بدون نظر
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد:
انسداد هسته مرکزی و تعطیلی صنوف/تربت حیدریه در وضعیت ویژه/مردم در خانه بمانند و حسن میزبانی و مهمانی را به بعد موکول کنند
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ در ۱:۲۲ ب.ظ
 
علی رستمی، با بیان اینکه از ساعت 14 امروز هسته مرکزی شهر تربت حیدریه مسدود و بازار تعطیل می شود، افزود: طبق مصوبه شورای پیشگیری از کرونا به جز ارزاق عمومی و مایحتاج مردم، تعطیلی تمامی صنوف تا 9 فرودین لازم الاجراست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه 370 هزار نفر است اما این مجموعه به حدود 600 هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی ارایه می دهد.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی تا صبح امروز تست 44 نمونه مثبت بیماران کووید 19 در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اعلام شده که از این تعداد 14 نفر در مرکز اورژانس ذوالفقاری بستری، 2 نفر فوت کردند و مابقی با بهبودی حال عمومی از بیمارستان ترخیص و در قرنطینه خانگی بسر می برند.

رستمی با بیان اینکه مناطق آلوده سطح شهر تربت حیدریه شناسایی شده، افزود: کانون درگیری بیماری بیشتر در مراکز با تراکم جمعیت بالا و مراکز آپارتمان نشین است و از مردم تقاضا می کنیم با در خانه ماندن خود و موکول کردن حسن میزبانی و میهمانی به مسئولان و جهادگران عرصه سلامت کمک کنند.

رستمی، با بیان اینکه از ساعت 14 امروز هسته مرکزی شهر تربت حیدریه مسدود و بازار تعطیل می شود، افزود: طبق مصوبه شورای پیشگیری از کرونا  به جز ارزاق عمومی و مایحتاج مردم، تعطیلی تمامی صنوف تا 9 فرودین لازم الاجراست.

وی در ادامه از تردد زوج و فرد خودروها از درب منازل بر اساس پلاک خودرو خبر داد و افزود: بر این اساس تمام تاکسی های درون شهری نیز بر اساس شماره تاکسی بصورت زوج و فرد و با کم کردن یک سرنشین تردد خواهند کرد.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه در صورت لزوم مبادی ورودی و خروجی شهر مسدود خواهد شد، گفت: با توجه به حجم تردد بالا در محورهای مواصلاتی تربت حیدریه و اینکه این شهرستان دروازه جنوبی به مرکز استان محسوب می شود در صورت تداوم وضع موجود محورهای خواف و رشتخوار، گناباد، زاوه مسدود و فقط تردد از کمربندی میسر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر اورژانس ذوالفقاری بعنوان مرکز بستری بیماران حاد تنفسی با 44 تخت تکمیل شده و در کنار آن بخش اطفال بیمارستان 9 دی نیز به این مرکز اضافه شده و بیمارستان رازی(تامین اجتماعی) بعنوان معین بیمارستان نهم دی با تعرفه دولتی پذیرای سایر بیماران خواهد بود و در صورت تداوم وضع موجود و ضرورت بیمارستان 551 تختخوابی تیپ 177 ارتش، مجموعه های ورزشی شهید جلیلی و زنده یاد بابک مروج تربتی در پیشکوه به این مراکز اضافه خواهند شد.

رستمی به این نکته هم اشاره کرد که مشکلی در اضافه کردن تخت بیمارستانی و مکان نداریم اما امکانات و تجهیزات و نیروی کادر پزشکی و پرستاری تنها برای 150 تخت برای بیماران کووید 19 موجود است، لذا مردم کمک کنند و با در خانه ماندن و رعایت مسایل بهداشتی شهرستان و منطقه را به وضعیت اضطراری نرسانند.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه مراجعین با علائم مشکوک به کرونا در این منطقه 6 درصد است، افزود: این حجم از مراجعه تنها 50 درصد از مراجعه کنندگانی است که در آبان و آذر امسال برای بیماری آنفلوآنزا به مراکز درمانی تربت حیدریه مراجعه کردند.

وی از استقرار پایگاههای نوروزی هلال احمر با رویکرد کمک به کنترل مبادی ورودی و خروجی و تب سنجی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و افزود: با توجه به ویژه بودن شرایط تربت حیدریه و اینکه خیلی از شهرهای همجوار خدمات خود را از این شهر دریافت می کنند این وضعیت تا کنترل وضعیت بیماری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ظرفیت بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نهم دی تربت حیدریه تکمیل شده است فضای مجازی بلای جان کتابخوانی شده/ شاید یکی دو سال دیگر با تریلی کتاب به شهرها سفر کنم برداشت زعفران از اراضی زعفران خیز خراسان رضوی آغاز شد هیچ تغییری در سهمیه و نرخ آرد نانوایی های دولتی و نیمه دولتی اعمال نشده است امنیت زیر بنای توسعه و پیشرفت جامعه است/نیروهای مسلح در اوج اقتدار و بازدارندگی قرار دارند نمک روی دل مجروح مردم نپاشید افزایش ۷ درصدی جرایم مالی و اقتصادی فضای مجازی در تربت حیدریه/کاهش ۴۴ درصدی تصادفات منجر به فوت راه اندازی بزرگترین بازار فروش طلای سرخ کشور در تربت حیدریه تربت حیدریه پایه‌گذار تشرف هیئت‌های مذهبی به حرم مطهر رضوی انتصاب جدید هیئت فوتبال تربت حیدریه با نگاه شخصی است و آن را قبول نداریم قانون جامع و قدرتمندی برای برخورد با قلیان سراها وجود ندارد/هدف اصلی جمعیت مردم نهاد، پیشگیری و فرهنگ سازی است دروازه اشتغالزایی شهرستان زاوه در پیچ و تاب بروکراسی اداری