بدون نظر
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی:
باید با رویکردی پیشگیرانه از ورود پرونده ها به دستگاه قضا جلوگیری شود/ با جرائم خاص و ویژه با قاطعیت برخورد می شود
تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۳۹۴ در ۳:۱۱ ب.ظ
 
معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: حجم پرونده های ورودی به دستگاه قضا زیاد است و باید با رویکردی پیشگیرانه از وقوع جرایم و تشکیل پرونده قضایی جلوگیری شود.

به گزارش تابان تربت، سید امیر مرتضوی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه دادستان تربت حیدریه اذعان کرد: قوانین دستگاه قضا بجای اینکه پیشگیرانه باشد با رویکردی برخوردی دنبال می شود و باید این رویه در دستگاه قضا تغییر کند تا از وقوع بسیاری از جرائم در کشور ممانعت شود.

 

وی با اشاره به کاهش 3 درصدی زندانیان در خراسان رضوی افزود: 21 هزار زندانی در زندانهای خراسان رضوی وجود دارد که بیشترین آنها مجرمین سرقتهای خرد و کلان و مواد مخدر هستند.

 

مرتضوی بیان کرد: اگر دستگاههای اجرایی وظایف خود را بنحو مطلوب انجام دهند از ورود بسیاری از پرونده ها به دستگاه قضا جلوگیری خواهد شد.

 

معاون قضایی رئیس کل دادگستری تربت حیدریه اظهار داشت: تولید پرونده های فراوان دستگاه قضا را رنج می دهد و می طلبد فرماندار شهرستان بعنوان رئیس شورای تامین با کمک سایر سازمانها و نهادها در اطلاع رسانی و اموزش در جهت پیشگیری از وقوع جرم تلاش بیشتری داشته باشند.

 

مرتضوی با اشاره به برخورد قاطعانه قوه قضائیه با جرائم خاص و خشن افزود: در دستگاه قضا سعی بر این است تا با دقت و سرعت لازم و با قاطعیت با این نوع جرائم برخورد شود تا آثار آن در سطح جامعه مشهود باشد.

 

در پایان این مراسم حسین مسرور نعیمی بعنوان دادستان عمومی و انقلاب تربت حیدریه معارفه و از زحمات 13 ساله حسین اردمه تقدیر شد.

 

طی حکمی از سوی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی حسین اردمه بعنوان رئیس دادگستری شهرستان فیروزه منصوب شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود