بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه
برخی افراد در قالب نفاق و فتنه به تقابل با امام جامعه اسلامی برخاستند
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز برخی افراد در داخل با منطق پوچ و توخالی شان گاهی مطرح می کنند رفراندوم باشد و این نفاق و کفر به ارزشهای انقلاب و تقابل با امام جامعه اسلامی در قالب فتنه و نفاق است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: از صدر اسلام تاکنون کسانی بودند و هستند که امام جامعه اسلامی را گاهی با شمشیر و گاهی با زبان و منطق پوچ شان شهید می کنند، هرچند ممکن است بصورت گزینشی برخی موارد را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: امروز برخی افراد در داخل با منطق پوچ و توخالی شان گاهی مطرح می کنند رفراندوم باشد و این نفاق و کفر به ارزشهای انقلاب و تقابل با امام جامعه اسلامی در قالب فتنه و نفاق است.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: باید از جریانهایی که به سمت ارزشهای اسلام، انقلاب و نظام حرکت می کنند حمایت کنیم و دست رد به آنانی بزنیم که با گفتار و گاهی با رفتارشان در جهت ضد ارزشها قدم بر می دارند.

وی به تفاوت موقعیت حکومت رسول خدا(صلی الله) و امیر المومنین علیه السلام اشاره کرد و افزود: یکی از تفاوتهای مهم و اساسی ظهور نفاق سازمان یافته در زمان حضرت علی علیه السلام بود که با رحلت رسول خدا کسانی که در زمان نبوت و حیات پیامبر به آن ایمان نداشتند بعد از رحلت ایشان این نفاق ظهور کرد.

عصمتی اظهار کرد: منافقان که در زمان پیامبر نمی توانستند نوع نگاه و تفکرشان را اظهار کنند بعد از رحلت ایشان ان را بروز دادند و در مقابل نظام توحیدی ایستادند.

امام جمعه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: شبهه مسایلی از حق و باطل را با هم مخلوط می کنند و مردم تشخیص شان ضعیف می شود و با توجه به آمیخته شدن باطل و حق نتیجه آن کفر است و شیطان بر اولیای خودش مسلط می شود و افراد اهل کفر را وارد میدان می کنند و ممکن است اهل حق را کنار بزنند.

وی دیگر شاخصه حکومت امیر المومنین علیه السلام را ظهور جنگ های مذهبی عنوان کرد و افزود: ظهور جنگ های مذهبی که هواپرستان در مقابل جبهه حق صف آرایی کردند و منافقبنی با لباس اسلام در مقابل امام حق صف آرایی کردند را فقط افرادی می توانند تشخیص دهند که اهل علم و دانش خاص، بصیرت و صبر و استقامت در مقابل فتنه ها باشند.

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: امروز باید از تاریخ اسلام درس عبرت بگیریم و بر نعمتی که خدا بر این انقلاب و نظام ارزانی کرده قدردانی کنیم و فتنه روز و فتنه گران را بشناسیم و چشم فتنه را در آوریم تا امت اسلامی با کمال سلامت راه خود را ادامه و شاهد موفقبت های روز افزون جامعه اسلامی باشیم.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای