بدون نظر
 
نماینده منتخب مردم تربت حیدریه:
اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ در ۹:۱۸ ق.ظ
 
نماینده منتخب مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ای کامل در حوزه های اقتصاد، بانکداری، بازار سرمایه و مالیات تهیه و تدوین شده و با شروع مجلس اولویت نخست جریان انقلابی بهبود وضعیت اقتصادی جامعه و رفع قوانین دست و پاگیر تولید خواهد بود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محسن زنگنه، نماینده منتخب مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس،  صبح امروز در نخستین نشست خبری با رسانه های منطقه اظهار کرد: انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی با رقابت دو جریان انقلابی و غیر انقلابی شکل گرفت، البته غیر انقلابی نه به معنای ضد انقلاب، بلکه تفکر این جریان به لحاظ اینکه کرسی قدرت و جایگاه هدف نهایی آن است اندیشه ای غیر انقلابی است.

وی به تشریح دو جریان رقیب در انتخابات یازدهم پرداخت و افزود: جریان انقلابی شیفته خدمت و خادم ملت است که برای رسیدن به جایگاه اخلاق را زیر پا نمی گذارد و مردم را محرم خود می داند و اهل جناح بندی نیست و نگاهش به مستضعفین و فرا منطقه ای است.

زنگنه بیان داشت: در برابر ما جریانی بود که کرسی و قدرت برایش مهم بود و معتقد به اقتصاد لیبرالی و سرمایه داری و دارای تفکر آزادی بیان است اما در نهان خود دیکتاتوری بنفش و پنهانی دارد که این طیف در راس قدرت بود.

وارد جناح بندی سیاسی نمی شوم و زیر بلیت کسی هم نخواهم رفت

منتخب مردم تربت حیدریه با تاکید بر اینکه وارد جناح بندی های سیاسی نمی شود، افزود: در موضوع مدیران ما وارد جناح‌بندی های سیاسی نمی‌شویم و مبنای ما براساس شایسته سالاری است اما در مقابل مدیری که شایستگی ندارد تمام قد می ایستیم.

استقرار عدالت، شفافیت و تولید با محوریت کشاورزی و دامداری اولویت های کاری

زنگنه به برنامه های خود در منطقه اشاره کرد و افزود: از تمام جنبه ها از جمله تقسیم منابع انسانی،اداری، آب و سایر منابع بی عدالتی در برخی مناطق محسوس است و در قدم اول باید عدالت را در حوزه های مختلف اجرا کنیم.

وی بیان کرد: در خصوص شفافیت هیچ نکته پنهانی با مردم نداریم و از رسانه ها می خواهم با رویکرد شفافیت و نقد آگاهانه حرکت کنند و من از آنها حمایت خواهم کرد.

این نماینده منتخب اولویت نخست تولید در منطقه را با محوریت کشاورزی و دامداری عنوان کرد و گفت: البته این بدان معنا نیست که با صنعت مخالفیم اما ظرفیت منطفه خیلی فراتر از آن است که بخواهیم از حوزه کشاورزی و دامداری بخصوص صنایع تبدیلی آن غفلت کنیم.

مرکزیت استان جدید اصلا در اولویت نیست و برنامه ای نداریم

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا تشکیل استان خراسان مرکزی به مرکزیت تربت حیدریه در اولویت قرار دارد، بیان داشت: به هیچ عنوان چنین برنامه ای نداریم و دنبال نخواهیم کرد چراکه به قشر ضعیف جامعه اجحاف می شود و از طرفی شهرستان در بسیاری از شاخص ها و زیر ساخت ها عقب است و این موضوع امکان پذیر نیست.

روند خام فروشی پسته و بورس زعفران باید اصلاح شود

زنگنه به تولید انبوه پسته در شهرستان مه ولات اشاره کرد و افزود: باید جلوی خام فروشی پسته را بگیریم و آن را به یک ضد ارزش تبدیل کنیم و چنانچه بتوانیم حداقل نصف این سرمایه ها را در مه‌ ولات نگه‌ داریم شاهد پیشرفت این منطقه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بورس زعفران شاخصه های لارم را ندارد، گفت: در حوزه زعفران با توجه به اینکه قطب تولید این محصول در ایران و جهان هستیم اصلاح بورس زعفران باید در اولویت قرار بگیرد چرا که شاخصه‌های لازم را ندارد و با توجه به افزایش شاخص بورس و طلا، زعفران در بورس همچنان در رکود است.

این نماینده منتخب اظهار کرد: باید نظارت ویژه ای بر خروج و صادرات زعفران داشته باشیم چرا که اختلاف قیمت بین مرکز صادراتی و داخل فاحش است و این تعارض به وجود می آید و رقبا در خارج از کشور برای اینکه بتوانند رقابت کنند قیمت را دائم کاهش می دهند.

زنگنه گفت: باید از اردیبهشت ماه کمیته زعفران را تشکیل دهیم که شامل آموزش مردم در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت است و در این بین نیازمند بسیج نیروی مردمی هستیم.

مدیر بومی ضعیف بهتر از مدیر مجرب غیر بومی است

نماینده منتخب مردم تربت حیدریه تصریح کرد: معتقدم سن مدیران حداکثر باید پنجاه سال و بومی منطقه باشد و از طرفی یک مدیر بومی ضعیف تر بهتر از یک مدیر مجرب و غیربومی است و همچنین از جوانی که برای دریافت منصبی که توان آن را در خود می بیند اعلام آمادگی کند، استقبال می‌کنم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که مدیران شهرستانهای مه ولات و زاوه پروازی هستند، گفت: هرکس توانایی مدیریت در منطقه را دارد خودش را ارائه کند، و مدیری هم که در شهرستان سکونت ندارد به درد مدیریت نمی خورد.

نماینده منتخب مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ای کامل در حوزه های اقتصاد، بانکداری، بازار سرمایه و مالیات تهیه و تدوین شده و با شروع مجلس اولویت نخست جریان انقلابی بهبود وضعیت اقتصادی جامعه و رفع قوانین دست و پاگیر تولید خواهد بود.

وی مشارکت پایین در انتخابات دوم اسفند را ناکارآمدی دولت عنوان کرد و گفت: در روز نخست آغاز بکار دولت اعتدال رییس جمهور محترم بر چرخش سانتریفیوژها و چرخ زندگی مردم با هم تاکید کردند اما امروز نه سانتریفیوژها می چرخد و نه رندگی مردم، بلکه در حال حاضر و بدلیل شرایط معیشتی سر مردم می چرخد.

وی افزود: جریان انقلابی اگر در مجلس خوب عمل کتد شاهد مشارکت بالا در ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و به تبع آن در انتخابات مجلس آینده خواهیم بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا کشتارگاه قدیمی تربت حیدریه بر لبه‌ تیغ وضعیت مطلوب بهداشتی شمار مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه به ۵۷ نفر رسید تقدیر خیر تربت حیدریه از کادر درمانی تربت حیدریه و مشهد با اختصاص یک میلیارد تومان