بدون نظر
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
ایران به اجرای متن برجام متعهد است نه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۴ در ۲:۰۰ ب.ظ
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل پشتوانه ضمانتی ندارند افزود: در حال حاضر قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل می تواند برای اعضا الزام آور باشد، اما خیلی از این قطعنامه های صادرشده در کشورها اجرا نمی شوند.

احمد بخشایش اردستانی در گفتگو با خبرنگار تابان تربت، اذعان کرد: قطعنامه های تصویبی شورای امنیت سازمان ملل پشتوانه ضمانتی ندارند و از طرفی بستگی به کشورهای اعمال شده دارد، بعنوان مثال از سال 82 تا کنون مگر جمهوری اسلامی ایران چه مقدار از شش قطعنامه اخیر این شورا پیروی و اطاعت کرده است.

 

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران متعهد به اجرای متن برجام است، یعنی متعهد شدیم در توافقی که با کشورهای 1+5 انجام دادیم آن بخشهائی که مربوط به ایران و در جهت منافع کشورمان می باشد بصورت کلی اجرا کنیم.

 

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به همان اندازه که شش قطع نامه قبلی شورای امنیت سازمان ملل برای کشورمان الزام آور بوده قطعنامه جدید نیزالزام آور خواهد بود، اما در مجموع ایران متعهد به اجرای برجام وین است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: قطع نامه ای که امروز در شورای امنیت سازمان ملل صادر می شود، شش قطعنامه دیگر را لغو کرده و قطعنامه جدیدی بر مبنای 9 بندی که در متن برجام بین ایران و امریکا و غربی ها که متعهد به آن شدند، صادر می شود.

 

بخشایش اردستانی  به نگرانی های بوجوده آمده در خصوص  بازگشت تحریمها اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه ایران بر مبنای زور با غربی ها مذاکره می کند و از طرفی انها می خواهند ساختار تحریمها حفظ شود و در مقابل ما هم می توانیم در زمان نیاز به روال گذشته برگردیم این بند مقداری کار را ساده کرده است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر قطعنامه امروز شورای امنیت سازمان ملل بخواهد در فعالیتهای ایران دخالتی داشته باشد و یا اقداماتی برای تحت فشار قرار دادن ایران در آن گنجانده باشند قطعاً جمهوری اسلامی ایران آن را نمی پذیرد.

 

وی گفت: انچه که در این متن برجام بدست امده خوب است اما فتح الفتوح نیست و نیاز به جشن و پایکوبی ندارد و باید روال قانونی را در کشور طی کند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است