بدون نظر
 
دبیر ستاد پنجم صفر در تربت حیدریه خبر داد
بازسازی نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ در ۷:۰۹ ق.ظ
 
دبیر ستاد پنجم صفر در تربت حیدریه از بازسازی نمادین ورود کاروان اسرای کربلا به سرزمین شام در این شهرستان خبر داد.

مهدی ناصری در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اطهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، پنجمین حرکت نمادین اسرای کربلا و ورود خاندان اهل بیت(ع) به سرزمین شام و کاخ یزید لعنت الله علیه روز چهارشنبه سوم آبان در تربت حیدریه بازسازی می شود.

 

وی تصریح کرد: پایه گذاری این حزکت نمادین برای نخستین بار در کشور در سال ۱۳۹۲ توسط هیئت های مذهبی و با محوریت هیئت سجادیه و مشارکت شهرداری انجام گرفت که با استقبال پر شور مردم و عزاداران خسینی همراه شد.

 

معاون سیاسی فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه در این برنامه نمادین رفتار ظالمانه لشکر یزد به تصویر کشیده می شود، افزود: در این حرکت علاوه بر خطبه خوانی نمادین حضرت زین العابدین(ع) در کاخ یزید و موضوع شهادت حضرت رقیه(س)، حرکت های ظالمانه لشکر یزید با اسرای کربلا در مسیر کوفه به شام به تصویر کشیده خواهد شد.

 

ناصری گفت: امسال همچنین از شبیه خوانی پرده خوانان استان و مداحی مداحان اهل بیت(ع) در حرکت نمادین اسرای کربلا استفاده می شود.

 

دبیر ستاد پنجم صفر افزود: پنجمین حرکت نمادین اسرای کربلا به سرزمین شام ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه سوم آبانماه از محل چهارراه امام خمینی(ره) به سمت میدان مرکزی و در ادامه برنامه مراسم در میدان امام علی(ع) خاتمه می یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود مرحله استانی رقابت های قرآن کریم در تربت حیدریه برگزار شد برگزاری هفتمین رویداد استارت آپی در تربت حیدریه امروز دشمن بنیان خانواده را هدف قرار داده است اهدای عضو بیمار مرگ مغزی به سه نفر حیات دوباره بخشید