بدون نظر
 
با هدف توسعه خدمت به بیماران کلیوی:
بخش دوم دیالیز دارالشفاء موسی بن جعفر(علیه السلام) تربت حیدریه به بهره برداری رسید
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱:۰۵ ب.ظ
 
بخش دوم دیالیز دارالشفاء موسی بن جعفر(علیه السلام) با هدف توسعه خدمت به بیماران و کاهش زمان انتظار دیالیز با 10 تخت و اعتباری معادل 15 میلیارد ریال صبح امروز به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این بخش اظهار داشت: بخش دوم دیالیز دارالشفاء موسی بن جعفر(علیه السلام) با هدف توسعه خدمت به بیماران و کاهش زمان  انتظار دیالیز با  10  تخت و اعتباری معادل 15 میلیارد ریال از محل مشارکت خیرین و درآمدهای درمانگاه به بهره برداری رسید.

 

محمدرضا بهروزکه خود عضو هیئت مدیره دارالشفاء است، تصریح کرد: در حال حاضر127 بیمار پیوند کلیه و 156 بیمار دیالیزی از خدمات مراکز دیالیز تربت حیدریه و مه ولات بهره مند هستند که با بهره برداری از این بخش وضعیت تخت های دیالیزی برای خدمت به بیماران مطلوب بوده اما با توجه به روند رو به رشد بیماران دیالیزی باید در آینده این تعداد تخت افزایش یابد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز بیان داشت: هرگز بخش دولتی بدون مشارکت مردم کارآیی موثر و مطلوبی ندارد و موفقیت مورد نظر حاصل نخواهد شد، لذا هرجا مشارکت مردمی وجود داشته باشد بدون شک سطح رضایتمندی مردم بالاتر می رود و این موضوع در حوزه سلامت به وضوح قابل مشاهده است.

 

همچنین امام جمعه تربت حیدریه در این آئین گفت: وضعیت خدمات سلامت تربت حیدریه مطلوب است اما برای رسیدن به وضعیت آرمانی باید تلاش بیشتری شود و از مطالبه گری و جدیت در تحقق اهداف دست برنداشت، زیرا بدون شک باید همه مردم و مسئولین در کنار هم برای کسب توفیقات بیشتر تلاش کنند..

 

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: باید آینده ای درخشان را برای خود ترسیم و مطالبه گری و تلاش بی وقفه را برای تحقق اهداف آن از تمامی ارکان جامعه از جمله مسئولین، خیرین و مردم را در دستورکار خود قرارداده و بر آن اصرار داشته و از مشکلات و موانع خسته نشویم.

 

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: تربت حیدریه جهش سریعی در حوزه زیرساخت و توسعه خدمات بهداشتی و درمانی داشته و می توان مشاهده کرد که در حال حاضر شهرستان به یک کارگاه عمرانی در حوزه سلامت تبدیل که با بهره برداری از این پروژه ها به اندازه تمام تاریخ این شهرستان در حوزه سلامت ظرفیت برای خدمت ایجاد خواهد شد.

 

علی رستمی بیان کرد: باید به موضوع بهداشت و پیشگیری توجه بیشتری داشته تا شاهد کاهش بروز بیماری ها باشیم و البته باید اذعان داشت که وضعیت حوزه سلامت تربت حیدریه افتخار آمیز است، تعرفه های بخش خیریه باید بگونه ای تنظیم شود که بخش های دیگر ازجمله بخش خصوصی دچار آسیب و مشکل نشود.

 

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت با تمام مشکلاتی که پیش روی خود داشت اما موجبات خدمات بسیاری برای اقشار مختلف جامعه از جمله قشر محروم و کم برخوردار را فراهم آورد و با رفع برخی نواقص آن به شکل مطلوب تری به کار خود ادامه خواهد داد.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر حال و هوای عاشورای حسینی در قطب زعفران جهان تربت حیدریه در تاسوعای حسینی غرق در حزن و ماتم+ تصاویر صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان به کشورهای آسیای میانه وقتی قلم پزشک با جوهر عشق به سیدالشهدا(ع) نسخه شفا می نویسد تربت حیدریه قهرمان دهمین دوره رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد