بدون نظر
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
ایران به اجرای متن برجام متعهد است نه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۴ در ۲:۰۰ ب.ظ
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل پشتوانه ضمانتی ندارند افزود: در حال حاضر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل می تواند برای اعضا الزام آور باشد، اما خیلی از این قطعنامه های صادرشده در کشورها اجرا نمی شوند.

احمد بخشایش اردستانی در گفتگو با خبرنگار تابان تربت، اذعان کرد: قطعنامه های تصویبی شورای امنیت سازمان ملل پشتوانه ضمانتی ندارند و از طرفی بستگی به کشورهای اعمال شده دارد، بعنوان مثال از سال 82 تا کنون مگر جمهوری اسلامی ایران چه مقدار از شش قطعنامه اخیر این شورا پیروی و اطاعت کرده است.

 

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران متعهد به اجرای متن برجام است، یعنی متعهد شدیم در توافقی که با کشورهای 1+5 انجام دادیم آن بخشهائی که مربوط به ایران و در جهت منافع کشورمان می باشد بصورت کلی اجرا کنیم.

 

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به همان اندازه که شش قطع نامه قبلی شورای امنیت سازمان ملل برای کشورمان الزام آور بوده قطعنامه جدید نیزالزام آور خواهد بود، اما در مجموع ایران متعهد به اجرای برجام وین است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قطع نامه ای که امروز در شورای امنیت سازمان ملل صادر می شود، شش قطعنامه دیگر را لغو کرده و قطعنامه جدیدی بر مبنای 9 بندی که در متن برجام بین ایران و امریکا و غربی ها که متعهد به آن شدند، صادر می شود.

 

بخشایش اردستانی  به نگرانی های بوجوده آمده در خصوص  بازگشت تحریمها اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه ایران بر مبنای زور با غربی ها مذاکره می کند و از طرفی انها می خواهند ساختار تحریمها حفظ شود و در مقابل ما هم می توانیم در زمان نیاز به روال گذشته برگردیم این بند مقداری کار را ساده کرده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قطعنامه امروز شورای امنیت سازمان ملل بخواهد در فعالیتهای ایران دخالتی داشته باشد و یا اقداماتی برای تحت فشار قرار دادن ایران در آن گنجانده باشند قطعاً جمهوری اسلامی ایران آن را نمی پذیرد.

 

وی گفت: انچه که در این متن برجام بدست امده خوب است اما فتح الفتوح نیست و نیاز به جشن و پایکوبی ندارد و باید روال قانونی را در کشور طی کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد