بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
بازسازی کاروانسرای لاری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار می شود
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ در ۵:۰۰ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: کار مرمت، بازسازی و احیای رباط تاریخی لاری در این شهرستان به بخش خصوصی واگذار می شود.

به گزارش تابان تربت؛ علی محمدی ظهر امروز  در جلسه انجمن میراث فرهنگی تربت حیدریه افزود: البته از آنجا که رباط لاری ملک وقفی و در اختیار اوقاف است، کار ساماندهی و تبدیل آن به منطقه گردشگری به عهده این اداره است.

 

وی در عین حال گفت: البته از آنجا که رباط لاری به ثبت آثار ملی رسیده است، طبق قانون هر گونه اقدامات عمرانی باید با نظارت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه انجام پذیرید.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز در پاسخ به انتقاد از برخی اعضا نسبت به نظارت ضعیف اداره اوقاف در خصوص عملکرد مستاجران و به خصوص فروشندگان البسه دست دوم، گفت: حال که بخش خصوصی رغبت به سرمایه گذاری در این حوزه را پیدا کرده، شایسته است کلیه دستگاه ها همکاری لازم را اعمال کنند.

 

احمد علبی موهبتی افزود: نگرانی ما تا امروز فقدان یک فرد خوش فکر و با سلیقه بود که اینک با همکاری میراث فرهنگی و با ورود سرمایه گذار برطرف شده است و اداره اوقاف باید هر چه سریعتر نسبت به تخلیه و تحویل رباط به بخش خصوص اقدام کند.

 

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن نوروز اظهار کرد: تربت حیدریه علاوه بر نزدیکی به مشهد، در مسیر مسافران و زایران قرار دارد و لذا مبادی ورودی و خروجی تربت حیدریه فضای مناسبی برای معرفی این شهرستان از منظر تاریخی و فرهنگی و نیز سوغات و هدایای این خطه که تحقق آن نیازمند یک تصمیم و عزم جدی و یک دست از سوی مسوولان حوزه فرهنگی و شهری است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است