بدون نظر
 
معاون وزیر کشور:
ایجاد کمربندی باعث مرگ خاموش شهر می شود
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ در ۱:۳۸ ب.ظ
 
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ایجاد یک کمربندی بدون مطالعات دقیق و بررسی چالش های پیش روی آن باعث مرگ خاموش یک شهر می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ مهدی جمالی نژاد،  معاون عمرانی وزیر کشور صبح امروز در همایش هم اندیشی با شهرداران و دهیاران تربت حیدریه اظهار کرد: بدون خلاقیت و نوآوری و  علم روز دنیا شهرها پیشرفت نمی کنند، لذا ایجاد مراکز خلاقیت و نوآوری باعث توسعه و شکوفائی شهرها می شود.

 

وی تصریح کرد:  در مرحله نخست باید شهر را خوب شناخت و سپس معرفی کرد، اما متاسفانه در تربت حیدریه خیلی از پتانسیل ها خوب معرفی نشده  و این باعث عدم تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این شهر می شود.

جمالی نژاد با بیان اینکه میراث فرهنگی و معنوی خودمان را اول باید شناسائی و آن را معرفی کنیم، افزود: تربت حیدریه  از پتانسیل های فراوانی در حوزه های مختلف برخوردار است که خیلی کم از آن استفاده شده که مهمترین و کلیدی ترین آن قرار گرفتن در مسیر بین راهی و کریدور شمال به جنوب کشور است و  استفاده مناسبی از آن نشده است.

 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ایجاد یک کمربندی بدون مطالعات دقیق و بررسی چالش های پیش روی آن باعث مرگ خاموش یک شهر می شود.

 

روزانه در مسیر تربت حیدریه و جاده کمربندی به مشهد چند هزار خودرو  عبور می کنند و اکثر این خودرو ها به داخل شهر تربت حیدریه نمی آیند

 

عدم جانمایی درست این کمربندی موجب شده تا اقتصاد و گردشگری شهر از رونق بیفتد و مسافران و زائرین با ظرفیت ها و قابلیت های شهر تربت حیدریه آشنا نشوند و شهر هیچ گونه بهره برداری از این ظرفیت طلایی نداشته باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور/گلایه تولید کنندگان شکر از نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب توسط دولت حل بحران‌ کشف‌رود در دست‌انداز اعتبارات دولتی/ ضرورت تکمیل هرچه سریع‌تر تصفیه‌خانه چرم شهر تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی رصد می شود/۶۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه واجد شرایط رای تربت حیدریه قطب رشته ورزشی پاورلیفتینگ کشور مردم برای حفظ نظام اسلامی با بصیرت به میدان آمدند/مسئولان با بی تدبیری خود مشکلات معیشتی مردم را بیشتر نکنند بسیج شاکله ای از ابمان و بصیرت است/دشمن به دنبال تکرار پایان صفین است/درایت رهبری و بسیج مردمی فتنه ۹۸ را خنثی کرد