بدون نظر
 
آیت الله خاتمی:
امیدوار کردن مردم به آمریکا و اروپا غلط بود/بسته پیشنهادی اروپا نفت در برابر غذا و داروست
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۱ ق.ظ
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اروپا هیچگاه به خاطر ایران مقابل آمریکا نمی ایستد، افزود: دیروز بعضی ها مردم را به آمریکا امیدوار می کردند و امروز به اروپا امیدوار می کنند و هر دو غلط است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ آیت الله سید احمد خاتمی صبح امروز در جمع مردم تربت حیدریه اظهار داشت: بیش از ۲ سال کشور را معطل برجام کردند و طرفداران این معاهده آنچنان تصور گل و بلبلی از آن داشتند که ریشه حل مشکلات را در آن می دانستند، حال اینکه با خروج آمریکا از برجام بخش زیادی از این معاده بر باد رفت.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اروپا هیچگاه به خاطر ایران مقابل آمریکا نمی ایستد، افزود: دیروز بعضی ها مردم را به آمریکا امیدوار می کردند و امروز به اروپا  امیدوار می کنند و هر دو غلط است.

 

خاتمی افزود: این در شرایطی است که اروپا با آمریکا ۱۰۰۰ میلیارد دلار مبادلات تجاری و در مقابل جمهوری اسلامی ایران تنها ۱۵ میلیارد دلار مبادله تجاری دارد و این بدان معناست که اروپا هیچگاه منافع خود را برای در کنار ماندن ایران به خطر نخواهد انداخت.

 

وی در خصوص بسته پیشنهادی اروپا گفت: اروپایی ها چند بانک را معرفی کردند که ایران نفت خود را بفروشد و به این بانکها واگذار کند و اروپایی ها در برابر این فروش نفت به ایران غذا و دارو بدهند و این دقیقا همان کاری است که با صدام کردند.

 

عضو خبرگان رهبری تنها نسخه شفا بخش کشور را مقاومت عنوان کرد و افزود: تجربه ثابت کرده که مقاومت و ایستادگی ثمر بخش بوده، هرچند که هزینه دارد اما هزینه آن به مراتب کمتر از تسلیم شدن در برابر دشمن است.

 

وی بیان کرد: امروز برخی ها در جامعه دائم آیه یاس می خوانند و بر طبل ناامیدی می کوبند و در مواجهه با این افراد سه برخورد تداعی می شود که در گام نخست می گویند همه چیز در کشور ارزان است و به همین دلیل قاچاق می شود و این مصداق بارز خوش خیالی است.

 

امام جمعه موقت تهران برخورد دوم  را شعله ور تر کردن آتش ناامیدی دانست و گفت: این در شرایطی است که برخی آمار های نادرست نیز به مانند بنزین بر این آتش عمل می کند، در حالی که می توان با تبیین و روشنگری و امید دادن به مردم کشتی نظام را به ساحل نجات برسانیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بعثی ها ما را در مسیر بغداد به موصل به مانند اسرای کربلا با پرتاب سنگ و هلهله همراهی کردند/نوجوانان کم سن و سال هم اسیر ابزار رسانه ای دشمن نشدند اصلاح شبکه آبرسانی تربت حیدریه هزار میلیارد ریال هزینه دارد عزت اسلام و مسلمین در سایه مقاومت و تبعیت از ولایت به منصه ظهور رسیده است امروز جمهوری اسلامی ایران پشت‌ مرزهای جولان رسیده است/ چالش نظام سرمایه داری با انقلاب اسلامی بر سر ولایت و امامت جامعه اسلامی است بازگشایی منجر به اعطای تراکم، عامل اصلی ترافیک هسته مرکزی شهر/حس مشارکت جویی مردم حلقه مفقوه مدیریت شهری هدف دشمن ایجاد نارضایتی و جدایی مردم از حاکمیت است/رسانه ها سفینه نجات کشور هستند شهردار بافت تاریخی تربت حیدریه، نیاز یا شگرد انتخاباتی موقوفات باید به سمت نیازهای اجتماعی جامعه سوق داده شود تمسک به ولایت سرمنشا وحدت الهی است رسانه ها بازوی توسعه هر منطقه هستند اردوی جهادی قافله خاکی لیگ فوتبال تربت حیدریه آغاز شد