بدون نظر
 
در یک اقدام جهادی؛
بانوان بخش رخ تربت حیدریه ۲۰ هزار ماسک مورد نیاز منطقه را تولید کردند
تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۱:۴۶ ق.ظ
 
بانوان روستاهای بخش رخ تربت حیدریه مانند دوران دفاع مقدس در یک اقدام جهادی، 20 هزار ماسک مورد نیاز اهالی منطقه را تولید کردند.

فاطمه واخری نماینده کارگاههای دوخت ماسک در بخش رخ در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با اشاره به ضرورت همکاری همگانی برای شکست ویروس منحوس کرونا اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا ویروس در کشور و افزایش تقاضای ماسک و کمبود عرضه، امروز هرکس با هر وسیله ای که می‌تواند باید سهمی در مبارزه با این ویروس داشته باشد تا دست در دست هم کشور را از لوث این بیماری منحوس پاک کنیم.

وی افزود: از این رو خواهران جهادگر روستاهای نسر، سربالا، جوادیه، نظامیه، حشمت آباد، نوری، قجاق، شور حصار و اسد آباد ، همپای خیل عظیمی از هم وطنان خویش به همت و همکاری بنیاد برکت اقدام به دوخت ماسک مورد نیاز مردم کردند.

واخری در تشریح این اقدامات گفت: با توجه به کمبود ماسک در منطقه تصمیم گرفتیم بعد از تامین هزینه های مورد نیاز و مواد اولیه توسط ستاد اجرایی فرامین امام رضوان الله تعالی و بنیاد احسان به مقدار نیاز منطقه خود تعدادی ماسک بهداشتی و با کیفیت تهیه کنیم تا با پخش آن در میان مردم از شیوع سریع بیماری جلوگیری کنیم.

نماینده کارگاههای دوخت ماسک در بخش رخ در ادامه از همکاری اهالی و افراد نیکو کار قدردانی کرد و افزود: این طرح که طی چند روز اخیر در کارگاه خیاطی روستاها با نظارت خیاطان محلی و مشارکت بانوان مومن تحت تدابیر مسایل بهداشتی اجرا شد‌ یکی از حرکتهای به موقع و جهادی خواهران به شمار می آید که امیدواریم با تأمین هزینه ها در صورت نیاز مرحله بعدی آن را نیز اجرائی کنیم.

وی اضافه کرد: ماسک های تولید شده به صورت رایگان در میان مردم توزیع شد و در تهیه و تولید آن تعداد ۳۰ نفر از بانوان منطقه رخ حضور داشتند.

بخش جلگه رخ تربت حیدریه شامل 47 پارچه آبادی، 26 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن شهر رباط سنگ در 30 کیلومتری تربت حیدریه واقع است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد