بدون نظر
 
دبیر ستاد پنجم صفر در تربت حیدریه خبر داد
بازسازی نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ در ۷:۰۹ ق.ظ
 
دبیر ستاد پنجم صفر در تربت حیدریه از بازسازی نمادین ورود کاروان اسرای کربلا به سرزمین شام در این شهرستان خبر داد.

مهدی ناصری در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اطهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، پنجمین حرکت نمادین اسرای کربلا و ورود خاندان اهل بیت(ع) به سرزمین شام و کاخ یزید لعنت الله علیه روز چهارشنبه سوم آبان در تربت حیدریه بازسازی می شود.

 

وی تصریح کرد: پایه گذاری این حزکت نمادین برای نخستین بار در کشور در سال ۱۳۹۲ توسط هیئت های مذهبی و با محوریت هیئت سجادیه و مشارکت شهرداری انجام گرفت که با استقبال پر شور مردم و عزاداران خسینی همراه شد.

 

معاون سیاسی فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه در این برنامه نمادین رفتار ظالمانه لشکر یزد به تصویر کشیده می شود، افزود: در این حرکت علاوه بر خطبه خوانی نمادین حضرت زین العابدین(ع) در کاخ یزید و موضوع شهادت حضرت رقیه(س)، حرکت های ظالمانه لشکر یزید با اسرای کربلا در مسیر کوفه به شام به تصویر کشیده خواهد شد.

 

ناصری گفت: امسال همچنین از شبیه خوانی پرده خوانان استان و مداحی مداحان اهل بیت(ع) در حرکت نمادین اسرای کربلا استفاده می شود.

 

دبیر ستاد پنجم صفر افزود: پنجمین حرکت نمادین اسرای کربلا به سرزمین شام ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه سوم آبانماه از محل چهارراه امام خمینی(ره) به سمت میدان مرکزی و در ادامه برنامه مراسم در میدان امام علی(ع) خاتمه می یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند/به زودی شاهد فروپاشی نظام های مزدور و ادم کش خواهیم بود نخستین المپیاد ورزشی محلات تربت حیدریه برگزار می شود نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد