بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ در ۵:۰۰ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: کار مرمت، بازسازی و احیای رباط تاریخی لاری در این شهرستان به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش تابان تربت؛ علی محمدی ظهر امروز  در جلسه انجمن میراث فرهنگی تربت حیدریه افزود: البته از آنجا که رباط لاری ملک وقفی و در اختیار اوقاف است، کار ساماندهی و تبدیل آن به منطقه گردشگری به عهده این اداره است.

 

وی در عین حال گفت: البته از آنجا که رباط لاری به ثبت آثار ملی رسیده است، طبق قانون هر گونه اقدامات عمرانی باید با نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه انجام پذیرید.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز در پاسخ به انتقاد از برخی اعضا نسبت به نظارت ضعیف اداره اوقاف در خصوص عملکرد مستاجران و به خصوص فروشندگان البسه دست دوم، گفت: حال که بخش خصوصی رغبت به سرمایه گذاری در این حوزه را پیدا کرده، شایسته است کلیه دستگاه ها همکاری لازم را اعمال کنند.

 

احمد علبی موهبتی افزود: نگرانی ما تا امروز فقدان یک فرد خوش فکر و با سلیقه بود که اینک با همکاری میراث فرهنگی و با ورود سرمایه گذار برطرف شده است و اداره اوقاف باید هر چه سریعتر نسبت به تخلیه و تحویل رباط به بخش خصوص اقدام کند.

 

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن نوروز اظهار کرد: تربت حیدریه علاوه بر نزدیکی به مشهد، در مسیر مسافران و زایران قرار دارد و لذا مبادی ورودی و خروجی تربت حیدریه فضای مناسبی برای معرفی این شهرستان از منظر تاریخی و فرهنگی و نیز سوغات و هدایای این خطه که تحقق آن نیازمند یک تصمیم و عزم جدی و یک دست از سوی مسوولان حوزه فرهنگی و شهری است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد استقبال شهروندان تربت حیدریه از بهار با چهارشنبه ای بدون خطر نخستین مرکز بی خطر سازی زباله های عفونی خراسان رضوی به بهره برداری رسید ابریشم بایگ تربت حیدریه ثبت آثار ملی می شود زعفرانی ترین شهر جهان به استقبال زائران و مسافران نوروزی می رود فعالیت تشکیلاتی و اثربخش جامعه مداحان، توطئه ها و نقشه دشمنان انقلاب را خنثی می کند