بدون نظر
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه:
باید از ظرفیت و سیاست های محلی برای اصلاح شبکه آبرسانی استفاده شود
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ در ۱:۵۷ ب.ظ
 
عباسی با بیان اینکه تربت حیدریه از معدود شهرستانهای استان است که بند تبصره 3 در آن حذف شده، افزود: برای اصلاح شبکه آبرسانی 504 کیلومتری که بیش از 30 درصد آن فرسوده است، منابعی نخواهد آمد و باید از ظرفیت و سیاست های محلی نیز استفاده شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ علیرضا عباسی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه در گفت و گوی زنده اینستاگرامی با خبرنگار ما اظهار داشت: در سال های گذشته حدود 8 میلیارد تومان از محل تبصره 3 از مشترکین جمع آوری شده که بیش از 12 میلیارد تومان در همین سرفصل یعنی اصلاح شبکه آبرسانی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه حتی با حذف این تبصره از قبوض مشترکین، اصلاح شبکه آبرسانی همچنان ادامه دارد، افزود: متاسفانه تربت حیدریه از معدود شهرستانهایی است که بند تبصره 3 در آن حذف شده، و لذا  برای اصلاح شبکه آبرسانی 504 که بیش از 30 درصد آن فرسوده است منابعی نخواهد آمد و باید از ظرفیت و سیاست های محلی نیز استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت آبفا اظهار کرد: از زمانی که تبصره 3 حذف شده، اما خدمات آبفا و اصلاح شبکه آبرسانی خاتمه نیافته و این در حالی است که برخی اقلام را تا 1000 درصد گرانتر از قبل خریداری کردیم.

عباسی با اشاره به اینکه دنبال از سرگیری این طرح هستیم، افزود: با کمک گرفتن از ظرفیت ها و سیاست های محلی و نظارت دقیق که شورای شهر بعنوان یکی از ناظران این طرح است می توانیم شبکه آبرسانی شهر تربت حیدریه را نیز بروزرسانی کنیم.

مدیرعامل شرکت آبفا در خصوص نحوه پیگیری برای اصلاح شبکه آبرسانی محلات گفت: روال اصلاح شبکه آبرسانی بر این است که نامه مکتوب به شرکت آبفا اعلام می کنند و ما آن را با اولویت های خود تطبیق می دهیم و گاهی ممکن است که این محله یا نقطه در اولویت نباشد و با بررسی میدانی کارشناسان آن را به اولویت های خود اضافه می کنیم.

وی در پاسخ به یکی از سئوال شهروندان مبنی بر عدم استقلال مالی شرکت آبفا نیز گفت: در حوزه استقلال مالی اختیارات خوبی به شهرستانها داده شده و کمترین خروجی مالی را داریم و چنانچه بند تبصره 3 به شرایط قبل برگردد شرکت آبفای استان اعلام کرده که می توانیم استقلال مالی داشته باشیم.

اولویت اجرای شبکه فاضلاب با محلاتی است که ما به آنها تعهد داریم و پروژه ناتمام مانده است

مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه در پاسخ به دیگر سئوال شهروندان در خصوص عقب ماندگی اجرای طرح فاضلاب، گفت: از مجموع 340 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر تربت حیدریه تنها 85 کیلومتر ان هنوز اجرا نشده و در جلساتی که با سرمایه گذار برگزار کردیم اولویت اصلی اجرای طرح با محلات و مناطقی است که ما به آنها تعهد داریم و طرح نیمه تمام مانده است.

عباسی با بیان اینکه برای 95 درصد ساکنین شهرک ولی عصرعج الله پروژه فاضلاب اجرا شده، افزود: البته در برخی محلات و مناطق مانند پایین دست خیابان کاشانی و بولوار باهنر این طرح به صورت کامل اجرا نشده و در برخی نقاط هم خیابانی باز شده و با اجرای کامل خیابان و بازگشایی معبر طرح اجرا می شود، اما در مجموع اولویت اصلی اجرای طرح با محلات و مناطقی است که ما به آنها تعهد داریم و طرح نیمه تمام مانده  و بر اساس اولویت کار را به پیش می بریم.

وی در پاسخ به این سئوال که در قرارداد با پیمانکار قید شده که ظرف مدت 4 سال 100 کیلومتر باقیمانده پروزه فاضلاب باید به اتمام برسد و اکنون 3 سال از آن می گذرد و چرا از برنامه عقب هستید، گفت: یکی از مشکلات اصلی سرمایه گذار پروژه، موضوع فروش پساب تصفیه خانه بود که از محل فروش آن  پروژه های در قرارداد را ادامه می داد و خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مسئولان و نماینده مجلس این مشکل حل شده و از ابتدای سال 1400 تفاهم نامه فروش پساب با فولاد رخ تربت حیدریه منعقد شده است.

عباسی ابراز امیدواری کرد که با انعقاد این قرارداد سرمایه گذار بتواند در اجرای باقیمانده پروژه فاضلاب تسریع کند.

اجرای آسفالت بعد از حفاری با سرمایه گذار است

مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه اظهار کرد: آسفالت معابری که به دلیل اجرای پروژه  فاضلاب حفاری شده با پیمانکار یا همان سرمایه گذار و پیگیری آن با شرکت آبفا است و برخی مسیر ها مانند 15 خرداد و رسالت هنوز آسفالت نشده و پیگیر آن نیز هستیم.

قطع آب در روستاهای مرکزی نداریم/مردم گزارش بدهند

عباسی با بیان اینکه قطعی آب در روستاهای بخش مرکزی نداریم، افزود: چنانچه در ساعتی از شبانه روز و بصورت طولانی مدت نقطه ای دچار قطعی آب شد شهروندان با تلفن 122 که بصورت شبانه روزی فعال است تماس و موضوع را پیگیری کنند.

وی همچنین در مورد هدر رفت آب از منبع حشمت آباد جلگه رخ نیز گفت: پس از اعلام این مطلب موضوع در دستور کار کارشناسان آبفا قرار گرفت و تائید شد و با توجه به اینکه از این منبع، آب شرب به منبع بالاتر توزیع می شود اصلاح آن را در اولویت قرار دادیم.

بدهی 5.600 میلیارد تومانی دستگاههای اجرایی و شهروندان به شرکت آبفا

مدیرعامل شرکت آبفای تربت حیدریه با اشاره به اینکه هزینه تولید هر متر مکعب آب 1600 تومان است، افزود: این در حالی است که ما آن را به 600 تومان به مشترکین می فروشیم و این بدان معناست که در هر متر مکعب آب 1000 تومان زیان می کنیم، از طرفی شهرستان تربت حیدریه در وضعیت آبی مناسبی قرار ندارد و لازم است همه مردم و دستگاههای اجرایی نسبت به اصلاح مصرف آب و جلوگیری از هدر رفت این منابع خدادادی همت مضاعف داشته باشند.

عباسی اظهار داشت: در حال حاضر 5 میلیارد و 600 میلیون تومان ادارات، نهادها و مردم به شرکت آبفا بدهی دارند و امیدواریم با پرداخت به موقع این بدهی مجموعه آبفا را  برای تسریع در اجرای امور خود یاری کنند.

وی در ادامه به بخشی از عملکرد آبفا در چند ماه اخیر اشاره و بیان داشت: در دو ماه اخیر شهرستان تربت حیدریه بعنوان پایلوت طرح PM و همچنین سامانه کنترل بودجه تعیین شده و در شرایطی که بعنوان یک دستگاه خدماتی درآمد و هزینه داریم این فرایندها در سامانه انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آبفا از تعمیرپمپ های شرکت آبفا در داخل شهرستان، تفویض نظارت بر اجرای پروژه های عمرانی، اصلاح 2500 متر شبکه آبرسانی خط انتقال کاج درخت، راه اندازی دستگاه تغلیظ لجن تصفیه خانه فاضلاب و دفع بوی نامطبوع و همچنین جذب یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای اجرای سیستم چاههای پائین شهر تربت حیدریه  بعنوان بخشی از فعالیت های چند ماه اخیر یاد کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ