بدون نظر
 
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان رضوی:
امامزادگان و بقاع متبرکه باید تاثیر گذاری فرهنگی و تربیتی داشته باشند
تاریخ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب.ظ
 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بقاع متبرکه باید تاثیر گذاری فرهنگی و تربیتی داشته باشند، افزود: باید از این فرصت مهم برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام بنحو مطلوب استفاده شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام جمال ایزدی ظهر امروز در همایش تجلیل از مقام شامخ امامزادگان و بقاع متبرکه منطقه تربت حیدریه اظهار داشت: پیامبر اسلام هدایت را به سمت هدایت ایسالیه جهت داد و به آن معنا که دست انسان را گرفته و تا مقصد او را نیز همراهی و هدایت می کند.

 

وی تصریح کرد: قران و پیامبر به هدایت ۱۲۴ هزار پیامبر ارج نهادند و نبی مکرم اسلام(صلی الله) در آخرالزمان با کتاب آسمانی قرآن و رسالت جهانی ورود پیدا کرده و خداوند به رسول خدا اعلام می کند که باید مزد رسالت پیامبران را بگیرد.

 

ایزدی با اشاره به آیات قرانی مبنی بر مودت و رحمت نسبت به اهل بیت پیامبر، افزود: اگر این مودت را نکنیم فردا باید به ۱۲۴ هزار پیامبر پاسخگو باشیم که زحمت کشیدند تا این محبت و مودت شکل بگیرد‌.

 

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بقاع متبرکه باید تاثیر گذاری فرهنگی و تربیتی داشته باشند، افزود: باید از این فرصت مهم برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام بنحو مطلوب استفاده شود.

 

وی خاطر نشان کرد: این مراکز آثار فردی، هدایتی و تربیتی در اجتماع دارد و باید از این فرصت بزرگ برای تبلیغ دین و بعنوان یک پایگاه فرهنگی استفاده کرد.

 

ایزدی گفت: در حوزه بقاع متبرکه و امامزادگان شبهات مختلفی وارد کردند که جواب قاطع این شبهات این است که نباید با اعتقادات مردم بازی کرد و این بقاع متبرکه ثبت و ضبط شده و بنا نیست بقعه و امام زاده ای اضافه شود.

 

وی تاکید کرد: نگاه مردم به بقاع متبرکه و امام زادگان باید بعنوان پایگاه فرهنگی و تربیتی باشد و باید مراقبت کرد اذهان به سمت ایجاد شبه به اسناد بقاع و شجره نامه ها منحرف نشود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی