بدون نظر
 
مشکلات حاشیه شهرها ادامه دارد
انتقاد رئیس شورای شهر تربت حیدریه از ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر
تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۴ ب.ظ
 
سید مهدی وقفی گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر آسیب های فراوانی به لحاظ امنیتی، فرهنگی و اجتماعی برای شهروندان و مدیریت شهری در پی دارد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سید مهدی وقفی رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر اشاره کرد و اظهار داشت:  همه ساله با شروع فصول گرم سال یکی از مشکلاتی که مدیریت شهری با آن مواجه است ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهر است.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل این ساخت و سازهای غیرمجاز مهاجرت از روستاها و شهرهای اطراف و انتخاب حاشیه شهر توسط این مهاجرین برای اقامت به دلیل ارزان تر بودن قیمت زمین است.

بروکراسی دشوار دریافت مجوز ساخت و ساز و نیز پایین بودن مبالغ جرایم ماده 100 از دیگر دلیلی این ساخت و سازهای غیر مجاز است که  رئیس شورای شهر تربت حیدریه به آن اشاره کرد.

وی بیان داشت: در شورای پنجم تا حد امکان نسبت به تسهیل فرآیند دریافت پروانه ساختمانی اقدام کردیم، اما ساخت وسازهای غیر مجاز سالهاست که برای مدیریت شهری مشکلات فراوانی را به همراه داشته و ادامه این روند آسیب ها و لطمات فراوانی به لحاظ امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و دیگر مسایل برای شهروندان و مدیریت شهری در پی دارد، لذا برای جلوگیری از این ساخت و سازهای غیرمجاز باید برنامه ای تهیه و تدوین شود و همه متولیان امر همراهی و همکاری کنند.

رئیس شورای شهر تربت حیدریه در ادامه انتخاب اداره میراث فرهنگی شهرستان تربت حیدریه را برای سومین سال پیاپی به عنوان اداره برتر استان تبریک گفت و افزود: ثبت 85 اثر تاریخی و اماکن تفرجگاهی جدید، احداث 9 اقامتگاه بوم گردی، کاوشهای باستان شناسی در منطقه، احیای ۶ رشته صنایع دستی و سوغات محلی، حضور در ۲۳ نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری و کسب رتبه برتر در نمایشگاه بین المللی تهران و استفاده از توان بخش خصوصی بخشی از مهمترین اقدامات اداره میراث فرهنگی شهرستان تربت حیدریه بود که توانست عنوان برتر میراث فرهنگی استان را کسب کند.

موضوع تهیه و تدوین کتابچه آثار تاریخی و بناهای قدیمی شهر تربت حیدریه توسط شورای اسلامی شهر در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و محمدی رئیس میراث فرهنگی ترتب حیدریه در این خصوص گفت: یکی از بهترین هدایا و سوغاتی که می‌توان به مهمانان و گردشگران شهر ارائه شود کتابچه ای است که در آن آثار تاریخی و باستانی شهر را معرفی کرده باشیم و سوغاتی ماندگار به مهمانان اهدا کنیم، لذا در این راستا و به پیشنهاد شورای اسلامی شهر تصمیم به گردآوری آثار تاریخی و باستانی شهر تربت حیدریه گرفتیم تا میراثی ماندگار برای آیندگان برجا بگذاریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسیر منتهی به مجموعه ورزشی آزادی تربت حیدریه نیازمند نگاه ویژه مسئولان است بافت فرسوده تربت حیدریه از فرسودگی خارج می شود! بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی در تربت حیدریه توزیع شد نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام