بدون نظر
 
حجت الاسلام ماندگاری:
امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را برای ظهورحضرت مهدی(عج) آماده کرد/امام به کاخ نشینان هیچ امیدی نداشت
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ در ۱:۵۰ ب.ظ
 
حجت الاسلام ماندگاری گفت: امام خمینی(ره) با منطق تکلیف گرایی، امید و استقامت انقلاب اسلامی ایران را برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در مراسم بیست و شششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در تربت حیدریه افزود: امام راحل برای انقلاب اسلامی سه هدف را تعیین کرد و در راستای تحقق این اهداف از هیچ تلاشی فروگذار نبود.

 

وی اظهار کرد: سرنگونی رژیم شاهنشاهی اولین هدفی بود که آن بزرگوار برای تاسیس انقلاب اسلامی تعیین کرده و ایشان هرگز بدنبال تعیین نخست وزیر و نماینده نبودند و فقط به رفتن رژیم منحوص پهلوی می اندیشید.

 

ماندگاری برقراری نظام اسلامی را دومین هدف امام عنوان کرد و گفت: نظام اسلامی ایران در 12 فروردین سال 58 با اقتدار و اکثریت آرا تثبیت شد و جای هیچ حرف و حدیثی برای انقلاب باقی نگذاشت.

 

این کارشناس مسائل مذهبی بیان داشت: هدف سوم امام بیداری جهان اسلام و بشریت بود و لذا بیداری امروز جهان اسلام و آینده کشورهای اروپائی و امریکائی محصول تفکر و اندیشه های مهدوی آن بزرگوار است.

 

وی در ادامه تشکیل حکومت اسلامی را مستلزم ایجاد دولت و جامعه اسلامی دانست و افزود: در دولت اسلامی نباید رانت خواری، حزب گرایی، پارتی بازی و فساد اقتصادی وجود داشته باشد و در مقابل جامعه اسلامی با وحدت و روحیه خدمتگذاری و امر به معروف و نهی از منکر باید زمینه ظهور حضرت حجت(عج) را مهیا سازد.

 

وی اظهار داشت: ایجاد تمدن بزرگ اسلامی آخرین مرحله تشکیل حکومت اسلامی است که در این راستا باید ارزشهای اصیل انقلاب را به دنیا معرفی کنیم تا همه آماده پذیرائی از آخرین ذخیره الهی شوند.

 

کارشناس مسائل مذهبی برنامه سمت خدا اندیشه های انتظار فرج را بر سه پایه استوار دانست و افزود: اولین پایه اندیشه انتظار فرج تکلیف گرایی است، به این مضمون که باید از مظلومان عالم دفاع و در برابر ظالمان و زیاده خواهان و مستکبران ایستاد و مبارزه کرد.

 

ماندگاری اذعان کرد: امید دومین ویژگی انتظار فرج است و تمام مبارزان انقلابی در کشورهای اسلامی با امید در برابر سلطه گری ها ایستادند و قطعاً پیروزی نهایی برای آنهاست.

 

وی تصریح کرد: امام راحل هیچ امیدی به کاخ نشینیان و اشرافیون نداشت و تمام امید ایشان به مستضعفان و پابرهنگانی بود که با یک اشاره امام در جهت تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب تا پای جان ایستادند.

 

ماندگاری استقامت را سومین شاخصه اندیشه انتظار فرج قلمداد کرد و گفت: ملت و نظام اسلامی ایران در طول 36 سال از انقلاب اسلامی ایران در برابر هرگونه جنگ، ترور، تهدید و تحریم و فتنه مقاومت کرده و به راه عزتمند خود تا تشکیل تمدن اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی توسط حضرت بقیه الله الاعظم(عج) ادامه خواهد داد.

 

این کارشناس مسائل مذهبی به مذاکره کنندگان توصیه کرد: دشمن در صدد گرفتن روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ایران است و این مردم در برابر زیاده خواهی جبهه استکبار با قدرت ایستاده اند و شما هم با همین منش و مکتب در میز مذاکرات از حقوق مسلم کشور دفاع کنید.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سهم ۲۵ درصدی تربت‌ حیدریه از تسهیلات کرونا برخی ادبیات‌ و برخورد‌ها با مجلس یازدهم طبیعی نیست شکوه مواسات، همدلی و کمک مومنانه در تربت حیدریه/از طبخ ۴۰ هزار پرس غذای گرم و توزیع بیش از ۱۰۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان تا اردوهای جهادی در مناطق محروم روستایی فروش پساب تصفیه خانه، حلقه مفقوده تکمیل پروژه فاضلاب تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز عید قربان آمریکا با تعرض به هواپیمای مسافربری به دنبال فضای آشوب و اختلاف در کشور بود رفتار دولت نژادپرست آمریکا را محکوم و از حرکت مردم حمایت می‌کنیم بودجه شهرداری تربت حیدریه ۸۹۶ میلیارد ریال است/عمده بدهی شهرداری متعلق به بانک شهر است رهاسازی بیش از ۲۹۰ هزار قطعه ماهی در استخرهای ذخیره کشاورزی رخ طرح تفکیک پسماند از مبدا در تربت حیدریه آغاز شد پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری نماز جمعه شهر کدکن ۱۰ ساله شد