بدون نظر
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه تاکید کرد:
انسداد هسته مرکزی و تعطیلی صنوف/تربت حیدریه در وضعیت ویژه/مردم در خانه بمانند و حسن میزبانی و مهمانی را به بعد موکول کنند
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ در ۱:۲۲ ب.ظ
 
علی رستمی، با بیان اینکه از ساعت 14 امروز هسته مرکزی شهر تربت حیدریه مسدود و بازار تعطیل می شود، افزود: طبق مصوبه شورای پیشگیری از کرونا به جز ارزاق عمومی و مایحتاج مردم، تعطیلی تمامی صنوف تا 9 فرودین لازم الاجراست.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه 370 هزار نفر است اما این مجموعه به حدود 600 هزار نفر در جنوب خراسان رضوی خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی ارایه می دهد.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی تا صبح امروز تست 44 نمونه مثبت بیماران کووید 19 در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اعلام شده که از این تعداد 14 نفر در مرکز اورژانس ذوالفقاری بستری، 2 نفر فوت کردند و مابقی با بهبودی حال عمومی از بیمارستان ترخیص و در قرنطینه خانگی بسر می برند.

رستمی با بیان اینکه مناطق آلوده سطح شهر تربت حیدریه شناسایی شده، افزود: کانون درگیری بیماری بیشتر در مراکز با تراکم جمعیت بالا و مراکز آپارتمان نشین است و از مردم تقاضا می کنیم با در خانه ماندن خود و موکول کردن حسن میزبانی و میهمانی به مسئولان و جهادگران عرصه سلامت کمک کنند.

رستمی، با بیان اینکه از ساعت 14 امروز هسته مرکزی شهر تربت حیدریه مسدود و بازار تعطیل می شود، افزود: طبق مصوبه شورای پیشگیری از کرونا  به جز ارزاق عمومی و مایحتاج مردم، تعطیلی تمامی صنوف تا 9 فرودین لازم الاجراست.

وی در ادامه از تردد زوج و فرد خودروها از درب منازل بر اساس پلاک خودرو خبر داد و افزود: بر این اساس تمام تاکسی های درون شهری نیز بر اساس شماره تاکسی بصورت زوج و فرد و با کم کردن یک سرنشین تردد خواهند کرد.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه در صورت لزوم مبادی ورودی و خروجی شهر مسدود خواهد شد، گفت: با توجه به حجم تردد بالا در محورهای مواصلاتی تربت حیدریه و اینکه این شهرستان دروازه جنوبی به مرکز استان محسوب می شود در صورت تداوم وضع موجود محورهای خواف و رشتخوار، گناباد، زاوه مسدود و فقط تردد از کمربندی میسر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر اورژانس ذوالفقاری بعنوان مرکز بستری بیماران حاد تنفسی با 44 تخت تکمیل شده و در کنار آن بخش اطفال بیمارستان 9 دی نیز به این مرکز اضافه شده و بیمارستان رازی(تامین اجتماعی) بعنوان معین بیمارستان نهم دی با تعرفه دولتی پذیرای سایر بیماران خواهد بود و در صورت تداوم وضع موجود و ضرورت بیمارستان 551 تختخوابی تیپ 177 ارتش، مجموعه های ورزشی شهید جلیلی و زنده یاد بابک مروج تربتی در پیشکوه به این مراکز اضافه خواهند شد.

رستمی به این نکته هم اشاره کرد که مشکلی در اضافه کردن تخت بیمارستانی و مکان نداریم اما امکانات و تجهیزات و نیروی کادر پزشکی و پرستاری تنها برای 150 تخت برای بیماران کووید 19 موجود است، لذا مردم کمک کنند و با در خانه ماندن و رعایت مسایل بهداشتی شهرستان و منطقه را به وضعیت اضطراری نرسانند.

فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه مراجعین با علائم مشکوک به کرونا در این منطقه 6 درصد است، افزود: این حجم از مراجعه تنها 50 درصد از مراجعه کنندگانی است که در آبان و آذر امسال برای بیماری آنفلوآنزا به مراکز درمانی تربت حیدریه مراجعه کردند.

وی از استقرار پایگاههای نوروزی هلال احمر با رویکرد کمک به کنترل مبادی ورودی و خروجی و تب سنجی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی خبر داد و افزود: با توجه به ویژه بودن شرایط تربت حیدریه و اینکه خیلی از شهرهای همجوار خدمات خود را از این شهر دریافت می کنند این وضعیت تا کنترل وضعیت بیماری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد