بدون نظر
 
استاد حوزه و دانشگاه:
امروز جریان روشنفکر غرب زده با نفوذ در دستگاههای تصمیم ساز نظام از اجرای قانون عفاف و حجاب ممانعت می کند
تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۰ ب.ظ
 
استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز جریان روشنفکر غرب زده با نفوذ در دستگاه تصمیم ساز نظام ضمن ممانعت از اجرای قانون عفاف و حجاب به دنبال آن است تا به کشف حجاب رسمیت مدرن ببخشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام روح الله علوی فر صبح امروز در همایش عفاف و حجاب در جمع بانوان تربت حیدریه اظهار کرد: ریشه کشف حجاب به سه جریان بهائیت و بابیت، روشنفکر سکولار و دستگاه دست نشانده حاکمیتی بر می گردد که همه این جریانها عفاف و حجاب و ارزشهای دینی را مانع رشد و پیشرفت جوامع می دانند.

 

وی تصریح کرد: جریان بابیت بعنوان یک فرقه تندرو مذهبی تشیع ابتدا معتقد به پوشش کامل حجاب بود که در ادامه یکی از سران این جریان با کشف حجاب خود و بیان این نکته که حجاب از دل دین نیست و مانع پیشرفت ملتها می شود دین جدید را پایه گذاری کرد.

 

علوی فر به نفوذ این جریان در بدنه مردم اشاره کرد و افزود: تمام بهائی ها و بابی ها در نقاط خوش و آب هوای مناطق مختلف کشور مالک شدند، زیرا این مناطق بعنوان مکانهای تفریحی و گردشگری مورد توجه عامه مردم بود و لذا نفوذ بیشتری در بین مردم برای ارائه اعتقادات خود داشتند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: این جریان در ادامه با نفوذ در بدنه دستگاههای حاکمیتی کشور و بخصوص نهادهای فرهنگی به دنبال دین زدائی و از بین بردن ارزشها و باورهای مردم ایران بود که حتی در زمان پهلوی دوم حدود ۱۳ وزیر بصورت رسمی و غیر رسمی از فرقه بهائیت در حکومت شاه فعالیت می کردند.

 

وی بیان کرد: قبل از این فعالیت ها جریان روشنفکر غرب زده به سرکردگی ابوالقاسم خان آزاد در سال ۱۳۱۰ مجمع کشف حجاب را پایه گذاری کرد که بیشترین فعالیت  این جریان در پشت صحنه بعنوان یک مجمع رسمی کشوری با دریافت بودجه و اعبتارات از دستگاههای حاکمیتی به دنبال اجرای کنسرت های ضد حجاب بود تا اینکه وقایع ناگوار قیام خونین مسجد گوهرشاد به وقوع پیوست.

 

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: امروز نیز این جریان غرب زده با نفوذ در دستگاه تصمیم ساز نظام ضمن ممانعت از اجرای قانون عفاف و حجاب به دنبال آن است تا به کشف حجاب رسمیت مدرن ببخشد و نمونه این مدرنیته ابلاغ سند آموزشی ۲۰۳۰ بود که ارزشها و اعتقادات مردم ایران اسلامی را نیز مورد هدف قرار داده بود.

 

علوی فر بیان داشت: این جریان غرب زده با فعالیت فوق العاده خود در این ۱۰ سال اخیرچهره های پرطرفدار سریالی و سینمایی داخل کشور را بعنوان یک الگو در کشور مطرح می کند و بعد از چند سال این چهره با خروج خود از کشور کشف حجاب کرده و تاثیر منفی بر افکار و رفتار مردم می گذارد.

 

وی اظهار داشت: معاون دستگاه اجرائی ارشد کشور در دوران اصلاحات پوشش حجاب را اقدام نابجا و چادر را خطای استراتزیک نظام اسلامی ایران می دانست و این همان نفوذ جریان روشنفکر غرب زده در دستگاههای تصمیم ساز نظام بود و امروز هم این جریان همچنان در حال فعالیت است.

 

علوی فر افزود: امروز برخی مسئولان در دستگاههای اجرائی قانون عفاف و حجاب را خشونت می دانند و قائل به اجرای آن در داخل کشور نیستند.

 

در ادامه این همایش، فرمانده سپاه تربت حیدریه تنها راه مقابله جبهه استکبار با نظام اسلامی را ترویج فحشا و بی بند و باری در درون جامعه عنوان کرد و گفت: دشمن پس از ناکامی در میدان های مختلف تنها راه فروپاشی نظام اسلامی را در از بین بردن ارزشها و اعتقادات مردم جستجو می کند.

 

سرهنگ فرضعلی گرایلی اظهار داشت: امروز همانطور که دشمن در فضاهای مختلف به دنبال ترویج بی حجابی و از بین بردن ارزشهاست، می طلبد همه اقشار مختلف مردم انقلابی و بویژه بانوان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و گفتمان انقلاب اسلامی بیش از گذشته تلاش کنند.

 

همایش عفاف و حجاب  در تربت حیدریه همزمان با سراسر کشور با حضور بانوان، طلاب و روحانیون، مسئولان اجرائی شهرستان صبح امروز از محل تقاطع شورا به سمت میدان مرکز برگزار شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طومار فتنه داعش با تفکر بسیج در هم پیچیده شد نابودی داعش در منطقه جلوه ای از قدرت نمایی تفکر بسیج است طرح بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی در تربت حیدریه اجرا شد بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند ضرورت تعیین تکلیف سهام شهرداری و شرکت زعفرانیه در پروژه بافت فرسوده بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج مهمترین مسوولیت طلاب و روحانیون فهم و نشر معارف دین و پاسداری از مرزهای اسلامی است/حوزه و طلبه انقلابی باید در خدمت مردم باشد کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است پیروزی محور مقاومت توطئه راهبردی آمریکا در غرب آسیا را خنثی کرد