بدون نظر
 
کارشناس مسائل اقتصادی:
بخش زیادی از نیازمندان واقعی جامعه از سبد حمایتی دولت بی بهره اند/ سبد کالا با طعم اجناس خارجی
تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۴ در ۱۲:۱۹ ب.ظ
 
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: بخش زیادی از نیازمندان واقعی جامعه، سبد حمایتی دولت به آنان تعلق نگرفته و مشخص نیست دولت بر چه مبنای کارت یارانه نیازمندان سبد کالا را شارژ می کند.

عباس افشار در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: ارائه سبد حمایتی دولت در راستای بهبود وضعیت معیشتی نیازمندان جامعه باید انجام  شود وجای سئوال دارد که چرا  بسیاری از روستائیان و یا نیازمندان جامعه از ان بی بهره هستند؟

 

وی گفت: در صفهای سبد کالا همه اقشار مختلف مردم حضور دارند از کسبه و تجار گرفته تا کارمند بانک و کارکنان دولت و  لذا مشخص است که مسئولان امر بهبود وضعیت معیشتی را بر اساس سیستم علی اصغری پیاده کردند نه  شناخت از وضع موجود جامعه و در نتیجه کمکی به نیازمندان مد نظر نشده است.

 

افشار در خصوص استفاده از کالاهای خارجی در این سبد حمایتی گفت:  وقتی که مقام معظم رهبری در یک امر راهبردی استفاده از کالاهای خارجی را بر دولت حرام می کنند چه لزومی دارد که دست اندرکاران در سبد حمایتی  از برنج هندی و چای خارجی استفاده می کنند.

 

وی اذعان داشت:  استفاده از کالاهای ایرانی و ترویج آن در جامعه و همچنین شناسائی نیازمندان واقعی جامعه دو مقوله مهمی است که در چند مرحله قبل هم رسانه ها و هم مردم به ان تاکید داشتند اما گوش شنوائی نیست تا درد جامعه را بفهمد.

 

این اقتصاددان تاکید کرد: یکی از راههای مهم پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه همین استفاده و حمایت از کالاهای ایرانی در سطح جامعه است که باید از دولتمردان و مسئولان امر آغاز،  تا در مردم فراگیر شود و بنظر نمی رسد آنچنان کار سخت و طاقت فرسائی باشد که دولت نتواند از عهده آن برآید.

 

وی ابراز امیدواری کرد تا حداقلهای ممکن که در سبد کالا  بعنوان اجناس خارجی رویت می شود حذف و کالای ایرانی جایگزین آن شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است