بدون نظر
 
معاون عمرانی فرماندار تربت حیدریه خبر داد؛
مقدمات احداث طرح بزرگ گردشگری رود پارک در تربت حیدریه فراهم شد
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۹ در ۱:۰۶ ب.ظ
 
احسان کریمی گفت: طرح رودپارک به منظور ایجاد ظرفیت گردشگری در مناطق پایین دست رودخانه شصت دره و در مناطق کم برخوردار تربت حیدریه احداث می شود.

احسان کریمی معاون عمرانی فرماندار تربت حیدریه  در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ با تاکید بر بکارگیری ظرفیت و پتانسیل قانونی امور آب شهرستان در دو سال گذشته مبنی بر بازگشایی ۵۰ کیلومتر از مسیل ها و رفع خطر در حوضه آبریز شهرک ولی عصر(عجل الله) برای جلوگیری از ورود سیلاب به داخل شهر تربت حیدریه، ایجاد طرح رودپارک را به مثابه ایجاد یک ظرفیت گردشگری در مناطق پایین دست رودخانه شصت دره و در مناطق کم برخورداربرشمرد.

وی ضمن تببین اهداف ایجاد رودپارک در شهر تربت حیدریه، حفاظت رودخانه های داخل محدوده شهری، ایجاد پتاسیل گردشگری درون شهری و خدمات مسافران عبوری، مزیت های اقتصادی و ایجاد اشتغال، مزایای اجتماعی و تقویت روحیه مردم در منطقه جنوب شهر، مزایای فرهنگی ایجاد تفریحات سالم و هدایت جوانان به ورزش، مزایای زیست محیطی و افزایش سرانه فضای سبز ‌و توسعه پایدار و همچنین مزایای امنیتی و تبدیل مسیل از محیط ناامن به محیطی امن و سالم را از دستاوردهای نهایی این طرح در صورت به ثمر رسیدن موضوع عنوان کرد و بر ضرورت همکاری و جدیت تمامی نهادهای ذیربط شامل؛ شهرداری تربت حیدریه به عنوان متولی امور شهری و مسئول ساماندهی مسیل های داخل محدوده شهری، جهت نیل به اهداف مد نظر تاکید کرد.

وی نمونه های موفق این طرح را پارک نهج البلاغه و دره فرحزاد تهران و رود پارک چهل بازه مشهد عنوان کرد و با اشاره به پتانسیل بالقوه شهر تربت حیدریه از محل پل نهضت تا پل ملکی ، بستر ایجاد طرح رودپارک در این شهر را بسیار مناسب تر از نمونه های مشابه در سایر شهرها دانست و خواستار استفاده از این ظرفیت موجود شد.

وی همچنین از اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تربت حیدریه خواست موضوع ترغیب سرمایه گذاران از طریق ارائه تسهیلات جهت همکاری در این طرح را در دستور کار قرار داده و زمینه های جذب گردشگر را فراهم کنند.

کریمی در ادامه با اشاره به تفاوت مدیریت شهری با مدیریت شهرداری، ضرورت تعییر نگاه در شهرداری به عنوان متولی اصلی امور شهری و لزوم توجه و ورود به اینگونه طرح ها و اقدامات زیرساختی را به منظور توسعه همه جانبه و پایدار شهر برشمرد و از سرپرست شهرداری خواست موضوع را بطور جد دنبال و نتیجه را گزارش کند.

طرح رود پارک تربت حیدریه در بستر و حریم رودخانه شصت دره با ملاحظات فنی امور آب شهرستان در حدفاصل پل نهضت تا پل ملکی به طول یک کیلومتر مورد بررسی قرار گرفته و زمینه برای اجرای طرح های گردشگری توسط شهرداری و سرمایه گذاران آماده شده است.

معاون فرماندار اضافه کرد: رودخانه شصت دره بعنوان شاهرگ انتقال سیلاب ارتفاعات مشرف به شهر تربت حیدریه دارای طول حدود 10کیلومتر در محدوده شهری است و این رودخانه در محدوده های مختلف دارای پتانسیل های مختلف از جمله تغذیه مصنوعی و آزاد سازی بستر ناشی ازساماندهی بصورت رودپارک می باشد.

وی بیان کرد: با ساماندهی رودخانه محدوده پل نهضت درخیابان فردوسی  جنوبی تا پل امام رضا علیه السلام در خروجی شهر در روستای ملکی می توان تحول بزرگی در حوزه فضای سبز واحداث پارک سلامت و ایجاد اشتغال و ارتقای امنیت ایجاد کرد.

کریمی گفت: دو کیلومتر باند دوچرخه سوارایمن، دو کیلومتر پیاده راه سلامت، استراحتگاه خانوادگی، پارک ورزشی کودکان، زمین تنیس بانوان و آقایان و پارک بانوان بخشی از آثار اجرای طرح رود پارک مذکور خواهد بود.

معاون امور عمرانی فرماندار بیان کرد: ایجاد اشتغال برای مجاورین ارتقاء شرایط محیطی منطقه از جنبه های اقتصادی وامنیتی شاخصه های مهم طرح مذکور است و موفقیت طرح مستلزم برنامه ریز ی مناسب شهرداری و شورای اسلامی شهر و هماهنگی و همکاری سایر ادارات سطح شهرستان می باشد.

کریمی خاطر نشان کرد: مقرر شد مشاور طرح برای شهرداری تربت حیدریه نسبت به انجام مطالعات و ارائه پیوست های فنی و اقتصادی اقدام، تا درخصوص پیگیری اجرای زیر ساختها وجذب سرمایه گذار اقدام گردد و نوع و میزان همکاری سایر ادارات  شهرستان  در طرح مهم موجود  با محوریت برنامه ریزی  فرمانداری شهرستان عملیاتی شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
موفقیت در گام دوم انقلاب نیازمند نگاه به گذشته است/برخی افراد در داخل کشور راهبرد ها و سیاست های رهبری را ارشادی قلمداد می کنند مراسم گرامیداشت مولانا جلال الدین بلخی در تربت حیدریه برگزار شد فروش فله ای زعفران و سودی که نصیب دلالان می شود/دلالان در کمین بازار ۲۵۰۰ میلیار تومانی طلای سرخ بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد