بدون نظر
 
مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:
برای مهاجرت معکوس باید اقتصاد و معیشت روستائیان فراهم شود/۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات آماده ارائه به روستائیان
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۲:۴۰ ب.ظ
 
مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور در مناطق محروم لازمه مهاجرت معکوس از شهر به روستا را تامین اقتصاد و معیشت روستائیان و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها ذکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، احمد خوارزمی صبح چهارشنبه در حاشیه مراسم روز شورا در تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به دلیل عدم تامین معیشت و اشتغال در چند دهه اخیر 90 هزار روستای کشور به 60 هزار روستا کاهش پیدا کرده که از این تعداد 40 هزار روستا بالای 20خانوار و 20 هزار روستا نیز زیر 20 خانوار هستند.

 

وی افزود: دولت برای ایجاد مهاجرت معکوس از شهر به روستا توانمند سازی روستائیان را در راس امور اجرائی خود قرار داده است.

 

خوارزمی به طرح جدید دولت برای روستائیان اشاره کرد و گفت: مردم می توانند با مشارکت در روستاهای بالای 200 خانوار، با ارائه طرح های دانش بنیان، تولیدی و کارآفرینی از تسهیلات دولت بهره مند شوند.

 

مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: پس از تصویب طرح در کارگروه اشتغال شهرستان و استان، به میزان آورده روستائیان، دولت چهار برابر تسهیلات با کارمزد 3 درصد در مناطق محروم معمولی و 9 برابر با کارمزد صفر درصد در مناطق مرزی پرداخت می کند.

 

وی آغازمرحله اول این طرح را با اعتباری بالغ بر 18 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: مشارکت روستائیان در اجرای طرحها و تولید ثروت و اشتغال، انگیزه دولت را بالا می برد.

 

خوارزمی گفت: هدف اصلی طرح افزایش ارزش افزوده در روستاها، ایجاد اشتغال پایدار و تامین معیشت برای روستائیان و همچنین مهاجرت معکوس از شهر به روستا می باشد.

 

مشاور معاون توسعه روستایی رئیس جمهور اظهار کرد: این طرح در کشور آغاز شده و در مراحل بعدی تا 50 هزار میلیارد ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه