بدون نظر
 
وزیر صنعت:
بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید فولاد در حال احداث است/۴۴ میلیارد دلار برای فعالیت اقتصادی در کشور تقاضا داریم/ ناامیدی را در کشور پمپاژ نکنیم
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ در ۶:۵۵ ب.ظ
 
وزیر صنعت، معدن و نجارت گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید در چرخه فولاد کشور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد شریعتمداری عصر امروز در آئین آغاز عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه اظهار کرد: در شرایطی که غربی ها به دنبال آن بودند تا به دنیا القا کنند ایرانی ها اهل مذاکره و تعامل نیستند اما اتفاقات بوجود آمده در برجام دروغگویی و بی اعتمادی به غرب را بر ملا ساخت.

 

وی افزود: به ملت ایران قول می دهم که غربی ها در این خصوص بار دیگر مفتضح خواهند شد و مردم از این گردنه سخت نیز عبور خواهند کرد، کما اینکه ملت ایران ثابت کرده اهل ایستادگی و مقاومت است.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه نباید عدم قطعیت و ناامیدی را در کشور پمپاژ کنیم، افزود: وضعیت اقتصادی کشور بگونه ای است که فعالان اقتصادی به آینده اقتصاد کشور امیدوارند و جدای از برخی افراد که در این آشفته بازار سوء استفاده می کنند عامه مردم نیز امید دارند.

 

شریعتمداری گفت: در حال حاضر ۴۴ میلیارد دلار در وزارت صنعت برای فعالیت های اقتصادی تقاضا وجود دارد و همین موضوع بیانگر امیدواری به آینده اقتصاد کشور است.

 

وی بیان کرد: در همین شرایط سخت واردات ۱۴۰۰ قلم کالا را که آرزوی یک وزیر بود را با کمک مجلس شورای اسلامی ممنوع کردیم و فضا برای حمایت از تولیدات داخلی نیز بوجود آمده است.

 

وزیر صنعت، معدن و نجارت گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید در چرخه فولاد کشور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال احداث است.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور ۲۰۵ میلیون تن است، افزود: با اجرای طرح های اخیر فولادی کشور که با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حال احداث است این ظرفیت نیز افزایش خواهد یافت‌.

 

شریعتمداری در خصوصو فولاد رخ تربت حیدریه گفت: این پروژه به لحاظ دسترسی به جاده مواصلاتی و ریلی و همچنین نزدیک بودن به معادن سنگان خواف در موقعیت مناسبی قرار دارد.

 

وی علت حضورش در این آئین را قطعیت دو موضوع عنوان کرد و افزود: تضمین خوراک اولیه این پروژه بصورت شفاهی و کتبی اعلام شده و ضمن آنکه مساله آب برای این طرح از طریق پساب فاضلاب شهر تربت حیدریه که برای فاز نخست آن ۱۰۰ لیتر بر ثانیه نیاز است تامین شده است و رفع نگرانی در این دو موضوع باعث شد تا شاهد آغاز فاز نخست عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است