بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
امروز عمل به شیوه نامه های بهداشتی مصداق بارز امر به معروف است
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۵ ق.ظ
 
حجت الاسلام عصمتی گفت: امروز رعایت شیوه نامه های بهداشتی به خصوص در مراسمات و مناسبت ها مصداق کامل امر به معروف است و هرکس رعایت نکند به مثابه یک کار منکری است که انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در نخستین گردهمایی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان تربت حیدریه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی و بر همه مردم واحب است تا به وجوب کافی به آن عمل کنند تا معروف در جامعه عمل و منکر نیز زدوده شود.

وی تصریح کرد: گاهی تذکر گناه به گناهکار، گناه را در جامعه کم می کند و اگر از مرحله تذکر فراتر رفت باید برخورد شود، اما این برخورد همگانی نیست و هرج و مرج می شود، لذا گروه یا تشکیلاتی برای این فریضه الهی باید باشد و افرادی برای انجام آن انتخاب شوند.

عصمتی گفت: قاعده آن است که وزارت امر به معروف تشکیل شود اما اکنون ستادی با اختیارات و وظایف خاصی تعریف شده و مسوولان باید از آن دفاع کنند.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر اساس فرمان الهی تشکیل شده و این ستاد یقینا شاخه ها و سلسله مراتب مختلفی دارد که از مرکز در تهران و استانها تا شهرستانها و بخش ها وظایف برای اعضا مشخص شده است.

وی بیان داشت: شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و سازمانها وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده دارتد و هر کدام دبیری دارند که بابد به تناسب کار خود را انجام دهند.

عصمتی خطاب به آمرین به معروف گفت: آنان که در ستاد یا شوراهای امر به معروف مسوولیتی دارند، بدانند که نه طرف مقابل ما فرعون است و نه ما حضرت موسی هستیم، طرف مقابل ما شیعه ای که ممکن است چند تا تخلف هم دارد لذا باید از کار بد و یا تخلف او تبری بجوییم و با لحنی زیبا امر به معروف و نهی از منکر کرد.

امام جمعه تربت حیدریه بیان کرد: تذکر برادرانه همان نصیحت در خلوت است چرا که آبروی مومن مانند خون مومن است و نمی شود خون مردم را ریخت، لذا تذکرات را طوری باید بدهیم که ابتدا برای خود فرد مشخص شود و اگر تاثیری نداشت به مراحل بعدی و علنی تر تذکر داد.

عصمتی با بیان اینکه همه مسوولان باید از آمران به معروف حمایت کنند، گفت: تا می توان کار را به مراحل قانونی نکشیم و در همان مراحل اول وظایف را متذکر شویم و از طرفی کارمند و مسوولی هم که وظیفه شناس است را به هر طریقی که ممکن است تشویق کنیم و این باعث می شود مردم بیشتر به ارزشها روی بیاورند.

وی افزود: منکر برخی نواقص در ادارات و دستگاهها نیستیم، گاهی کج روی و تخلف هم ممکن است بشود که با تذکر به آنها، می توانند در مسوولیت خود درست انجام وظیفه کنند.

عصمتی گفت: امروز رعایت شیوه نامه های بهداشتی به خصوص در مراسمات و مناسبت ها مصداق کامل امر به معروف است و هرکس رعایت نکند به مثابه یک کار منکری است که انجام می دهد.

امام جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: وظیفه عقلی و شرعی هر انسانی است که تمام شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کند، لذا کار باید عاقلانه و منطقی باشد و در مراسمات غدیر و محرم هم رعایت شود.

وی افزود: اگر شرایط شهرستان به سمت تضعیف این ویروس منحوس باشد مشکل چندانی نداریم در غیر این صورت همگان باید رعایت کنند و هرکس رعایت نکند منکر انجام داده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی به مناطق محروم است واردات واکسن طی دو هفته آینده به ۱۶۰ میلیون دز می رسد / ۷۶ میلیون جمعیت کشور واکسینه شده اند بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه افتتاح شد وزیر بهداشت وارد تربت حیدریه شد مرزبانی از دین مهمترین میثاق طلاب و روحانیون است خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شد پسته‌کاران پسته خندان نیستند مهمترین دستاورد سفرهای استانی دولت محرومیت زدایی از مناطق محروم است پروژه های نیمه تمام ورزشی تربت حیدریه معطل ۱۸ میلیارد تومان اعتبار پیکر شهید محمد محمدی در تربت‌حیدریه تشییع شد بهره برداری از ۴ مینی چمن ورزشی در منطقه تربت حیدریه پارک جنگلی شهید حجتی تربت حیدریه فرصت مناسب برای تقویت گردشگری