بدون نظر
 
انتقاد فرماندار تربت حیدریه از نحوه واگذاری تسهیلات اشتغالزایی
بانک ها اعتبارات اشتغالزایی در تربت حیدریه را بلوکه کردند
تاریخ انتشار : ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ در ۲:۳۱ ب.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: از عقل و منطق اداری ایران به دور است سیستم بانکداری در یک شهر استان، بدون کمترین سنگ اندازی تسهیلات اشتغالزایی بپردازد و در منطقه ما، اعتبارات در بانک ها بلوکه بمانند. 

به گزارش تابان تربت؛ علی رستمی روز شنبه در جلسه کارگروه اشتغال تربت حیدریه با بیان اینکه وضعیت اشتغال در این شهرستان راضی کننده نیست و رفع بخش اعظمی از آن به دست سیستم بانکی و در قالب اعتبارات اشتغالزایی متمرکز می باشد، افزود: این در حالی است با وجودی که وضعیت مالی کشور اصلا خوب نمی باشد، ولی حداقل جریان تعیین و تخصیص اعتبارات اشتغالزایی مطلوب، اما مشکل تربت حیدریه در مرحله جذب و تخصیص محلی اعتبارات است.

 

وی گفت: برخی دستگاه ها نیز در معرفی افراد متقاضی به بانک ها، کوتاهی می کنند و این بیشتر بدان خاطر است که گویا مدیر دستگاه مربوطه هنوز نمی داند اینجا ایران و فرهنگ دقیقه ۹۰ بر آن حاکم است.

 

رستمی اظهار داشت: اینکه بانک ها اعتبارات دارند یا ندارند، به مدیران دستگاه های اجرایی ربطی ندارد و اینها باید مقدمات کار را فراهم کنند تا به محض تخصیص اعتبارات، مراجعان حداقل معطلی شان تنها در بانکها باشد.

 

وی اظهار داشت: از این روی شایسته است جلسه اضطراری شورای هماهنگی بانک ها با هدف ردیابی اعتبارات اشتغالزایی، بعد تعطیلات دهه نخست محرم برگزار تا مسیر حرکت این اعتبارات دولتی در شهرستان ما مشخص و بفهمیم گیر کار در کجاست که هنوز این همه پرونده متقاضیان معطل مانده است.

 

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه نیز گفت: تا پایان وقت اداری ۲۲ شهریور ماه جاری هزار و ۷۰ طرح با اشتغالزایی مستقیم برای چهار هزار و ۲۷۵ نفر و برای دریافت ۶۴۸۶۲۱۶ میلیون ریال تسهیلات، به بانک ها معرفی شده اند.

 

علی اکبر اسماعیل پناه افزود: اما در مدت یاد شده، بانک های شهرستان تنها به ۵۸ طرح، مبلغ ۵۴۹۰۹ میلیون ریال تسهیلات پرداخت کردند که با تزریق این مبلغ، ۱۷۵ شغل مستقیم ایجاد شد.

 

وی گفت: همچنین از ابتدای امسال تاکنون در بخش مشاغل خانگی، ۸۲ طرح از سوی اداره های جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیز صنعت، معدن و تجارت برای دریافت تسهیلات به مبلغ ۱۹۴۵۰ میلیون ریال به بانک های ملی، تجارت، رفاه کارگران و نیز توسعه تعاون معرفی شده اند که روند پرداخت تسهیلات در جریان می باشد اما در سامانه، تعداد دریافت کنندگان صفر است.

 

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است