بدون نظر
 
دبیر ستاد پنجم صفر در تربت حیدریه خبر داد
بازسازی نمادین ورود اسرای کربلا به سرزمین شام در تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ در ۷:۰۹ ق.ظ
 
دبیر ستاد پنجم صفر در تربت حیدریه از بازسازی نمادین ورود کاروان اسرای کربلا به سرزمین شام در این شهرستان خبر داد.

مهدی ناصری در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اطهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س)، پنجمین حرکت نمادین اسرای کربلا و ورود خاندان اهل بیت(ع) به سرزمین شام و کاخ یزید لعنت الله علیه روز چهارشنبه سوم آبان در تربت حیدریه بازسازی می شود.

 

وی تصریح کرد: پایه گذاری این حزکت نمادین برای نخستین بار در کشور در سال ۱۳۹۲ توسط هیئت های مذهبی و با محوریت هیئت سجادیه و مشارکت شهرداری انجام گرفت که با استقبال پر شور مردم و عزاداران خسینی همراه شد.

 

معاون سیاسی فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه در این برنامه نمادین رفتار ظالمانه لشکر یزد به تصویر کشیده می شود، افزود: در این حرکت علاوه بر خطبه خوانی نمادین حضرت زین العابدین(ع) در کاخ یزید و موضوع شهادت حضرت رقیه(س)، حرکت های ظالمانه لشکر یزید با اسرای کربلا در مسیر کوفه به شام به تصویر کشیده خواهد شد.

 

ناصری گفت: امسال همچنین از شبیه خوانی پرده خوانان استان و مداحی مداحان اهل بیت(ع) در حرکت نمادین اسرای کربلا استفاده می شود.

 

دبیر ستاد پنجم صفر افزود: پنجمین حرکت نمادین اسرای کربلا به سرزمین شام ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه سوم آبانماه از محل چهارراه امام خمینی(ره) به سمت میدان مرکزی و در ادامه برنامه مراسم در میدان امام علی(ع) خاتمه می یابد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است