بدون نظر
 
آیت الله خاتمی:
امیدوار کردن مردم به آمریکا و اروپا غلط بود/بسته پیشنهادی اروپا نفت در برابر غذا و داروست
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ در ۱۱:۱۱ ق.ظ
 
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اروپا هیچگاه به خاطر ایران مقابل آمریکا نمی ایستد، افزود: دیروز بعضی ها مردم را به آمریکا امیدوار می کردند و امروز به اروپا امیدوار می کنند و هر دو غلط است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ آیت الله سید احمد خاتمی صبح امروز در جمع مردم تربت حیدریه اظهار داشت: بیش از ۲ سال کشور را معطل برجام کردند و طرفداران این معاهده آنچنان تصور گل و بلبلی از آن داشتند که ریشه حل مشکلات را در آن می دانستند، حال اینکه با خروج آمریکا از برجام بخش زیادی از این معاده بر باد رفت.

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه اروپا هیچگاه به خاطر ایران مقابل آمریکا نمی ایستد، افزود: دیروز بعضی ها مردم را به آمریکا امیدوار می کردند و امروز به اروپا  امیدوار می کنند و هر دو غلط است.

 

خاتمی افزود: این در شرایطی است که اروپا با آمریکا ۱۰۰۰ میلیارد دلار مبادلات تجاری و در مقابل جمهوری اسلامی ایران تنها ۱۵ میلیارد دلار مبادله تجاری دارد و این بدان معناست که اروپا هیچگاه منافع خود را برای در کنار ماندن ایران به خطر نخواهد انداخت.

 

وی در خصوص بسته پیشنهادی اروپا گفت: اروپایی ها چند بانک را معرفی کردند که ایران نفت خود را بفروشد و به این بانکها واگذار کند و اروپایی ها در برابر این فروش نفت به ایران غذا و دارو بدهند و این دقیقا همان کاری است که با صدام کردند.

 

عضو خبرگان رهبری تنها نسخه شفا بخش کشور را مقاومت عنوان کرد و افزود: تجربه ثابت کرده که مقاومت و ایستادگی ثمر بخش بوده، هرچند که هزینه دارد اما هزینه آن به مراتب کمتر از تسلیم شدن در برابر دشمن است.

 

وی بیان کرد: امروز برخی ها در جامعه دائم آیه یاس می خوانند و بر طبل ناامیدی می کوبند و در مواجهه با این افراد سه برخورد تداعی می شود که در گام نخست می گویند همه چیز در کشور ارزان است و به همین دلیل قاچاق می شود و این مصداق بارز خوش خیالی است.

 

امام جمعه موقت تهران برخورد دوم  را شعله ور تر کردن آتش ناامیدی دانست و گفت: این در شرایطی است که برخی آمار های نادرست نیز به مانند بنزین بر این آتش عمل می کند، در حالی که می توان با تبیین و روشنگری و امید دادن به مردم کشتی نظام را به ساحل نجات برسانیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس