بدون نظر
 
شهردار تربت حیدریه مطرح کرد؛
بازگشایی منجر به اعطای تراکم، عامل اصلی ترافیک هسته مرکزی شهر/حس مشارکت جویی مردم حلقه مفقوه مدیریت شهری
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۸ ق.ظ
 
شهردار تربت حیدریه گفت: تعریض و بازگشایی معابر هسته مرکزی شهر در گذشته منجر به اعطای تراکم شده و این موضوع عامل اصلی ترافیک در مرکز شهر تربت حیدریه است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمد صادق مجتهدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شهرداری برگزار شد، اظهار داشت: در دو سال گذشته بیش از ۲۵ مورد بازگشایی و تعریض معابر انجام شده و می توان گفت تقریبا به تمام نقاط کلیدی و مورد نیاز ورود پیدا کردیم.

 

وی با بیان اینکه برای این بازگشایی ها حدود ۳۵۰ میلیارد ریال هزینه شده، افزود: البته مبلغ نقدی که بابت این بازگشایی ها پرداخت شد کمتر از ۴۰ میلیارد ریال است و سعی کردیم با دادن پروانه و سایر مجوزات رضایت مالکان اخذ و تعهدات در این حوزه را به صفر برسانیم.

 

شهردار تربت حیدریه به ادامه سیاست کار در تملک ها و بازگشایی ها اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه وزارت راه و شهرسازی به لحاظ مباحث فنی و علمی به این نتیجه رسیده که بازگشایی ها صرفا مانع کاهش ترافیک نمی شود، لذا سراغ تقاطی رفتیم که باید حتما تعریض انجام شود و خیلی از نقاط دیگر را نیز تثبیت کردیم.

 

مجتهدی در پیوند با این موضوع گفت: در گذشته بخصوص در هسته مرکزی شهر بازگشایی معابر منجر به اعطای تراکم می شد و در نتیجه شاهدیم که بسیاری از خدمات، مطب پزشکان و کلینیک ها در میدان مرکزی واقع شده و امروز علت اصلی ترافیک در هسته مرکزی شهر نیز همین موضوع است.

 

جمع آوری پل ولی عصر(عجل الله)نمونه بارز وفاق و همکاری مردم در مدیریت شهری

شهردار تربت حیدریه به جمع آوری پل ولی عصر(عجل الله)(چهارراه خواف) و طرح جایگزین اشاره کرد و افزود: این طرح نمونه بارز مشارکت شهروندان و وفاق و همدلی است که باعث شد منفعت آن به همه شهر برسد.

 

مجتهدی گفت: تمام هزینه های جمع اوری این پل عظیم را مردم پرداخت کردند و شهرداری فقط اسفالت معابر را انجام داده است.

 

وی خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه به طرح جدید انتقاد وارد است اما طی ۶ ماه گذشته هنوز گزارشی حتی مبنی بر تصادف منجر به خسارت نداشتیم و این در حالی است که تا قبل از آن، این معبر حادثه خیز بود.

 

حس مشارکت جویی مردم حلقه مفقوه مدیریت شهری

شهردار تربت حیدریه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا پیشرفت دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه شهر متفاوت است، گفت: با توجه به سیاسیت دولت مبنی بر تغییر مسیر در این حوزه و اینکه محور بازآفرینی مردم هستند در حال حاضر چهار دفتر تسهیل گری در مناطق حاشیه شهر شامل؛ چمران، ضیاءالدین، حیدرآباد و باهنر راه اندازی شده و تنها تفاوت ویژه آن نوع مشارکت مردم در این طرح است.

 

وی از حس مشارکت حویی مردم بعنوان حلقه مفقوده مدیریت شهری یاد کرد و افزود: هر کجا که مردم مشارکت بهتر و بیشتری داشتند فعالیت ها سریع تر و مثمر ثمرتر انجام گرفته، لذا مدیریت شهری با کمک مردم شکل می گیرد و مردم بپذیرند هزینه شهری که در آن زندگی می کنند را باید بپردازند.

 

چالش اصلی تفکبک زباله، زباله گردها و مافیای پشت سر آنها

شهردار تربت حیدریه همچنین به موضوع راه اندازی زباله گاه در این شهر اشاره کرد وافزود: در خصوص راه اندازی زباله گاه رایزنی هایی انجام شده که هنوز به نتیجه مطلوب نرسبدیم، اما برای تفکیک زباله از مبدا با سازمان همیاری های تفاهم نامه ای منعقد شده و در شهریور این قراداد اجرایی می شود.

 

وی چالش پیش روی تفکیک زباله از مبدا را زباله گردها و مافیای پشت سر آنها عنوان کرد و گفت: علی رغم انتشار برخی مطالب نادرست در شبکه های اجتماعی، آنها مافیای عجیبی هستند و درآمد های هنگفتی از این راه دارند، لذا می طلبد فرهنگ سازی شود و مردم قبل از اینکه زباله را به فضای بیرون از خانه می برند کار تفکیک را انجام تا توسط پروسه ای که اعلام می شود، تفکیک زباله از مبدا انجام شود.

 

تمام اراضی مجتمع لوتوس ملل تملک شده است

وی در پاسخ به برخی شایعات مبنی بر احداث بزرگترین مجتمع بین راهی کشور در تربت حیدریه و شبهات پیرامون تملک اراضی آن گفت: با توجه به احداث کمربندی در شرق تربت حیدریه و کاهش ماندگاری مسافران، زائران و گردشگران در این شهر بخصوص در ایام نوروز و تابستان، با سرمایه گذاری موسسه ملل احداث بزرگترین محتمع بین راهی کشور در تربت حیدریه را در دستور کار قرار دادیم.

 

وی با بیان اینکه تمام اراضی این مجتمع قبل از کلنگ زنی رییس مجلس تملک و سند زده شده، افزود: تنها اراضی اتعام نصر بود که تملک نشده بود و آنها اعلام کردند در محضر وجه خود را دریافت می کنند، لذا این اقدام بعد از کلنگ زنی انجام و اکنون تمام اراضی در تملک موسسه ملل است.

 

قصه انتصابات و قیرهای مفقود شده

شهردار تربت حیددریه در خصوص انتصابات دو سال دوران مسوولیتش گفت: یکی از مشکلات عدیده شهرداری عدم کادرسازی مناسب است و اغلب نیروهای بکارگیری شده فاقد مجوز بودند و جذب شدند، لذا باید بالاجبار از بین خیرالموجودین انتصابات انجام می شد تا هم نیاز شهرداری برطرف و هم بتوانیم پاسخگوی دستگاههای نظارتی باشیم‌.

 

وی معتقد است که در شهرداری باید حداکثر ۵۰ نفر نیروی فوق لیسانس و دکترا مشغول به کار و در حوزه سیاست گذاری و نظارتی ورود پیدا کنند و بقیه موضوعات برون سپاری و به بخش خصوصی واگذار شود.

 

 

وی بیان کرد: متاسفانه نگاه ما به بخش خصوصی نگاه خوبی نیست کما اینکه دنیا به سمت خصوصی سازی حرکت کرده و جواب هم گرفته است.

 

مجتهدی در پاسخ به سوالی در خصوص جریان قیر های مفقود شده گفت: سازمان بازرسی کشور تقریبا به همه شهرهایی که قیر رایگان گرفتند ورود پیدا کرده و این موضوع مختص شهر تربت حیدریه نیست، لذا در گزارش های اولیه که بررسی شد اختلافاتی وجود داشت که ممکن است در طی زمان حل شود.

 

شهردار تربت حیدریه با بیان اینکه دستگاههای نظارتی در حال رسیدگی به این موضوع هستند تنها به این نکته اشاره کرد که در ان زمان قیرهای وارد شده توسط بخش خصوصی به کارگاههای این بخش وارد می شده و اختلافات و جزییات آن تحویل دستگاههای نظارتی شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود