بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
با اجرای طرح استانی شدن انتخابات نخبگان بیشتری وارد صحنه می شوند/سهمیه نمایندگان استان به قوت خود باقی می ماند
تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۳۵ ق.ظ
 
نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از موافقین و امضا کنندگان طرح استانی شدن انتخابات بوده افزود: کلیات این طرح در مجلس تصویب شده که پس از بحث و بررسی در باره جزئیات، جهت تائید نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود.

ابوالقاسم خسروی صبح شنبه درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت اظهار کرد: با اجرای این طرح هیچ خللی به سهمیه استان در مجلس شورای اسلامی وارد نمی شود و همچنان 18 نماینده خراسان رضوی در مجلس کار قانون گذاری و نظارت را دنبال خواهند کرد.

 

وی با اشاره به چگونگی اجرای این طرح افزود: با اجرائی شدن این طرح هر شهرستان سهمیه نماینده خود را دارد اما در زمان برگزاری انتخابات مردم به تمامی نمایندگان استان رای می دهند که هر نماینده باید حداقل 15 درصد رای شهرستان و همچنین بالاترین رای استان را کسب، تا بتواند به مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این طرح نخبگان بیشتری وارد صحنه انتخابات می شوند و کسانی هم که شرکت می کنند باید از چهره های مطرح استانی و کشوری باشند.

 

خسروی مزیت دیگر این طرح را کاهش حساسیت های انتخاباتی در شهرستان ها عنوان کرد و گفت: در طرح استانی شدن انتخبات مقداری از حساسیت های گاهاٌ تند و افراطی در شهرستانها کاهش پیدا می کند و مردم هر استان می توانند به تمامی نمایندگان خود در آن استان رای بدهند.

 

نماینده مردم تربت حیدریه اذعان کرد: وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت است که با اجرائی شدن این طرح نمایندگان فرصت بیشتری پیدا می کنند تا به مشکلات و معضلات استان و شهرستانها رسیدگی کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پاسخ به سئوالی که آیا این طرح معایبی دارد گفت: به دلیل اینکه برخی حساسیت های شهرستانی در انتخابات پائین می آید احتمال دارد به حضور و مشارکت حداکثری آسیبی وارد شود اما باید تلاش کنیم با معرفی بهتر و مفید نمایندگان استان، مردم شناخت بیشتری به خادمان خود در مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود