بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
باید مکتب و مرام شهید سلیمانی برای جامعه تبیین شود
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ در ۱:۰۰ ب.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی گفت: گرامیداشت یاد شهدا در حقیقت عملی ساختن پیامی است که انها برای ما به بادگار گذاشتند، لذا در بادواره ها و گرامیداشت ها بابد مکتب و مرام شهدا بالاخص شهید سلیمانی برای جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در نماز عبادی سیاسی جمعه تربت حیدریه به یکی ار جملات معروف حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: این شهید عزیز دفاع از نظام اسلامی را دفاع از اسلام می دانست و این بدان خاطر است که این مرام را از امام راحل آموخته که حفظ اسلام از اوجب واجبات است و حفظ آن به حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: گرامیداشت یاد شهدا در حقیقت عملی ساختن پیامی است که انها برای ما به بادگار گذاشتند، لذا در بادواره ها و گرامیداشت ها بابد مکتب و مرام شهدا بالاخص شهید سلیمانی برای جامعه تبیین شود.

خطیب جمعه تربت حیدریه گفت: حاکمیتی که عامل قبولی طاعات و عبادات می شود حاکمیت اسلامی است، لذا شاخص حاکمیت اسلامی هم امامت جامعه است و انسان بر اساس این شاخص باید جهت حرکت خود را تعیین کند.

حجت الاسلام عصمتی به دیگر جمله معروف حاج قاسم اشاره کرد و بیان داشت: این شهید امام خامنه ای (مدظله العالی) را سرآمد روحانیت می دانست و عنوان می داشت که رهبری با این خصوصیت در دنیا پیدا نمی شود، این جملات ولایت مداری و ولایت پذیری و مبنای عملی حاج قاسم را می رساند.

وی خاطر نشان کرد: مدعیان ولایتمداری ممکن است فراوان باشند اما آنانی که در شبهات، فتنه ها و بحرانها در کنار رهبری و گوش به فرمان ولایت فقیه، فتنه و اصحاب فتنه را می شناسند و در سمت ولایت حرکت می کنند، در حقیقت ولایتمدار و ولایت پذیر هستند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: در فتنه ها گاهی افراد متوجه نیستند در چه مسیری قرار گرفتند، لذا باید به انان کمک کرد تا در مسیر درست قرار بگیرند، اما آنانی که با آگاهی فتنه ایجاد را کردند مردم آنها همچون نهم دی ۸۸ با آنان مبارزه و سران آن را برای همیشه منزوی کردند و امیدواریم خداوند متعال آنها را از این متزوی تر قرار بدهد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بازگشایی آب انبار تاریخی شیرچهارسوق روح تازه‌ای به شهر تربت حیدریه دمید تولید ۱۲۰۰ تن وش پنبه در تربت حیدریه خنثی سازی تحریم ها باید اولویت نخست مسوولان باشد شهردار و اعضای شورا وارد بازی های رسانه ای عده ای خاص نشوند/پاسخ به مطالبات مردم با حضور خبرنگاران قرارگاه ولایت در تربت‌ حیدریه راه اندازی شد رشد ۱۵ درصدی کمک های مردمی خراسان رضوی به ستاد بازسازی عتبات عالیات مجموعه فرهنگی تاریخی شیخ حیدر کدکنی ساماندهی می شود زمین های بایر بخش رخ تربت حیدریه به واحدهای تولید قارچ تبدیل شد تکمیل ساخت مجتمع فرهنگی هنری تربت حیدریه معطل ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تغییر در قالب استکبار، ماهیت آن را عوض نمی کند/با همه کارشکنی ها هنوز عده ای مذاکره و مراوده با آمریکا را در سر دارند آشوب در آمریکا، فروپاشی قریب الوقوع ایالات متحده را هشدار می‌دهد آیت الله مصباح یزدی پیشران تحول حوزه های علمیه است