بدون نظر
 
حجت الاسلام ماندگاری:
امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را برای ظهورحضرت مهدی(عج) آماده کرد/امام به کاخ نشینان هیچ امیدی نداشت
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ در ۱:۵۰ ب.ظ
 
حجت الاسلام ماندگاری گفت: امام خمینی(ره) با منطق تکلیف گرایی، امید و استقامت انقلاب اسلامی ایران را برای ظهور حضرت مهدی(عج) آماده کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در مراسم بیست و شششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در تربت حیدریه افزود: امام راحل برای انقلاب اسلامی سه هدف را تعیین کرد و در راستای تحقق این اهداف از هیچ تلاشی فروگذار نبود.

 

وی اظهار کرد: سرنگونی رژیم شاهنشاهی اولین هدفی بود که آن بزرگوار برای تاسیس انقلاب اسلامی تعیین کرده و ایشان هرگز بدنبال تعیین نخست وزیر و نماینده نبودند و فقط به رفتن رژیم منحوص پهلوی می اندیشید.

 

ماندگاری برقراری نظام اسلامی را دومین هدف امام عنوان کرد و گفت: نظام اسلامی ایران در 12 فروردین سال 58 با اقتدار و اکثریت آرا تثبیت شد و جای هیچ حرف و حدیثی برای انقلاب باقی نگذاشت.

 

این کارشناس مسائل مذهبی بیان داشت: هدف سوم امام بیداری جهان اسلام و بشریت بود و لذا بیداری امروز جهان اسلام و آینده کشورهای اروپائی و امریکائی محصول تفکر و اندیشه های مهدوی آن بزرگوار است.

 

وی در ادامه تشکیل حکومت اسلامی را مستلزم ایجاد دولت و جامعه اسلامی دانست و افزود: در دولت اسلامی نباید رانت خواری، حزب گرایی، پارتی بازی و فساد اقتصادی وجود داشته باشد و در مقابل جامعه اسلامی با وحدت و روحیه خدمتگذاری و امر به معروف و نهی از منکر باید زمینه ظهور حضرت حجت(عج) را مهیا سازد.

 

وی اظهار داشت: ایجاد تمدن بزرگ اسلامی آخرین مرحله تشکیل حکومت اسلامی است که در این راستا باید ارزشهای اصیل انقلاب را به دنیا معرفی کنیم تا همه آماده پذیرائی از آخرین ذخیره الهی شوند.

 

کارشناس مسائل مذهبی برنامه سمت خدا اندیشه های انتظار فرج را بر سه پایه استوار دانست و افزود: اولین پایه اندیشه انتظار فرج تکلیف گرایی است، به این مضمون که باید از مظلومان عالم دفاع و در برابر ظالمان و زیاده خواهان و مستکبران ایستاد و مبارزه کرد.

 

ماندگاری اذعان کرد: امید دومین ویژگی انتظار فرج است و تمام مبارزان انقلابی در کشورهای اسلامی با امید در برابر سلطه گری ها ایستادند و قطعاً پیروزی نهایی برای آنهاست.

 

وی تصریح کرد: امام راحل هیچ امیدی به کاخ نشینیان و اشرافیون نداشت و تمام امید ایشان به مستضعفان و پابرهنگانی بود که با یک اشاره امام در جهت تحقق اهداف و آرمانهای انقلاب تا پای جان ایستادند.

 

ماندگاری استقامت را سومین شاخصه اندیشه انتظار فرج قلمداد کرد و گفت: ملت و نظام اسلامی ایران در طول 36 سال از انقلاب اسلامی ایران در برابر هرگونه جنگ، ترور، تهدید و تحریم و فتنه مقاومت کرده و به راه عزتمند خود تا تشکیل تمدن اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی توسط حضرت بقیه الله الاعظم(عج) ادامه خواهد داد.

 

این کارشناس مسائل مذهبی به مذاکره کنندگان توصیه کرد: دشمن در صدد گرفتن روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ایران است و این مردم در برابر زیاده خواهی جبهه استکبار با قدرت ایستاده اند و شما هم با همین منش و مکتب در میز مذاکرات از حقوق مسلم کشور دفاع کنید.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است