بدون نظر
 
عضو شورای شهر تربت حیدریه خبر داد؛
انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا
تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۳۵ ب.ظ
 
نادر سلیمانی گفت: احصای بودجه شهرداری در سال ۹۸ بصورت کامل محقق نشده و انحرافاتی در آن وجود دارد که این انحرافات بدون اخذ مجوز از شورای شهر انجام گرفته است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ نادر سلیمانی رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه احصای بودجه شهرداری در سال ۹۸ بصورت کامل محقق نشده و انحرافاتی در آن وجود دارد، افزود: البته تحقق هزینه بودجه در سال گذشته، ۱۲ درصد بیشتر از درآمد تصویب شده بوده، اما در سال ۹۸ سرفصل های هزینه و درآمد بر اساس آنچه در همه شهرداری ها بوده و هست جابجایی وجود داشته و این انحرافات بدون دریافت مجوز از شورا در بعضی از سرفصل ها حتی تا ۱۰ میلیارد تومان وجود دارد.

سلیمانی افزود: لازمه این انحرافات مجوز گرفتن شهرداری از شورا بود که این اتفاق محقق نشده و در نامه ای از شهردار خواسته ایم که تا آخر اردیبهشت دلایل این انحرافات را به شورا توضیح دهد.

رامین مصطفوی در خصوص این انحراف در بودجه با تذکر بر اینکه زمان آن برای طرح این مسئله یعنی اصلاحیه بودجه شهرداری گذشته، گفت: اگر نیاز به گذراندن مصوبه است ایرادی ندارد اما زمان برای این کار مناسب نیست.

مهسارمضانپور نائب رئیس شورای شهر گفت: اصلاح بودجه در همان سال مالی باید ارایه شود و حال که زمان ان گذشته است، تصویب اصلاح بودجه ۹۸ صحیح نیست، لذا باید تفریغ بودجه به شورا ارسال شود.

علی محمد الهیاری هم در ادامه توضیحات سایر اعضا گفت: این مسئله تفریغ بودجه است نه اصلاح، به این علت که درآمدها و هزینه ها انجام گرفته و این مصوبه قانونی نیست.

محمد امانی رئیس کمیسیون فرهنگی ابراز داشت: وقتی مسئله ای در کمیسیون اقتصادی مطرح شده و کار کارشناسی انجام گرفته دیگر بحث در خصوص این مسئله در جلسه شورا نیازی نیست.

در پایان اکثریت اعضای شورا، رای گیری اصلاحیه بودجه ۹۸ شهرداری را نیاز به انجام ندانسته و رای گیری صورت نپذیرفت.

با تأکید رئیس شورا رای گیری مجددا انجام شد و فقط دو عضو (سید مهدی وقفی و محمد امانی) رای مثبت به اصلاحیه بودجه دادند که در نتیجه اصلاحیه بودجه سال ۹۸ اصلاح نشد و این درخواست شهرداری از شورای اسلامی شهر رد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام