بدون نظر
 
نماینده مردم تربت حیدریه:
با اجرای طرح استانی شدن انتخابات نخبگان بیشتری وارد صحنه می شوند/سهمیه نمایندگان استان به قوت خود باقی می ماند
تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۸:۳۵ ق.ظ
 
نماینده مردم شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از موافقین و امضا کنندگان طرح استانی شدن انتخابات بوده افزود: کلیات این طرح در مجلس تصویب شده که پس از بحث و بررسی در باره جزئیات، جهت تائید نهایی به شورای نگهبان ارسال می شود.

ابوالقاسم خسروی صبح شنبه درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت اظهار کرد: با اجرای این طرح هیچ خللی به سهمیه استان در مجلس شورای اسلامی وارد نمی شود و همچنان 18 نماینده خراسان رضوی در مجلس کار قانون گذاری و نظارت را دنبال خواهند کرد.

 

وی با اشاره به چگونگی اجرای این طرح افزود: با اجرائی شدن این طرح هر شهرستان سهمیه نماینده خود را دارد اما در زمان برگزاری انتخابات مردم به تمامی نمایندگان استان رای می دهند که هر نماینده باید حداقل 15 درصد رای شهرستان و همچنین بالاترین رای استان را کسب، تا بتواند به مجلس شورای اسلامی ورود پیدا کند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این طرح نخبگان بیشتری وارد صحنه انتخابات می شوند و کسانی هم که شرکت می کنند باید از چهره های مطرح استانی و کشوری باشند.

 

خسروی مزیت دیگر این طرح را کاهش حساسیت های انتخاباتی در شهرستان ها عنوان کرد و گفت: در طرح استانی شدن انتخبات مقداری از حساسیت های گاهاٌ تند و افراطی در شهرستانها کاهش پیدا می کند و مردم هر استان می توانند به تمامی نمایندگان خود در آن استان رای بدهند.

 

نماینده مردم تربت حیدریه اذعان کرد: وظیفه اصلی مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت است که با اجرائی شدن این طرح نمایندگان فرصت بیشتری پیدا می کنند تا به مشکلات و معضلات استان و شهرستانها رسیدگی کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پاسخ به سئوالی که آیا این طرح معایبی دارد گفت: به دلیل اینکه برخی حساسیت های شهرستانی در انتخابات پائین می آید احتمال دارد به حضور و مشارکت حداکثری آسیبی وارد شود اما باید تلاش کنیم با معرفی بهتر و مفید نمایندگان استان، مردم شناخت بیشتری به خادمان خود در مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد