بدون نظر
 
معاون سیاسی حوزه علمیه قم:
برخی افراد «سیطره سیاسی» را با «تعامل سیاسی» اشتباه گرفتند/تغییرات فرهنگی منجر به اتفاقات ناگوار در حوزه های اقتصادی و سیاسی می شود
تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۸:۰۰ ق.ظ
 
معاون سیاسی حوزه علمیه قم گفت: برخی افراد تحت سیطره سیاسی همه چیز را از دست داده و حتی برای آن نیز جشن گرفتند و آن را تعامل سیاسی با دنیا عنوان کردند و قصد دارند با این نوع ادبیات فرهنگ جامعه را تغییر دهند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محمد خوش بین شب گذشته  در نشست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در تربت حیدریه اظهار کرد: در حال حاضر برخی افراد حتی به اصطلاح انقلابی ها فضای کشور را به گونه ای پیش می برند که به مردم القا کنند باید انقلاب را حفظ کرد اما به دنبال دینی کردن جامعه و انقلابی گری نیستند، این همان تغییر فرهنگی است که باعث مشکلات عدیده ای در همه حوزه ها می شود.

 

وی تصریح کرد: وقتی اینگونه افراد در پست های کلیدی نظام مشغول به فعالیت می شوند، ابتدا به دنبال ایجاد تغییرات فرهنگی هستند که این تغییرات ریشه بسیاری از مشکلات کنونی جامعه را رقم می زند.

 

خوش بین به بخشی از سخنان مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان آموزش عالی اشاره کرد و افزود: در این دیدار رهبر معظم انقلاب، اسناد لانه جاسوسی آمریکا را یک سند معتبر و گرانبها برای شیطنت های امریکائی ها برشمردند و از مسئولان اموزش عالی خواستند تا این اسناد تبدیل به یک کتاب شود، اکنون با گذشت چند ماه از این فرمایشات معظم له حتی یک بیانیه از مسئولان در این خصوص صادر نشده، زیرا دغدغه انقلابی گری را ندارند.

 

معاون سیاسی حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: برخی افراد با القای این مطلب که انقلابیون و حزب اللهی ها جنگ طلب هستند خودشان را سردمدار تعامل با دنیا می نامند و حال آنکه تعامل سیاسی با سیطره سیاسی در تضاد است و طرف مقابل با سیطره سیاسی اهداف خود را دنبال می کند.

 

وی تاکید کرد: اینگونه ادبیات مسئولان، همان عملیات روانی است که فرهنگ جامعه را تغییر می دهد و باعث رفتارهای ناگوار در حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می شود.

 

خوش بین با بیان اینکه برخی افراد تحت سیطره سیاسی همه چیز را از دست دادند، افزود: یکی از مهمترین شاخصه های تعامل سیاسی عدم اجبار است و طرفین باید به اراده و میل خود یک تعهد را قبول کنند، اما در برجام آمریکائی ها هشدار می دادند یا همه چیز را تعطیل کنید و یا اینکه همه گزینه ها روی میز است و این ادبیات تهدید همان سیطره سیاسی است که آقایان برای آن جشن گرفتند.

 

وی ابراز داشت: امام راحل در موضوع قطعنامه ۵۹۸ سازمان ملل با توجه به اینکه همه خاک کشور را پس گرفتیم و طرف مهاجم نیز از سوی سازمانهای بین المللی مشخص شد، بازهم این قطعنامه را جام زهر دانست که در ادامه اشخاصی مثل تهرانی مقدم شبانه روز کار کردند تا بر قدرت نظامی و موشکی افزوده شود و وقتی که از انها سئوال شد چرا اینگونه عمل می کنید در جواب می گویند؛ نمی خواهیم ولی فقیه زمان ما جام زهر دیگری را بنوشد، این همان روحیه انقلابی گری در کشور است که متاسفانه از ان غفلت می شود.

 

معاون سیاسی حوزه علمیه قم دومین شاخصه تعامل سیاسی را برابری داده و ستاده ها عنوان داشت و گفت: در تعامل سیاسی داده ها و ستاده ها در یک توازن قرار دارد، لذا در موضوع برجام ما دانش هسته ای را تعطیل کردیم و انها پول خودمان را دوباره به خودمان بازگرداندند و وقتی که این موضوع را مطرح می کنیم می گویند ناچار بودیم.

 

خوش بین بیان کرد: عدم وابستگی، سومین شاخصه ای است که نتیجه تعامل سیاسی را رقم می زند، اما در برجام کشور با قراردادهای مختلف وابسته تر از گذشته شد و با در پیش گرفتن سیاست های مرغی به دنبال اداره کشور هستند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند/به زودی شاهد فروپاشی نظام های مزدور و ادم کش خواهیم بود نخستین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه برگزار می شود نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد