بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه
برخی افراد در قالب نفاق و فتنه به تقابل با امام جامعه اسلامی برخاستند
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز برخی افراد در داخل با منطق پوچ و توخالی شان گاهی مطرح می کنند رفراندوم باشد و این نفاق و کفر به ارزشهای انقلاب و تقابل با امام جامعه اسلامی در قالب فتنه و نفاق است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: از صدر اسلام تاکنون کسانی بودند و هستند که امام جامعه اسلامی را گاهی با شمشیر و گاهی با زبان و منطق پوچ شان شهید می کنند، هرچند ممکن است بصورت گزینشی برخی موارد را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: امروز برخی افراد در داخل با منطق پوچ و توخالی شان گاهی مطرح می کنند رفراندوم باشد و این نفاق و کفر به ارزشهای انقلاب و تقابل با امام جامعه اسلامی در قالب فتنه و نفاق است.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: باید از جریانهایی که به سمت ارزشهای اسلام، انقلاب و نظام حرکت می کنند حمایت کنیم و دست رد به آنانی بزنیم که با گفتار و گاهی با رفتارشان در جهت ضد ارزشها قدم بر می دارند.

وی به تفاوت موقعیت حکومت رسول خدا(صلی الله) و امیر المومنین علیه السلام اشاره کرد و افزود: یکی از تفاوتهای مهم و اساسی ظهور نفاق سازمان یافته در زمان حضرت علی علیه السلام بود که با رحلت رسول خدا کسانی که در زمان نبوت و حیات پیامبر به آن ایمان نداشتند بعد از رحلت ایشان این نفاق ظهور کرد.

عصمتی اظهار کرد: منافقان که در زمان پیامبر نمی توانستند نوع نگاه و تفکرشان را اظهار کنند بعد از رحلت ایشان ان را بروز دادند و در مقابل نظام توحیدی ایستادند.

امام جمعه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: شبهه مسایلی از حق و باطل را با هم مخلوط می کنند و مردم تشخیص شان ضعیف می شود و با توجه به آمیخته شدن باطل و حق نتیجه آن کفر است و شیطان بر اولیای خودش مسلط می شود و افراد اهل کفر را وارد میدان می کنند و ممکن است اهل حق را کنار بزنند.

وی دیگر شاخصه حکومت امیر المومنین علیه السلام را ظهور جنگ های مذهبی عنوان کرد و افزود: ظهور جنگ های مذهبی که هواپرستان در مقابل جبهه حق صف آرایی کردند و منافقبنی با لباس اسلام در مقابل امام حق صف آرایی کردند را فقط افرادی می توانند تشخیص دهند که اهل علم و دانش خاص، بصیرت و صبر و استقامت در مقابل فتنه ها باشند.

خطیب جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: امروز باید از تاریخ اسلام درس عبرت بگیریم و بر نعمتی که خدا بر این انقلاب و نظام ارزانی کرده قدردانی کنیم و فتنه روز و فتنه گران را بشناسیم و چشم فتنه را در آوریم تا امت اسلامی با کمال سلامت راه خود را ادامه و شاهد موفقبت های روز افزون جامعه اسلامی باشیم.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام