بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
بازدید ۱۲۰ هزار زائر و مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۹ ق.ظ
 
رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: در مرحله نخست تعطیلات نوروزی تا پنجم فروردین ماه ۱۲۰ هزار زائر و مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه بازدید کردند.

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: در پیوند با این موضوع بیشترین بازدید ها از مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر . ابشار رودمعجن، حصار، مجموعه کدکن، سد نسر، بکاول و کارگاههای ابریشم کشی روستای ملی بسک بوده است.

 

وی تصریح کرد: بر این ساس و در مرحله نخست تعطیلات نوروزی ۳۴ هزار نفر در مدارس، مهمانسراها، زائرسراها، بقاع متبرکه، اقامتگاهای بومگردی و کمپهای موقت نیز اسکان داشتند.

 

دبیر ستاد خدمات سفر تربت حیدریه  مهمترین برنامه ها در جهت جذب و ماندگاری گردشگر را شامل؛ راه اندازی اقامتگاههای بومگردی، برگزاری جشن های نوروزگاهها در روستاها و شهر، راه اندازی تاکسی گردشگر
برگزاری تورهای تربت گردی چاپ ۳۰ هزار اقلام تبلیغاتی و عنوان کرد.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در تشریح اقدامات انجام شده حوزه تحت پوشش در مرحله نخست تعطیلات نوروزی گفت: در مرحله نخست تعطیلات ارائه خدمات به بیش از ۲۰۱۴بیمار در اورژانس بیمارستان نهم دی و همچتین ارائه خدمات به ۹۷۲بیمار بستری شده در بیمارستان نهم دی انجام شده است.

 

سعیدرضا قنبری زاده، ارائه ۲۲۶۵ مورد خدمات پاراکلینیکی در بخش های بستری و ارائه ۱۷۸۸مورد خدمات پاراکلینیکی در واحدهای سرپایی، انجام ۴۹مورد جراحی سزارین را بخشی دیگر از خدمات عنوان کرد.

 

وی افزود: در این ایام ۲۷۰۷نفر به درمانگاهها مراجعه و ۹۴۵مورد بازرسی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و ۱۸ مرکز متخلف بهداشتی به مراکز قضایی معرفی و ۱۰۳۰ کیلو گرم مواد فاسد نیز معدوم شده است.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از انجام ۱۷۸ ماموریت شهری و ۲۱۳ ماموریت جاده ای توسط اورژانس ۱۱۵ و اعزام ۲۷۶نفر به بیمارستان توسط اورژانس نیز خبر داد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه