بدون نظر
 
شهردار تربت حیدریه مطرح کرد؛
برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود/تمام برنامه های شهرداری تربت حیدریه فدای ترافیک شده است
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در ۲:۱۷ ب.ظ
 
شهردار تربت حیدریه با بیان اینکه برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود، گفت: غالب شهرداری های ایران به این نتیجه رسیده اند، هر گاه برای تحقق برنامه های خود از مردم فاصله گرفتند، به بن بست رسیده اند.

به گزارش تابان تربت؛ محمدصادق مجتهدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: واقعیت آن است که محور اصلی درآمدهای شهرداری مردم هستند، اما متاسفانه به دلیل اجرای پاره ای سیاست های غلط در دهه ۸۰ خورشیدی که توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شد، تا امروز تمام برنامه های خود را فدای برنامه های “ترافیک” کردیم.

وی گفت: این بدان معناست که غالب طرح های تفصیلی و جامع شهری، احیای بافت شهری سنتی با ترکیب و تلفیق طرح های نوین شهرنشینی، احیای پیاده راه ها، ساماندهی دست فروشان و هر برنامه ای که به شکلی برای شهروندان و شهرداری درآمدزا بوده، برای آنکه مبادا زمینه راه بندان شهری را فراهم آورد، با بن بست و شکست مواجه شده است.

 

مجتهدی بیان کرد: ما فضا را بجای انسان ها به خودروها دادیم و فاجعه زمانی بزرگتر شده که بدانیم هنوز در غالب شهرهای ایران و از جمله تربت حیدریه نه تنها نتوانستیم مشکل تردد خودروها و کاهش راه بندان را برطرف سازیم که دچار شلختگی ترافیکی شدیم زیرا عادت کردیم برای رفع یک مشکل، مشکل دیگری را حذف ‌کنیم.

وی افزود: گواه این ادعا آن است که اکنون و با هدف توسعه اقتصاد شهری، طرح جامع پیاده راه خیابان باغملی را تعریف کرده و کار مطالعاتی آن نیز به پایان رسیده، اما متاسفانه یکی از دستگاه ها نامه نوشته و مدعی شده اجرای آن در این خیابان راه بندان بوجود می آورد و این یعنی تداوم تفکر سنتی خیابان ها را تعریض کنیم و تحویل خودروها بدهیم.

 

شهردار تربت حیدریه در بخش دیگری به برنامه شهرداری در حوزه انتقال مشاغل مزاحم به خارج شهر اشاره و اظهار کرد: زمینی را به مساحت ۶ هکتار و با گنجایش ۲۰۰ واحد صنفی در پشت اداره دامپزشکی برای انتقال مشاغل مزاحم تدارک دیده ایم که در مرحله رفع مشکلات ززیست محیطی آن هستیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه ارائه تسهیلات بانکی نیازمند سند راهبردی است/پرداخت ۸۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی خراسان رضوی حکم جالب قاضی برای صیاد پرندگان وحشی در تربت حیدریه هنرمندان با ابتکار عمل خود، مردم را به سمت کار و تلاش و رونق تولید هدایت کنند وضعیت نا بسامان یک اثر ملی در تربت حیدریه