بدون نظر
 
وزیر صنعت:
بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید فولاد در حال احداث است/۴۴ میلیارد دلار برای فعالیت اقتصادی در کشور تقاضا داریم/ ناامیدی را در کشور پمپاژ نکنیم
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ در ۶:۵۵ ب.ظ
 
وزیر صنعت، معدن و نجارت گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید در چرخه فولاد کشور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال احداث است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد شریعتمداری عصر امروز در آئین آغاز عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه اظهار کرد: در شرایطی که غربی ها به دنبال آن بودند تا به دنیا القا کنند ایرانی ها اهل مذاکره و تعامل نیستند اما اتفاقات بوجود آمده در برجام دروغگویی و بی اعتمادی به غرب را بر ملا ساخت.

 

وی افزود: به ملت ایران قول می دهم که غربی ها در این خصوص بار دیگر مفتضح خواهند شد و مردم از این گردنه سخت نیز عبور خواهند کرد، کما اینکه ملت ایران ثابت کرده اهل ایستادگی و مقاومت است.

 

وزیر صنعت با بیان اینکه نباید عدم قطعیت و ناامیدی را در کشور پمپاژ کنیم، افزود: وضعیت اقتصادی کشور بگونه ای است که فعالان اقتصادی به آینده اقتصاد کشور امیدوارند و جدای از برخی افراد که در این آشفته بازار سوء استفاده می کنند عامه مردم نیز امید دارند.

 

شریعتمداری گفت: در حال حاضر ۴۴ میلیارد دلار در وزارت صنعت برای فعالیت های اقتصادی تقاضا وجود دارد و همین موضوع بیانگر امیدواری به آینده اقتصاد کشور است.

 

وی بیان کرد: در همین شرایط سخت واردات ۱۴۰۰ قلم کالا را که آرزوی یک وزیر بود را با کمک مجلس شورای اسلامی ممنوع کردیم و فضا برای حمایت از تولیدات داخلی نیز بوجود آمده است.

 

وزیر صنعت، معدن و نجارت گفت: در حال حاضر بالغ بر ۱۱۰ میلیون تن ظرفیت جدید در چرخه فولاد کشور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال احداث است.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور ۲۰۵ میلیون تن است، افزود: با اجرای طرح های اخیر فولادی کشور که با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در حال احداث است این ظرفیت نیز افزایش خواهد یافت‌.

 

شریعتمداری در خصوصو فولاد رخ تربت حیدریه گفت: این پروژه به لحاظ دسترسی به جاده مواصلاتی و ریلی و همچنین نزدیک بودن به معادن سنگان خواف در موقعیت مناسبی قرار دارد.

 

وی علت حضورش در این آئین را قطعیت دو موضوع عنوان کرد و افزود: تضمین خوراک اولیه این پروژه بصورت شفاهی و کتبی اعلام شده و ضمن آنکه مساله آب برای این طرح از طریق پساب فاضلاب شهر تربت حیدریه که برای فاز نخست آن ۱۰۰ لیتر بر ثانیه نیاز است تامین شده است و رفع نگرانی در این دو موضوع باعث شد تا شاهد آغاز فاز نخست عملیات اجرایی فولاد رخ تربت حیدریه باشیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از تبار «دجال» سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند