بدون نظر
 
کارشناس مسائل اقتصادی:
بخش زیادی از نیازمندان واقعی جامعه از سبد حمایتی دولت بی بهره اند/ سبد کالا با طعم اجناس خارجی
تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۹ ب.ظ
 
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: بخش زیادی از نیازمندان واقعی جامعه، سبد حمایتی دولت به آنان تعلق نگرفته و مشخص نیست دولت بر چه مبنای کارت یارانه نیازمندان سبد کالا را شارژ می کند.

عباس افشار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: ارائه سبد حمایتی دولت در راستای بهبود وضعیت معیشتی نیازمندان جامعه باید انجام  شود وجای سئوال دارد که چرا  بسیاری از روستائیان و یا نیازمندان جامعه از ان بی بهره هستند؟

 

وی گفت: در صفهای سبد کالا همه اقشار مختلف مردم حضور دارند از کسبه و تجار گرفته تا کارمند بانک و کارکنان دولت و  لذا مشخص است که مسئولان امر بهبود وضعیت معیشتی را بر اساس سیستم علی اصغری پیاده کردند نه  شناخت از وضع موجود جامعه و در نتیجه کمکی به نیازمندان مد نظر نشده است.

 

افشار در خصوص استفاده از کالاهای خارجی در این سبد حمایتی گفت:  وقتی که مقام معظم رهبری در یک امر راهبردی استفاده از کالاهای خارجی را بر دولت حرام می کنند چه لزومی دارد که دست اندرکاران در سبد حمایتی  از برنج هندی و چای خارجی استفاده می کنند.

 

وی اذعان داشت:  استفاده از کالاهای ایرانی و ترویج آن در جامعه و همچنین شناسائی نیازمندان واقعی جامعه دو مقوله مهمی است که در چند مرحله قبل هم رسانه ها و هم مردم به ان تاکید داشتند اما گوش شنوائی نیست تا درد جامعه را بفهمد.

 

این اقتصاددان تاکید کرد: یکی از راههای مهم پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه همین استفاده و حمایت از کالاهای ایرانی در سطح جامعه است که باید از دولتمردان و مسئولان امر آغاز،  تا در مردم فراگیر شود و بنظر نمی رسد آنچنان کار سخت و طاقت فرسائی باشد که دولت نتواند از عهده آن برآید.

 

وی ابراز امیدواری کرد تا حداقلهای ممکن که در سبد کالا  بعنوان اجناس خارجی رویت می شود حذف و کالای ایرانی جایگزین آن شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود