بدون نظر
 
شهردار تربت حیدریه مطرح کرد؛
برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود/تمام برنامه های شهرداری تربت حیدریه فدای ترافیک شده است
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در ۲:۱۷ ب.ظ
 
شهردار تربت حیدریه با بیان اینکه برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود، گفت: غالب شهرداری های ایران به این نتیجه رسیده اند، هر گاه برای تحقق برنامه های خود از مردم فاصله گرفتند، به بن بست رسیده اند.

به گزارش تابان تربت؛ محمدصادق مجتهدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: واقعیت آن است که محور اصلی درآمدهای شهرداری مردم هستند، اما متاسفانه به دلیل اجرای پاره ای سیاست های غلط در دهه 80 خورشیدی که توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شد، تا امروز تمام برنامه های خود را فدای برنامه های “ترافیک” کردیم.

وی گفت: این بدان معناست که غالب طرح های تفصیلی و جامع شهری، احیای بافت شهری سنتی با ترکیب و تلفیق طرح های نوین شهرنشینی، احیای پیاده راه ها، ساماندهی دست فروشان و هر برنامه ای که به شکلی برای شهروندان و شهرداری درآمدزا بوده، برای آنکه مبادا زمینه راه بندان شهری را فراهم آورد، با بن بست و شکست مواجه شده است.

 

مجتهدی بیان کرد: ما فضا را بجای انسان ها به خودروها دادیم و فاجعه زمانی بزرگتر شده که بدانیم هنوز در غالب شهرهای ایران و از جمله تربت حیدریه نه تنها نتوانستیم مشکل تردد خودروها و کاهش راه بندان را برطرف سازیم که دچار شلختگی ترافیکی شدیم زیرا عادت کردیم برای رفع یک مشکل، مشکل دیگری را حذف ‌کنیم.

وی افزود: گواه این ادعا آن است که اکنون و با هدف توسعه اقتصاد شهری، طرح جامع پیاده راه خیابان باغملی را تعریف کرده و کار مطالعاتی آن نیز به پایان رسیده، اما متاسفانه یکی از دستگاه ها نامه نوشته و مدعی شده اجرای آن در این خیابان راه بندان بوجود می آورد و این یعنی تداوم تفکر سنتی خیابان ها را تعریض کنیم و تحویل خودروها بدهیم.

 

شهردار تربت حیدریه در بخش دیگری به برنامه شهرداری در حوزه انتقال مشاغل مزاحم به خارج شهر اشاره و اظهار کرد: زمینی را به مساحت 6 هکتار و با گنجایش 200 واحد صنفی در پشت اداره دامپزشکی برای انتقال مشاغل مزاحم تدارک دیده ایم که در مرحله رفع مشکلات ززیست محیطی آن هستیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
انقلاب اسلامی تا کنار کاخ سفید آمریکا به پیش رفته است پیروزی انقلاب اسلامی یکی از پایه های قدرت آمریکا در خاورمیانه را فروریخت/انتفاضه فلسطین فرزند انقلاب اسلامی است رزمایش مواسات باعث ترویج روحیه همدلی و تلاش شد دامادی که پدر همسر سابقش را آتش زد تجمع اعتراضی زعفرانکاران تربت حیدریه مقابل فرمانداری مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس