بدون نظر
 
استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
اقتصاد کشور گرفتار تفکر لیبرال های غرب زده است/لیبرال ها برای سال ۹۸ سیاهنمایی می کنند
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۸ ق.ظ
 
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه حوزه اقتصادی کشور در چهل سال گذشته گرفتار تفکرات لیبرال های غرب زده است، افزود: متاسفانه این افراد و تفکرات هنوز در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور حضور دارد و به همین دلیل نتوانستیم حوزه اقتصاد را نیز فتح کنیم.

محسن زنگنه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در تبلیغات دشمنان ملت ایران آمده که نظام اسلامی در طول چهل سال گذشته دچار بحران جدی در حوزه اقتصاد شده و انقلاب اسلامی نتوانسته مشکلات حوزه اقتصادی و معیشتی جامعه را برطرف کند و در داخل هم نیز عده ای به آن دامن می زنند.

 

وی تصریح کرد: حافظه خیلی از افراد جامعه کوتاه مدت و ضمن آنکه جوانان متولد بعد از انقلاب هم اسیر این امواج تبلیغاتی می شود و می گویند انقلاب اسلامی نتوانسته شرایط اقتصادی مناسبی را برای مردم فراهم کند.

 

این کارشناس مسایل اقتصادی با اشاره به اوضاع اقتصادی در دهه ۵۰ شمسی، گفت: باید بررسی شود که ما چگونه انقلاب اسلامی را آغاز کردیم و این در حالی است که در دهه ۵۰ قیمت نفت بصورت چشمگیری افزایش یافت و روزانه بیش از ۵ میلیون بشکه نفت تولید و بر همین اساس ۸۵ درصد بودجه کشور در سالهای ۵۵ و ۵۶ را منابع نفتی تشکیل می داد.

 

زنگنه خاطر نشان کرد: این در شرایطی بود که جمعیت کشور حدود ۳۵ میلیون تفر بود و حدود چهار میلیون بشکه نفت را صادر و تنها یک میلیون را در داخل هزینه می کردیم اما امروز بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر و جمعیت کشور نیز بالغ بر ۸۰ میلیون نفر است.

 

استاد اقتصاد دانشگاه تهران بیان کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم که دهه ۵۰ واردات کشور ۲۶ برابر صادرات بوده و میزان واردات برنج، گندم و مواد غذایی ایران با ۳۵ میلیون جمعیت با کشور هند ۶۰۰ میلیون نفری نیز بیشتر بوده است.

 

زنگنه گفت: همه این فعل و انفعالات در شرایطی انجام می شد که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ میلیاردها دلار سرمایه این کشور را خاندان پهلوی بعنوان بزرگترین سرقت تاریخ ایران از کشور خارج کردند و منابع ارزی و طلا توسط آمریکا مصادره و همه تکنسین ها نیز از کشور خارج شدتد.

 

وی ادامه داد: در پیوند با این موضوع نیز جنگ ۸ ساله تحمیلی و تحریم های نفتی را نیز باید اضافه کنیم که فقط جنگ بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار برای کشور خسارات به بار آورد.

 

زنگنه اضافه کرد: امروز سخت ترین تحریم های اقتصادی در طول تاریخ بشریت علیه ملت ایران وضع کردتد از تحریم های نفتی، غذایی و دارویی تا تحریم های بانکی و ارزی و هسته ای و موشکی، اما با همه این تفاسیر جمهوری اسلامی ایران رتبه ۱۷ اقتصادی جهان را نیز داراست.

 

استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه حوزه اقتصادی کشور در چهل سال گذشته گرفتار تفکرات لیبرال های غرب زده است، افزود: متاسفانه این افراد و تفکرات هنوز در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور حضور دارد و به همین دلیل نتوانستیم حوزه اقتصاد را نیز فتح کنیم.

 

تفکر لیبرال برای سال ۹۸ سیاه نمایی می کتد

زنگنه اظهار کرد: این تفکر در ۴۰ سال گذشته بر اقتصاد ایران با عناوین مختلفی همچون وزیر، معاون، وکیل و مدیر حاکم بوده واکنون جالب است که این افراد با ثروت های هزار میلیاردی بدست اورده از کشور در مطبوعاتشان اقتصاد کشور را نقد می کنند کما اینکه همه این نقادی ها به خودشان بر می گردد.

 

وی افزود: امروز تفکر لیبرال برای سال ۹۸ سیاه نمایی می کتد و دائم می گوید سال ۹۸ سال تحریم هاست و کما ابنکه تحریمی شدیدتر از وضع موجود آمریکا دیگر نمی تواند اعمال کند و چنانچه تا پایان فصل بهار مردم کشور مقاومت کنند بزرگترین پیروزی را جشن خواهیم گرفت.

 

زنگنه گفت: در حال حاضر دموکرات ها با ترامپ به مشکل خورده اند و در کنگره نیز اختلافات زیادی بوجود آمده و ضمن آنکه به انتخابات آمریکا هم نزدیک می شویم.

 

مدیریت غیر انقلابی بحران سال ۹۷ را بوجود آورد

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: تمام شاخص های اقتصادی نشان می دهد که شرایط سال ۹۸ از سال ۹۷ سخت تر نیست و کما اینکه آن بحران سال ۹۷ را مدیریت غیر انقلابی برای کشور و مردم رقم زد.

 

وی افزود: در هیچ جای دنیا مسوولان کشور ۷۰ تن ذخیره طلا و همچنین ذخایر ارزی را حراج نمی کنند و متاسفانه مسوولان کشور در سال ۹۷ آگاهانه یا غیر آگاهانه این اقدام را انجام دادند و ان شاالله این افراد خیانت نکردند و ناکارآمد بودتد.

 

این تحلیلگر مسایل اقتصادی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با آرمان ها و اهداف خود به پیش می رود و برای اینکه بدانیم در مسیر صحیح حرکت می کند باید بررسی شود که آیا دشمنان و اپوزوسیون با ما موافق است یا مخالف؟

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تخلف ۵۰ میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه سناریو سازی اتاق فکر سعودی و لندنی از کشته سازی اغتشاشات ۹۸ ۷.۵ تن زعفران در تربت حیدریه خریداری شد ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه افزایش یافت/وضعیت بیماری آنفلوانزا در منطقه تربت حیدریه عادی است ثبت نام ۳۶ داوطلب برای تصدی کرسی نمایندگی مجلس در تربت حیدریه بلاتکلیفی رشته های علوم انسانی و باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه/نامادری دانشگاه فردوسی گریبانگیر دانشگاههای کوچکتر/وزیر علوم: بر اساس ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای دانشگاهها را حمایت می کنیم تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف اصلی توسعه آموزش عالی کشور است در مقابل عوامل واداده و غرب گرا باید ایستادگی کنیم معابر شهری تربت حیدریه برای معلولان مناسب سازی نشده است اکیپ های راهداری به نقاط برفگیر محورهای مواصلاتی تربت حیدریه اعزام شدند مرخصی «جهرمی» مسبب قطعی ۱۰ روزه اینترنت در کشور/ دستگاه قضا به خسارت‌های وارد آمده به مردم و کشور ورود می‌کند؟ چشم بینای کارآفرین جوان تربت حیدریه به امید حمایت مسئولان باز است