بدون نظر
 
برجام و قطعنامه، عبور و تجاوز از خطوط قرمز رهبری است
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ در ۵:۵۶ ب.ظ
 
امام جمعه مشهد مقدس گفت: نمایندگان مجلس باید به این مطلب پی ببرند و این واقعیت را بفهمند که «برجام»، عبور از خطوط قرمز است.

به نقل از صبح توس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد مقدس با اشاره به سالروز انقلاب مشروطیت گفت: انقلاب مشروطیت در ابتدا یک انقلاب ارزشی و دینی برای نجات مسلمانان مظلوم از چنگال استبداد خون‌آشام هوس‌باز سلاطین قاجار صورت گرفت ولی متأسفانه این انقلاب شکست خورد.

وی ادامه داد: در آن زمان کشور با انقلاب مشروطه از چاله استبداد قاجاری درآمد و در چاه استعمار غرب و بیگانگان افتاد و از دل انقلاب مشروطیت، حکومت ظالمانه سیاه رضاخان و پهلوی صادر شد.

انقلاب مشروطیت گرفتار استعمار خارجی شد

امام جمعه مشهد اظهار کرد: تفاوت انقلاب مشروطه با انقلاب اسلامی این بود که انقلاب مشروطه فقط ضد استبداد بود ولی انقلاب اسلامی ضد استبداد و ضد استعمار بیگانه است و گذشته از این، ضامن اجرای تضمین سلامتی و فلاح و رشد و توسعه انقلاب ما، یک جریانی است که در جریان انقلاب مشروطیت نبود.

وی ادامه داد: عامل اولی که باعث شکست انقلاب مشروطیت شد این بود که بعضی رجال برجسته انقلابی که جزء بنیان‌گذاران انقلاب مشروطیت بودند، وقتی احساس انحراف انقلاب کردند، به مردم تذکر دادند و در عرصه ظاهر شدند، نقد و اعتراض و تذکر آن‌ها موردتوجه قرار نگرفت.

ایستادگی شیخ فضل‌الله نوری در برابر انحراف انقلاب مشروطیت

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: مرحوم شیخ فضل‌الله نوری به‌مجرد اینکه احساس کرد انقلاب مشروطیت دارد منحرف می‌شود، علی رقم این‌که خودش از بنیان‌گذاران انقلاب مشروطیت بود، از همان اول در برابر این انحراف قد علم کرد، در برابر هر نقطه انحرافی که در انقلاب پیش می‌آمد، مقابله می‌کرد، برخورد می‌کرد و نقد می‌کرد.

وی افزود: وقتی مجلسی به نام مجلس شورای ملی تشکیل شد، مرحوم شیخ فضل‌الله یک نقطه انحراف احساس کرد و گفت این مجلس باید بشود مجلس شورای اسلامی، چرا از اسلام دست برمی‌دارید؟ قانون اساسی بلژیک را آوردند، ترجمه کردند به‌عنوان قانون اساسی ایران قرار دادند، مرحوم شیخ فضل‌الله نوری قیام کرد و گفت ما قانون اساسی داریم، ما قرآن داریم، قانون اساسی ما باید از روی قرآن تنظیم شود نه ترجمه قانون اساسی یک کشور مادی غربی قانون اساسی قرار بگیرد.

در برابر نقدها، شیخ فضل‌الله به‌عنوان تندرو و افراطی معرفی شد

امام جمعه مشهد گفت: شیخ فضل‌الله در مقابل هر جریان انحرافی می‌ایستاد و مقابله می‌کرد ولی در مقابل این نقدها، تذکرها و دلسوزی‌ها، به‌وسیله جریان‌های غرب‌گرا و غرب‌زده برای این‌که او را از عرصه بیرون کنند به‌عنوان تندرو، افراطی، آخوند عقب‌افتاده و انواع نسبت‌های نابکارانه متهم می‌شد و در مقابل بی‌تفاوتی مردم نیز همین‌طور شد.

وی ادامه داد: اول شخصیت شیخ فضل الله را تخریب کردند و تا توانستند به او افترا بستند و اهانت کردند و سپس قصه‌اش به‌جایی رسید که بالای دار قرار بگیرد و آن لحظه‌ای که عالم دلسوز انقلابی و وابسته به دین و امام زمان به جرم حق‌گویی و حق سرایی بر سر دار قرار گرفت، آن روز یک عده اقلیت لائیک بی‌دین کف می‌زدند و می‌رقصیدند و اکثریت مسلمان هم در مقابل دار او ایستاده بودند و تماشاچی بودند، چون گوش شنیدن برای گفته شیخ فضل‌الله نبود.

امروز هرکه انتقاد فرهنگی و اجتماعی کند به جناح‌گرایی سیاسی متهم می‌شود

آیت الله علم الهدی اظهار کرد: ما این مسائل را امروز در کشور خود می‌بینیم، به‌مجرداینکه یک نفر بیاید و از روی دلسوزی، بر اساس وظیفه نقد کند، حرف بزند، اشکال بگیرد، جلوی بعضی از انحرافات فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی بایستد و مقابله کند، به فناتیک، به تندرو، به افراطی، به جناح‌گرایی سیاسی و به انواع نسبت‌ها متهمش می‌کنند ولی خب خوشبختانه مردم ما امروز بصیرت دارند، بصیرتی که مردم آن روز در برابر تخریب شیخ فضل‌الله نوری نداشتند.

وی اضافه کرد: وقتی بنا شد شیخ فضل الله را اعدام کنند و مردم در مقابلش بی‌تفاوت بودند، نتیجه‌اش این شد که از دل انقلاب مشروطه، رضاخان قلدر درمی‌آید وقتی در رأس نظام بر خواسته از انقلاب مشروطیت، رهبری دینی قرار نگرفت؛ چهارتا مجتهد تصویب کردند در مجلس قوانین را وضع کنند اما آن چهار مجتهد را هم دور زدند و در دوره‌های بعدی مجلس، آنان را راه ندادند.

بصیرت مردم مانع تکرار انقلاب مشروطه شد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ۳۷ سال از عمر انقلاب ما گذشته، ۱۲ سال امام بزرگوار، ۲۵ سال مقام معظم رهبری در برابر همه بحران‌ها، همه جریانات و همه فتنه‌های دشمن در مقام انحراف سازی انقلاب ایستاده‌اند، مقاومت کرده‌اند، تذکر داده‌اند، مردم با بصیرت ما هم با کمال وفاداری در پای ستون این انقلاب حضور خودشان را حفظ کرده‌اند.

وی بیان کرد: این مسائلی که در نتیجه مذاکرات در توافق وین به وجود آمد، مقام معظم رهبری از ابتدا دقیقاً پیگیری می‌کردند و یک خطوط قرمزی را مشخص کردند، این خصوص قرمز دقیقاً نکته‌هایی بود که مسیر انحراف انقلاب را در این قضیه می‌بست، این خاصیت خطوط قرمز مقام معظم رهبری بود.

به تیم مذاکره‌کننده اعتماد داریم، معنا ندارد با دولت دست‌به‌گریبان شویم
امام جمعه مشهد افزود: ما در این نظام باکسی درگیر نیستیم، مکرر مقام معظم رهبری فرمودند من به این تیم مذاکره‌کننده اطمینان دارم بنابراین، تیم مذاکره‌کننده امین رهبری هستند، امین ولی امر مسلمین بودند.

وی ادامه داد: دولت، دولتی است که شما مردم رأی دادید به یک رییس‌جمهور، رأی شما را رهبری تنفیذ کرده‌اند، آقای رییس‌جمهور هم دولت تشکیل داده، دولت هم دولت شماست، شما درست کرده‌اید، معنا ندارد ما بخواهیم با این تیم، با این دولت دست‌به‌گریبان شویم، خدایی نکرده تخریب کنیم، خدایی نکرده به این‌ها اهانت کنیم، دو سال زحمت‌کشیده‌اند، رنج‌برده‌اند، ما همه رنج‌ها و زحمت‌های این‌ها را نادیده بگیریم، این درست نیست.

آیت الله علم الهدی خاطر نشان کرد: این توافقی هم که حاصل شد، یک نقطه برجسته و به‌اصطلاح برنده توافق را خود مقام معظم رهبری روی آن انگشت گذاشتند و ازنظر ما نیز این توافق یک نقطه برجسته است و نقطه پیشرفت، قدرت و قوت توافق است؛ فرمودند «ممالک و کشورهایی که در سال ۸۲، ۳ عدد سانتریفیوژ ما را تحمل نمی‌کردند و باکمال وقاحت اعلام کردند اگر ما قدرت داشته باشیم، پیچ و مهره‌های غنی‌سازی اورانیوم و فعالیت‌های هسته‌ای این کشور را باز می‌کنیم و نابود می‌کنیم، درعین‌حال به اینجا رسید توافق که ۶ هزار سانتریفیوژ در حال چرخش و گردش است و این‌ها پذیرفتند، این نقطه قوت این توافق است».

خطوط قرمز رهبری همان خلأهایی است که انقلاب از آن صدمه می‌بینند

وی با اشاره به ۱۲ سال مذاکره و مقاومت کشورمان گفت: نتیجه ۱۲ سال مذاکره و مقاومت و دو سال اخیر این مذاکره به اینجا رسید، آن‌هایی که حتی سه تا سانتریفیوژ را تحمل نمی‌کردند، امروز مجبور شدند ۶ هزار سانتریفیوژ را به رسمیت بشناسند که در حال گردش است، ببینید عزیزان، این خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند، درست آن خلأهایی است که از طریق این توافق، مذاکرات و این ارتباطات، انقلاب منحرف می‌شود و انقلاب صدمه می‌بیند، این خطوط قرمز باید رعایت شود.

برجام و قطعنامه، عبور و تجاوز از خطوط قرمز رهبری است

امام جمعه مشهد اشاره کرد: متن «برجام» که امضاشده و قطعنامه شورای امنیت، عبور و تجاوز از خطوط قرمز رهبری است، که باید بپذیریم؛ این‌یک واقعیت است، با همه تشکر از عزیزان مذاکره‌کننده‌ای که زحمت‌کشیده‌اند اما این متنی که تهیه‌شده، که حالا می‌توانیم بگوییم بیشتر از این نمی‌توانستند کاری بکنند، با خطوط قرمز رهبری منافات دارد و تجاوز از خطوط قرمز رهبری است.

وی ادامه داد: در روز سه‌شنبه، جلسه‌ای در حسینیه قران و عترت در جمع فعالان فرهنگی بنده حدود دو ساعت بحث کردم، خطوط قرمز را با پاراگراف‌های برجام و قطعنامه تطبیق کردم و توضیح دادم نقطه‌های انحراف و عبور از خطوط قرمز رهبری را که البته بعضی از رسانه‌ها هم آن حرف‌ها را نوشتند اما مجمل نوشتند و مشخص نمی‌شود،  کل این مذاکرات وجود دارد.

نمایندگان این واقعیت را بپذیرند که برجام، عبور از خطوط قرمز است
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عزیزان ما در مجلس باید به این مطلب پی ببرند و این واقعیت را بفهمند که این «برجام»، عبور از خطوط قرمز است، این نقطه‌ها و این فواصلی که ممکن بود در این برجام به قیمت انحراف انقلاب تمام شود که مقام معظم رهبری با خطوط قرمز بسته‌اند، متأسفانه این فواصل به وجود آمده است.

وی تأکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی هرچه می‌خواهند تصویب بکنند، نماینده این مردم‌اند، در برابر هر رأی باید شب اول قبر جواب بدهند، حالا مصلحت مردم هرچه هست، خودشان می‌دانند، شورای نگهبان بررسی می‌کند، مجمع تشخیص مصلحت نظام دنباله گیری می‌کند، علی ایحالن مسیر قانونی را دارد طی می‌کند، این آقایان هم وظیفه شرعی‌شان هرچه هست عمل کنند.

امام جمعه مشهد یاد آور شد: این را به‌عنوان یک موضوع قطعی و اصلی بدانند در این توافق شکل گرفته درواقع عبور از خطوط قرمز رهبری است، این به‌عنوان یک مسئله مقطوع باشد و اگر صلاح دانستند با همین وضع به خاطر هزینه بالایی که رد این توافق دارد، قبول کنند، خودشان می‌دانند با تکلیف شرعی‌شان، با آن بازخواستی که باید شب اول قبر جواب بدهند، بعد هم شورای نگهبان هست، و بعد هم الحمدالله مجمع تشخیص مصلحت نظام هست.

مسیر قانونی کشور، مسیر مطمئن و حساب‌شده است

آیت الله علم الهدی بیان داشت: مسیر قانونی ما یک مسیر مطمئن روشن و حساب‌شده در نظام با معماری آسمانی و با معماری الهام گونه از پیغمبر خدا و ائمه معصومین به‌وسیله امام بزرگواری است که معمار این انقلاب و نظام بوده‌اند، ما مشکلی نداریم در مسیر قانونی خودمان اما این موضوع باید مسجل شود و امیدواریم که عزیزان ما به مسؤولیت شرعی و امانتی که در رأی آن‌ها به آنان داده‌اند، حداکثر مراقبت را داشته باشند.

حاصل کوچک‌ترین غفلت در برابر آمریکا، نابودی است

وی در پایان متذکر شد: این را بدانید امام یک جمله فرمودند «این اعلام‌خطر را فراموش نکنیم که خطر آمریکا به جدی است که اگر کوچک‌ترین غفلتی کنید، نابود می‌شوید»، این فرمایش امام است و دقیقاً خطر آمریکا در این قضیه هست و باید دقت کنیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد فرهنگ دفاع مقدس باید در قالب های مختلف به نسل های آینده منتقل شود افشای همکاری فرح پهلوی با رژیم صدام برای بمباران شهرهای ایران تجدید میثاق مدافعان ولایت با مدافعان سلامت اجرای ۹۰ عنوان برنامه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تربت حیدریه