بدون نظر
 
وزیر صنعت:
بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید فولاد در حال احداث است/۴۴ میلیارد دلار برای فعالیت اقتصادی در کشور تقاضا داریم/ ناامیدی را در کشور پمپاژ نکنیم
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ در ۶:۵۵ ب.ظ
 
وزیر صنعت، معدن و نجارت گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید در چرخه فولاد کشور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد شریعتمداری عصر امروز در آئین آغاز عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه اظهار کرد: در شرایطی که غربی ها به دنبال آن بودند تا به دنیا القا کنند ایرانی ها اهل مذاکره و تعامل نیستند اما اتفاقات بوجود آمده در برجام دروغگویی و بی اعتمادی به غرب را بر ملا ساخت.

 

وی افزود: به ملت ایران قول می دهم که غربی ها در این خصوص بار دیگر مفتضح خواهند شد و مردم از این گردنه سخت نیز عبور خواهند کرد، کما اینکه ملت ایران ثابت کرده اهل ایستادگی و مقاومت است.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه نباید عدم قطعیت و ناامیدی را در کشور پمپاژ کنیم، افزود: وضعیت اقتصادی کشور بگونه ای است که فعالان اقتصادی به آینده اقتصاد کشور امیدوارند و جدای از برخی افراد که در این آشفته بازار سوء استفاده می کنند عامه مردم نیز امید دارند.

 

شریعتمداری گفت: در حال حاضر ۴۴ میلیارد دلار در وزارت صنعت برای فعالیت های اقتصادی تقاضا وجود دارد و همین موضوع بیانگر امیدواری به آینده اقتصاد کشور است.

 

وی بیان کرد: در همین شرایط سخت واردات ۱۴۰۰ قلم کالا را که آرزوی یک وزیر بود را با کمک مجلس شورای اسلامی ممنوع کردیم و فضا برای حمایت از تولیدات داخلی نیز بوجود آمده است.

 

وزیر صنعت، معدن و نجارت گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید در چرخه فولاد کشور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال احداث است.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور ۲۰۵ میلیون تن است، افزود: با اجرای طرح های اخیر فولادی کشور که با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حال احداث است این ظرفیت نیز افزایش خواهد یافت‌.

 

شریعتمداری در خصوصو فولاد رخ تربت حیدریه گفت: این پروژه به لحاظ دسترسی به جاده مواصلاتی و ریلی و همچنین نزدیک بودن به معادن سنگان خواف در موقعیت مناسبی قرار دارد.

 

وی علت حضورش در این آئین را قطعیت دو موضوع عنوان کرد و افزود: تضمین خوراک اولیه این پروژه بصورت شفاهی و کتبی اعلام شده و ضمن آنکه مساله آب برای این طرح از طریق پساب فاضلاب شهر تربت حیدریه که برای فاز نخست آن ۱۰۰ لیتر بر ثانیه نیاز است تامین شده است و رفع نگرانی در این دو موضوع باعث شد تا شاهد آغاز فاز نخست عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی بزرگترین همایش تشیع و استکبار ستیزی جهان اسلام است فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه