بدون نظر
 
عضو شورای شهر تربت حیدریه خبر داد؛
انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۵ ب.ظ
 
نادر سلیمانی گفت: احصای بودجه شهرداری در سال ۹۸ بصورت کامل محقق نشده و انحرافاتی در آن وجود دارد که این انحرافات بدون اخذ مجوز از شورای شهر انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ نادر سلیمانی رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه احصای بودجه شهرداری در سال ۹۸ بصورت کامل محقق نشده و انحرافاتی در آن وجود دارد، افزود: البته تحقق هزینه بودجه در سال گذشته، ۱۲ درصد بیشتر از درآمد تصویب شده بوده، اما در سال ۹۸ سرفصل های هزینه و درآمد بر اساس آنچه در همه شهرداری ها بوده و هست جابجایی وجود داشته و این انحرافات بدون دریافت مجوز از شورا در بعضی از سرفصل ها حتی تا ۱۰ میلیارد تومان وجود دارد.

سلیمانی افزود: لازمه این انحرافات مجوز گرفتن شهرداری از شورا بود که این اتفاق محقق نشده و در نامه ای از شهردار خواسته ایم که تا آخر اردیبهشت دلایل این انحرافات را به شورا توضیح دهد.

رامین مصطفوی در خصوص این انحراف در بودجه با تذکر بر اینکه زمان آن برای طرح این مسئله یعنی اصلاحیه بودجه شهرداری گذشته، گفت: اگر نیاز به گذراندن مصوبه است ایرادی ندارد اما زمان برای این کار مناسب نیست.

مهسارمضانپور نائب رئیس شورای شهر گفت: اصلاح بودجه در همان سال مالی باید ارایه شود و حال که زمان ان گذشته است، تصویب اصلاح بودجه ۹۸ صحیح نیست، لذا باید تفریغ بودجه به شورا ارسال شود.

علی محمد الهیاری هم در ادامه توضیحات سایر اعضا گفت: این مسئله تفریغ بودجه است نه اصلاح، به این علت که درآمدها و هزینه ها انجام گرفته و این مصوبه قانونی نیست.

محمد امانی رئیس کمیسیون فرهنگی ابراز داشت: وقتی مسئله ای در کمیسیون اقتصادی مطرح شده و کار کارشناسی انجام گرفته دیگر بحث در خصوص این مسئله در جلسه شورا نیازی نیست.

در پایان اکثریت اعضای شورا، رای گیری اصلاحیه بودجه ۹۸ شهرداری را نیاز به انجام ندانسته و رای گیری صورت نپذیرفت.

با تأکید رئیس شورا رای گیری مجددا انجام شد و فقط دو عضو (سید مهدی وقفی و محمد امانی) رای مثبت به اصلاحیه بودجه دادند که در نتیجه اصلاحیه بودجه سال ۹۸ اصلاح نشد و این درخواست شهرداری از شورای اسلامی شهر رد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد