بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۹ ق.ظ
 
پس از انتشار گزارش این رسانه در ۳۱ شهریور ماه امسال مبنی بر حذف نام شهدا از برخی معابر شهری که در سالیان گذشته روی داده و همچنین مطالبه عمومی برای بازگرداندن نام شهدا به کوچه و خیابانها، به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری و کمیسیون خدمات شهرداری نصب مجدد تابلوها با نام شهدا در خیابان آیت الله طالقانی آغاز شده است.

به گزارش تابان تربت؛ اواخر شهریور ماه امسال بود که پس از رسانه ای شدن حذف نام شهدا از برخی نقاط تهران، طبق بررسی های میدانی انجام شده این موضوع در شهر تربت حیدریه که چند سالی بود رخ داده رویت  و بسیاری از معابر و کوچه ها که قبلا مزین به نام شهید آن محله بود امروز فقط نام کوچه  با شماره خیابان در تابلوها درج شده بود.

نامگذاری معابر و اماکن به نام شهدای انقلاب، ۸ سال دفاع مقدس، عملیات تروریستی در طول 40  سال پس از پیروزی انقلاب و شهدای مدافع حرم تابع یک آئین نامه است، با این تفاوت که در این نامگذاری، تقاضای اعضای خانواده درجه اول شهدا به عنوان اولویت بررسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

در واکنش به این گزارش امانی و وطندوست دو عضو شورای شهر تربت حیدریه در مصاحبه های جداگانه ضمن بیان بی اطلاعی از این موضوع اعلام کردند که تاکنون چنین مسئله ای گزارش نشده و مصداق ها را اعلام کنید تا پس از بررسی و هماهنگی با بنیاد شهد و امور ایثارگران نام شهدا را به تابلوهای معابر برگردانیم.

این موضوع همچنان ادامه داشت و برخی افراد انقلابی نما در غبارروبی گلزار شهدای بهشت عسکری هفته دفاع مقدس که داعیه دار انقلاب بودند به این موضوع واکنش نشان دادند و این مسئله را تکذیب کردند که بلافاصله با واکنش برخی حاضرین مواجه شدند که این موضوع چند سالی است در سطح معابر و خیابانها اتفاق افتاده است.

بهرحال رسالت این رسانه ایجاب می کرد تا مصادیق اعلام شود هر چند که در گزارش منتشر شده ۳۱ شهریور برخی مصادیق با عکس به مسئولان اعلام شد و در ادامه با انتشار برخی تصاویر در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیز بر آن افزوده شد.

با توجه به مطالبه عمومی از سوی مردم و بالاخص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برای بازگرداندن نام شهدا به کوچه و خیابانها، طی روزهای اخیر و به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری و کمیسیون خدمات شهرداری نصب مجدد تابلوها با نام شهدا در خیابان آیت الله طالقانی آغاز شده است.

ضمن قدردانی از دست اندرکاران این برنامه، امید است این روند همچنان برای سایر معابر سطح شهر از جمله کوی شهید گلچین، خیابان سپهبد شهید قرنی، شهید چمران، شهید هاشمی نژاد و … ادامه داشته باشد.

شهرستان تربت حیدریه ۶۷۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۲۰۰ شهید ان متعلق به شهر تربت حیدریه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دستهای قاتل خاموش بر گریبان مادر و فرزندانش نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند