بدون نظر
 
مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:
برای مهاجرت معکوس باید اقتصاد و معیشت روستائیان فراهم شود/۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات آماده ارائه به روستائیان
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۲:۴۰ ب.ظ
 
مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور در مناطق محروم لازمه مهاجرت معکوس از شهر به روستا را تامین اقتصاد و معیشت روستائیان و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها ذکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، احمد خوارزمی صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم روز شورا در تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل عدم تامین معیشت و اشتغال در چند دهه اخیر 90 هزار روستای کشور به 60 هزار روستا کاهش پیدا کرده که از این تعداد 40 هزار روستا بالای 20خانوار و 20 هزار روستا نیز زیر 20 خانوار هستند.

 

وی افزود: دولت برای ایجاد مهاجرت معکوس از شهر به روستا توانمند سازی روستائیان را در راس امور اجرائی خود قرار داده است.

 

خوارزمی به طرح جدید دولت برای روستائیان اشاره کرد و گفت: مردم می توانند با مشارکت در روستاهای بالای 200 خانوار، با ارائه طرح های دانش بنیان، تولیدی و کارآفرینی از تسهیلات دولت بهره مند شوند.

 

مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: پس از تصویب طرح در کارگروه اشتغال شهرستان و استان، به میزان آورده روستائیان، دولت چهار برابر تسهیلات با کارمزد 3 درصد در مناطق محروم معمولی و 9 برابر با کارمزد صفر درصد در مناطق مرزی پرداخت می کند.

 

وی آغازمرحله اول این طرح را با اعتباری بالغ بر 18 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: مشارکت روستائیان در اجرای طرحها و تولید ثروت و اشتغال، انگیزه دولت را بالا می برد.

 

خوارزمی گفت: هدف اصلی طرح افزایش ارزش افزوده در روستاها، ایجاد اشتغال پایدار و تامین معیشت برای روستائیان و همچنین مهاجرت معکوس از شهر به روستا می باشد.

 

مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور اظهار کرد: این طرح در کشور آغاز شده و در مراحل بعدی تا 50 هزار میلیارد ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود