بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۹ ق.ظ
 
پس از انتشار گزارش این رسانه در ۳۱ شهریور ماه امسال مبنی بر حذف نام شهدا از برخی معابر شهری که در سالیان گذشته روی داده و همچنین مطالبه عمومی برای بازگرداندن نام شهدا به کوچه و خیابانها، به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری و کمیسیون خدمات شهرداری نصب مجدد تابلوها با نام شهدا در خیابان آیت الله طالقانی آغاز شده است.

به گزارش تابان تربت؛ اواخر شهریور ماه امسال بود که پس از رسانه ای شدن حذف نام شهدا از برخی نقاط تهران، طبق بررسی های میدانی انجام شده این موضوع در شهر تربت حیدریه که چند سالی بود رخ داده رویت  و بسیاری از معابر و کوچه ها که قبلا مزین به نام شهید آن محله بود امروز فقط نام کوچه  با شماره خیابان در تابلوها درج شده بود.

نامگذاری معابر و اماکن به نام شهدای انقلاب، ۸ سال دفاع مقدس، عملیات تروریستی در طول 40  سال پس از پیروزی انقلاب و شهدای مدافع حرم تابع یک آئین نامه است، با این تفاوت که در این نامگذاری، تقاضای اعضای خانواده درجه اول شهدا به عنوان اولویت بررسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

در واکنش به این گزارش امانی و وطندوست دو عضو شورای شهر تربت حیدریه در مصاحبه های جداگانه ضمن بیان بی اطلاعی از این موضوع اعلام کردند که تاکنون چنین مسئله ای گزارش نشده و مصداق ها را اعلام کنید تا پس از بررسی و هماهنگی با بنیاد شهد و امور ایثارگران نام شهدا را به تابلوهای معابر برگردانیم.

این موضوع همچنان ادامه داشت و برخی افراد انقلابی نما در غبارروبی گلزار شهدای بهشت عسکری هفته دفاع مقدس که داعیه دار انقلاب بودند به این موضوع واکنش نشان دادند و این مسئله را تکذیب کردند که بلافاصله با واکنش برخی حاضرین مواجه شدند که این موضوع چند سالی است در سطح معابر و خیابانها اتفاق افتاده است.

بهرحال رسالت این رسانه ایجاب می کرد تا مصادیق اعلام شود هر چند که در گزارش منتشر شده ۳۱ شهریور برخی مصادیق با عکس به مسئولان اعلام شد و در ادامه با انتشار برخی تصاویر در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیز بر آن افزوده شد.

با توجه به مطالبه عمومی از سوی مردم و بالاخص خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برای بازگرداندن نام شهدا به کوچه و خیابانها، طی روزهای اخیر و به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری و کمیسیون خدمات شهرداری نصب مجدد تابلوها با نام شهدا در خیابان آیت الله طالقانی آغاز شده است.

ضمن قدردانی از دست اندرکاران این برنامه، امید است این روند همچنان برای سایر معابر سطح شهر از جمله کوی شهید گلچین، خیابان سپهبد شهید قرنی، شهید چمران، شهید هاشمی نژاد و … ادامه داشته باشد.

شهرستان تربت حیدریه ۶۷۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که ۲۰۰ شهید ان متعلق به شهر تربت حیدریه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه زعفرانکاران محصول خود را ارزان نفروشند/مشکل اقتصادی کشور با مدیریت جهادی و انقلابی حل می شود قرارگاه محرومیت زدائی سپاه ۲۳ سری کمک جهیزیه به نوعروسان تربت حیدریه اهدا کرد عدم رای اعتماد شورای شهر تربت حیدریه به شهردار تربت حیدریه در چند قدمی وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک برای کارکنان دولت و متصدیان اصناف اجباری شد کمپ نگهداری معتادان متجاهر در تربت حیدریه راه اندازی می شود فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود می خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است