بدون نظر
 
پروژه نیمه تمامی که پلمپ شد
بدهی ۴ میلیاردی تنها مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه را پلمپ کرد
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ در ۲:۱۷ ب.ظ
 
مجتمع نیمه تمام فرهنگی هنری پیشکوه تربت حیدریه که با تزریق قطره چکانی اعتبارات محدود در حال ساخت است صبح امروز به دلیل بدهی ۴ میلیاردی به شهرداری پلمپ شد

به گزارش تابان تربت؛ سعید اکبریان، شهردار تربت حیدریه در خصوص این اقدام در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: شهرداری همواره حامی نهادهای فرهنگی و هنری شهر بوده و به طور ویژه، حوزه فرهنگی را موردتوجه قرار داده است.

وی تصریح کرد: حمایت از راه اندازی سینما کودک، احداث سالن آمفی تئاتر روباز در باغملی و پیگیری احداث گالری و نگارخانه شهری، علاوه بر اقدامات گذشته شهرداری، نشان از توجه جدی به این حوزه موثر است.

اکبریان بیان کرد: اعلام کتبی آمادگی کلنگ زنی سینما پردیس توسط شهرداری در دی ماه نیز موید این موضوع است که متاسفانه هنوز پاسخی از سوی وزارت ارشاد واصل نشده و از سویی متاسفانه علی رغم وجود بدهی بیش از ۴ میلیارد تومانی ارشاد اسلامی به شهرداری برای مجتمع فرهنگی پیشکوه و با وجود حمایت نماینده مجلس و مدیرکل ارشاد اسلامی، برخی مدیران استان در حوزه ارشاد، باتوجه به اینکه این پروژه توسط شهردار وقت منجر به صدور پروانه نشده، خود را متعهد به پرداخت نمی دانند.

شهردار تربت حیدریه گفت: حتی حاضر به توافق از محل بند واو تبصره ۵ هم نیستند و این به آن معنی است که هم مخالف ایجاد این پروژه بوده اند و هم فرصت تسویه بدهی شهرداری با بانک شهر را سلب کرده اند بدون اینکه بار مالی برای ارشاد ایجاد شود و از همه مهمتر موجب عدم جذب اعتبار دولتی نیز خواهد شد.

وی افزود: تا تعیین تکلیف موضوع، پروژه به صورت موقت تعطیل تا در فرصت باقیمانده پایان سال، موضوع حل و فصل شود تا هم حق قانونی مردم شهر استیفا و هم زمینه جذب اعتبارات دولتی و تسریع در اتمام این پروژه فراهم شود.

وی اظهار کرد: در نحوه پلمپ این مجتمع بد سلیقگی صورت گرفته که پس از اطلاع شهرداری از این نحوه پلمپ، بلافاصله نوشته های روی دیوار امحا شد اما این موضوع به معنی عدم تعطیلی پروژه نیست.

اکبریان تاکید کرد: هدف شهرداری تعطیلی پروژه نیست بلکه ایجاد حساسیت برای توجه بیشتر مدیران استانی به این مجتمع است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه