بدون نظر
 
رئیس تامین اجتماعی تربت حیدریه عنوان کرد؛
بیش از ۷ هزار بیمه‌شده تأمین اجتماعی تربت حیدریه مستمری بگیرند
تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۹ در ۸:۳۱ ق.ظ
 
محمد شریفی مند گفت: بالغ بر 37 هزار خانوار در شهرستانهای تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که از این تعداد بیش از 7 نفر مستمری ماهانه دریافت می کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد شریفی مند، رئیس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه، صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تامین اجتماعی، سازمانی اقتصادی و اجتماعی است و یکی از شاخصه های توسعه هر منطقه و شهرستان نیز بشمار می رود، لذا آمار عملکرد این نهاد را در توسعه هر منطقه بسیار تاثیر گذار می دانند.

وی با بیان اینکه 48 درصد از جمعیت استان خراسان رضوی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، افزود: این رقم در شهرستان های تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه بالغ بر 50 درصد است و نشان می دهد که در گذشته برای این موضوع مهم فعالیت های مثمر ثمری انجام شده است.

شریفی مند خاطر نشان کرد: بر همین اساس در شهرستان تربت حیدریه از مجموع 35 هزار و 228 بیمه شده اصلی 7 هزار و 578 نفر مستمری ماهانه دریافت می کنند و 72 هزار و 914 نفر نیز بیمه شدگان تبعی هستند.

رئیس تامین اجتماعی تربت حیدریه جمعیت بیمه شدگان اصلی در شهرستانهای رشتخوار و زاوه را به ترتیب 1150 و 1100 نفر عنوان کرد و افزود: در شهرستان رشتخوار 78 نفر و در زاوه نیز 140 نفر بصورت ماهانه از این سازمان مستمری دریافت می کنند.

وی به اقدامات انجام شده برای بیمه بیکاری متضررین از کرونا اشاره کرد و افزود: بیمه کرونایی از طریق ستاد هدفمند سازی یارانه ها پرداخت می شود و سازمان تامین اجتماعی نقش معرف و شناسایی مشمولین را بعهده دارد، لذا افراد مشمول شناسائی و به سازمان هدفمند سازی یارانه ها معرفی شدند.

شریفی مند اضافه کرد: آنچه بر اساس گزارش های رسیده دریافت کردیم حدود هزار نفر مشمول این طرح بودند که برای ماه فروردین برخی افراد تقریبا از 125 تا 150 میلیون ریال نیز واریز شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته نسبت بیمه شدگان به مستمری بگیران 18 به یک بوده، افزود: با توجه به ارائه خدمات بیمه و استقبال مردم از سازمان تامین اجتماعی، امروز این نسبت 5 به یک شده و تقریبا در نقطه سربه سر قرار گرفتیم، اما اگر مطالبات تامین اجتماعی در دولتها بصورت منظم پرداخت شود با توجه به سرمایه گذاری که این سازمان در کشور انجام داده هیچ دغدغه ای در این خصوص نخواهیم داشت.

رئیس تامین اجتماعی تربت حیدریه به اقدامات انجام شده در سال جهش تولید نیز اشاره کرد و گفت: افزایش خدمات غیر حضوری، مشاوره به کارفرمایان، حسابرسی تامین اجتماعی، تسهیل و تمدید کارت بازرگانی و همکاری با کارفرمایان برای بهبود فضای کسب و کار و متناسب سازی حقوق بازنشستگان بخشی از اقدامات انجام شده برای تکریم ارباب رجوع بوده است.

شریفی مند بیان داشت: از ابتدای مرداد امسال حقوق بازنشستگان متناسب سازی می شود و بنا به سنوات خدمتی آنها بین 500 تا 800 هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت.

وی همچنین از افزایش مستمری بیگیران نسبت به بیمه شدگان، کاهش نرخ جمعیت، مشکلات بنگاههای تولیدی، فرار بیمه ای، افزایش نرخ بیکاری و کاهش ارزش پولی ملی بعنوان چالش های پیش روی سازمان تامین اجتماعی یاد و ابراز امیدواری کرد که با همت مجلس و دولت این مشکلات به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت در گام دوم انقلاب نیازمند نگاه به گذشته است/برخی افراد در داخل کشور راهبرد ها و سیاست های رهبری را ارشادی قلمداد می کنند مراسم گرامیداشت مولانا جلال الدین بلخی در تربت حیدریه برگزار شد فروش فله ای زعفران و سودی که نصیب دلالان می شود/دلالان در کمین بازار ۲۵۰۰ میلیار تومانی طلای سرخ بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد