بدون نظر
 
انتقاد فرماندار تربت‌حیدریه از خلاء کشتارگاه صنعتی
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۸ در ۹:۳۸ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه از نبود صنایع تبدیلی و فراوری و همچنین بسته بندی گوشت قرمز در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: تربت حیدریه با داشتن بزرگترین بازار دام شرق کشور هنوز نتوانسته از این ظرفیت بنحو مطلوب استفاده کند.

علی رستمی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: تربت حیدریه بزرگترین بازار دام شرق کشور را در اختیار دارد ولی عواید چندانی از این ظرفیت ارزشمند نصیب شهرستان نمی شود.

وی تصریح کرد: تربت حیدریه  با جمعیت دامی ۳۱۲ هزار راس دام سبک معادل ۴.۳ درصد دام استان خراسان رضوی و ۱۶۰ هزار راس دام سنگین معادل ۴.۶ درصد دام سنگین، بخش مهمی از گوشت قرمز شهر مشهد و شهرستان های اطراف را تامین می کند.

رستمی بیان کرد: میدان دام تربت حیدریه یکی از سه بارانداز اصلی میادین دام کشور و بعنوان اصلی ترین مرکز تامین گوشت قرمز مشهد و خراسان رضوی بشمار می رود ولی با وجود این پتانسیل، نبود صنایع تبدیلی، فراوری و بسته بندی گوشت و همچنین خروج دام زنده باعث شده سهم چندانی از این ظرفیت ارزشمند نصیب شهرستان نشود.

فرماندار تربت حیدریه ادامه داد: متاسفانه با وجود این حجم از دام سبک و سنگین، نبود کشتارگاه صنعتی نیز خلا بزرگی را ایجاد کرده که در حال حاضر با توافقات صورت گرفته، پروژه نیمه تمام کشتارگاه صنعتی در آینده نزدیک نیز راه اندازی خواهد شد.

رستمی در راستای ممانعت از قاچاق دام و خروج غیرقانونی و نظارت بر محموله های دامی و طیور افزود: سالانه ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزار دام سبک و سنگین از این شهرستان خارج می شود که این مهم نیازمند راه اندازی پست کنترل و قرنطینه در ایستگاه ایست و بازرسی شهید شیردل کامه نیز می باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است