بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
بازدید ۱۲۰ هزار زائر و مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۹ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: در مرحله نخست تعطیلات نوروزی تا پنجم فروردین ماه ۱۲۰ هزار زائر و مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه بازدید کردند.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: در پیوند با این موضوع بیشترین بازدید ها از مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر . ابشار رودمعجن، حصار، مجموعه کدکن، سد نسر، بکاول و کارگاههای ابریشم کشی روستای ملی بسک بوده است.

 

وی تصریح کرد: بر این ساس و در مرحله نخست تعطیلات نوروزی ۳۴ هزار نفر در مدارس، مهمانسراها، زائرسراها، بقاع متبرکه، اقامتگاهای بومگردی و کمپهای موقت نیز اسکان داشتند.

 

دبیر ستاد خدمات سفر تربت حیدریه  مهمترین برنامه ها در جهت جذب و ماندگاری گردشگر را شامل؛ راه اندازی اقامتگاههای بومگردی، برگزاری جشن های نوروزگاهها در روستاها و شهر، راه اندازی تاکسی گردشگر
برگزاری تورهای تربت گردی چاپ ۳۰ هزار اقلام تبلیغاتی و عنوان کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در تشریح اقدامات انجام شده حوزه تحت پوشش در مرحله نخست تعطیلات نوروزی گفت: در مرحله نخست تعطیلات ارائه خدمات به بیش از ۲۰۱۴بیمار در اورژانس بیمارستان نهم دی و همچتین ارائه خدمات به ۹۷۲بیمار بستری شده در بیمارستان نهم دی انجام شده است.

 

سعیدرضا قنبری زاده، ارائه ۲۲۶۵ مورد خدمات پاراکلینیکی در بخش های بستری و ارائه ۱۷۸۸مورد خدمات پاراکلینیکی در واحدهای سرپایی، انجام ۴۹مورد جراحی سزارین را بخشی دیگر از خدمات عنوان کرد.

 

وی افزود: در این ایام ۲۷۰۷نفر به درمانگاهها مراجعه و ۹۴۵مورد بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و ۱۸ مرکز متخلف بهداشتی به مراکز قضایی معرفی و ۱۰۳۰ کیلو گرم مواد فاسد نیز معدوم شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از انجام ۱۷۸ ماموریت شهری و ۲۱۳ ماموریت جاده ای توسط اورژانس ۱۱۵ و اعزام ۲۷۶نفر به بیمارستان توسط اورژانس نیز خبر داد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حریم ها جا به جا شده اند/اگر آبی سرازیر شود آتش خواهیم گرفت!؟ اقتدار نظامی از ابعاد مهم انتظار فرج است/دشمن از نفوذ تفکر انقلاب اسلامی به هراس افتاده است طرح «جهاد همبستگی ملی» ظرفیتی برای تسریع در حل مشکلات سیل زدگان کشور است روستای ده منار بخش کدکن تربت حیدریه تخلیه شد/کارشناسان کشاورزی برای بررسی میزان خسارت به منطفه اعزام می شوند افزایش ۴ درصدی مصرف گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه محور کدکن به رباط سنگ همچنان مسدود است/میزان بارش باران در کدکن به ۵۵ میلمتر رسید مدعیان دروغین حقوق بشر فجیع ترین اقدامات بین المللی را مرتکب می شوند/اقدام رییس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه در راستای تبلیغات انتخاباتی برای صهیونیست ها بود مبنای حرکت سپاه ولایت محوری و خدمت مجاهدانه به مردم است ۲۰ میلیارد ریال تخلف صنفی در تربت حیدریه ثبت شد رژیم آمریکا بزرگترین تروریست دولتی است/آمریکا در تسخیر خاکریز جبهه مقاومت ناکام ماند سپاه مظهر اقتدار حهان اسلام است/تفکر سپاه و بسیج بر محور مقاومت سایه انداخته است آمریکا سیلی سختی از سپاه خورده است/سپاه نیروی مردمی و بر آمده از قانون اساسی است