بدون نظر
 
عضو شورای بین الملل پژوهشکده اندیشه اسلامی:
باید از نمایندگان موافقFATF پرسید چرا مخالف شفافیت آرا و اعلام اموال عمومی خود هستید؟
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۸ ب.ظ
 
عضو شورای بین الملل پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: تصور نادرست از منابع درآمدی کشور و اختلاس ها و همچنین واقعیت ها بعنوان ام المسایل مشکلات جامعه چنانچه برای مردم تبیین نشود زمینه ساز هرج و مرج خواهد شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد حسن قدیری ابیانه ظهر امروز در همایش بصیرتی علمداران حریم ولایت در جمع نخبگان و فرهیختگان شهرستان تربت حیدریه اظهار داشت: یکی از مهمترین چالش ها و مشکلات اساسی که در جامعه وجود دارد و ریشه همه معضلات را فراهم کرده توقع مردم از حکومت برای تامین نیازهای آنان است و بنا به این تصور نادرست همه منتظرند تا حکومت نیاز آنان را در سطوح مختلف برآورده کند کما اینکه چنین تصوری نادرست است.

 

وی تصریح کرد: تصور نادرست از منابع درآمدی کشور و اختلاس ها و همچنین واقعیت ها بعنوان ام المسایل مشکلات جامعه چنانچه برای مردم تبیین نشود زمینه ساز هرج و مرج خواهد شد.

 

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام با بیان اینکه اگر بتوانیم برای مردم به درستی تبیین کنیم که درآمد حاصل از منابع کشور به میزان هر نفر در جمعیت ۸۰ میلیون نفری چقدر است بخش مهمی از توقعات مردم مبنی بر تامین نیازهای آنان توسط حکومت کاهش می یابد و این تنبلی اجتماعی که امروز گریبانگیر جامعه شده نیز رخت خواهد بست.

 

قدیری ابیانه خاطر نشان کرد: امروز اگر هر کس در هر سطحی اعم از مسئولین و مردم بتوانند کار خود را به درستی انجام دهند و مسئولیت پذیر در برابر حل مشکلات و پیشرفت جامعه باشند می توانیم در گام دوم انقلاب و ترسیم چهل ساله آینده نظام نیز در مسیری صحیح حرکت کنیم.

 

وی بخش مهمی از مشکلات را متوجه آرایی دانست که همین مردم به صندوق های رای ریختند و در ادامه افزود: امام راحل فرمودند نگذارید لیبرالها بر سر کار آیند اما امروز متاسفانه لیبرالها و مرفهین بر سر کار آمدند و لذا باید بررسی شود که چگونه است یک وزیر و یا معاون وزیر که چندین سال است سمت دارد امروز دارای ثروت‌های هزارمیلیاردی است.

 

قدیری ابیانه بیان داشت: امروز ضربه ای که به اعتماد عمومی و سرمایه اصلی نظام وارد شده به مراتب هزاران برابر بیشتر از ضربه ای است که حقوق های نجومی به اقتصاد کشور وارد کرده است.

 

سفیر سابق ایران در مکزیک اظهار کرد: امروز در مجلس شورای اسلامی کسانی به قوانین FATF و پالرمو رای موافق دادند که دیروز با قانون شفافیت آرا و همچنین اعلام اموال عمومی حاصل شده از بیت المال مخالفت کردند.

 

وی افزود: امروز باید از ان نمایندگان و منتخبین ملت مطالبه گری شود که چگونه است با شفافیت آرا و اعلام اموال عمومی خودشان برای مردم مخالفند ولی می خواهند سیستم بانکی و اقتصادی کشور را برای غربی ها شفاف کنند.

 

عضو شورای بین الملل پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: همانطور که مشخص است مخالفین این قوانین معتقدند که ما بدون پیوستن به آن می توانیم تحریم ها را دور بزنیم و این در شرایطی است که با امضای این معاهده ها دور زدن تحریم هم نیز جرم شناخته می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی