بدون نظر
 
مهدی چمران:
امروز جمهوری اسلامی ایران پشت‌ مرزهای جولان رسیده است/ چالش نظام سرمایه داری با انقلاب اسلامی بر سر ولایت و امامت جامعه اسلامی است
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ در ۱۰:۴۵ ب.ظ
 
مهدی چمران گفت: روزی رژیم غاصب صهیونیستی شعار نیل تا فرات را مطرح می‌کرد اما امروز به حفظ وضع موجود بسنده کرده و حتی دور خود را دیوار کشیده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ مهدی چمران عضو سابق شورای شهر تهران جمعه شب در گردهمایی گام دوم انقلاب که در مسجد جامع تربت حیدریه برگزار شد، اظهار کرد: مهمترین چالش امروز دنیای سرمایه داری و نظام سلطه با انقلاب اسلامی ایران بر سر موضوع ولایت و امامت جامعه اسلامی است، یعنی رهبری مسلمین را باید فردی به دست بگیرد که به سلسله ولایت و امامت متصل باشد.

 

وی تصریح کرد: این بدان معناست که امامت جامعه اسلامی بر اساس تفکرات الهی این زعامت را به عهده می گیرد نه اینکه هرکس بیشتر پول خرج کند و با راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی مردم را بیشتر فریب دهد پرچمدار جامعه باشد.

 

چمران خاطرنشان کرد: هر انقلابی بر سه پایه ایدئولوژی رهبری و امکانات و منابع استوار است و همه انقلابهای دنیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

 

عضو سابق شورای شهر تهران بیان کرد: البته تفاوت انقلاب اسلامی ایران نیز با سایر انقلابهای دنیا هم بر همین سه اصل است که در مرحله اول ایدئولوژی انقلاب اسلامی بر اساس مکتب دین مبین اسلام است و مردم آن قبل از پیروزی و بعد از آن شعار استقلال آزادی و حکومت اسلامی را سر می دادند.

 

چمران دومین شاخصه متمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلابهای دنیا را رهبری آن عنوان کرد و افزود: همه انقلابهای دنیا اعم از کمونیست و مارکسیست دارای رهبرانی قوی و توانمند بودند اما انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل (ره) فردی الهی و فقیه جامع الشرایط و بر مبنای دیدگاه اسلام عمل می کرد.

 

وی به سومین اصل اشاره کرد و گفت: سومین اصل انقلاب سلاح و امکانات و تجهیزات است که سلاح ملت ایران شهادت و روحیه شهادت طلبی بود و در شرایطی که همه شرق و غرب در دوران دفاع مقدس جمع شدند تا درخت نوپای انقلاب اسلامی را ریشه‌کن کنند ملت ایران با همین سلاح شهادت‌طلبی پیروز میدان شد.

 

چمران اظهار کرد: امروز به برکت رهبری داعیانه امام خامنه ای انقلاب اسلامی ایران به جایگاهی رسبده که دشمنان از آن در هراسند و دائم در پی کاهش نفوذ این تفکر در سراسر جهان هستند.

 

وی گفت: امروز به جایگاهی رسیدیم که پیشرفته ترین پهباد دنیا کع برای آن ۲۰۰ میلیون دلار هزینه شده توسط سامانه بومی سوم خرداد سرنگون می شود و این یعنی ما می تواتیم را در دوران تحریم به منصه ظهور و بروز برسانیم.

 

چمران افزود: روزی رژیم غاصب صهیونیستی شعار نیل تا فرات را مطرح می‌کرد اما امروز به حفظ وضع موجود بسنده کرده و حتی دور خود را دیوار کشیده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود