بدون نظر
 
استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
اقتصاد کشور گرفتار تفکر لیبرال های غرب زده است/لیبرال ها برای سال ۹۸ سیاهنمایی می کنند
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۱:۰۸ ق.ظ
 
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه حوزه اقتصادی کشور در چهل سال گذشته گرفتار تفکرات لیبرال های غرب زده است، افزود: متاسفانه این افراد و تفکرات هنوز در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور حضور دارد و به همین دلیل نتوانستیم حوزه اقتصاد را نیز فتح کنیم.

محسن زنگنه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در تبلیغات دشمنان ملت ایران آمده که نظام اسلامی در طول چهل سال گذشته دچار بحران جدی در حوزه اقتصاد شده و انقلاب اسلامی نتوانسته مشکلات حوزه اقتصادی و معیشتی جامعه را برطرف کند و در داخل هم نیز عده ای به آن دامن می زنند.

 

وی تصریح کرد: حافظه خیلی از افراد جامعه کوتاه مدت و ضمن آنکه جوانان متولد بعد از انقلاب هم اسیر این امواج تبلیغاتی می شود و می گویند انقلاب اسلامی نتوانسته شرایط اقتصادی مناسبی را برای مردم فراهم کند.

 

این کارشناس مسایل اقتصادی با اشاره به اوضاع اقتصادی در دهه ۵۰ شمسی، گفت: باید بررسی شود که ما چگونه انقلاب اسلامی را آغاز کردیم و این در حالی است که در دهه ۵۰ قیمت نفت بصورت چشمگیری افزایش یافت و روزانه بیش از ۵ میلیون بشکه نفت تولید و بر همین اساس ۸۵ درصد بودجه کشور در سالهای ۵۵ و ۵۶ را منابع نفتی تشکیل می داد.

 

زنگنه خاطر نشان کرد: این در شرایطی بود که جمعیت کشور حدود ۳۵ میلیون تفر بود و حدود چهار میلیون بشکه نفت را صادر و تنها یک میلیون را در داخل هزینه می کردیم اما امروز بیش از یک میلیون بشکه نفت صادر و جمعیت کشور نیز بالغ بر ۸۰ میلیون نفر است.

 

استاد اقتصاد دانشگاه تهران بیان کرد: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می شود که بدانیم که دهه ۵۰ واردات کشور ۲۶ برابر صادرات بوده و میزان واردات برنج، گندم و مواد غذایی ایران با ۳۵ میلیون جمعیت با کشور هند ۶۰۰ میلیون نفری نیز بیشتر بوده است.

 

زنگنه گفت: همه این فعل و انفعالات در شرایطی انجام می شد که با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ میلیاردها دلار سرمایه این کشور را خاندان پهلوی بعنوان بزرگترین سرقت تاریخ ایران از کشور خارج کردند و منابع ارزی و طلا توسط آمریکا مصادره و همه تکنسین ها نیز از کشور خارج شدتد.

 

وی ادامه داد: در پیوند با این موضوع نیز جنگ ۸ ساله تحمیلی و تحریم های نفتی را نیز باید اضافه کنیم که فقط جنگ بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار برای کشور خسارات به بار آورد.

 

زنگنه اضافه کرد: امروز سخت ترین تحریم های اقتصادی در طول تاریخ بشریت علیه ملت ایران وضع کردتد از تحریم های نفتی، غذایی و دارویی تا تحریم های بانکی و ارزی و هسته ای و موشکی، اما با همه این تفاسیر جمهوری اسلامی ایران رتبه ۱۷ اقتصادی جهان را نیز داراست.

 

استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه حوزه اقتصادی کشور در چهل سال گذشته گرفتار تفکرات لیبرال های غرب زده است، افزود: متاسفانه این افراد و تفکرات هنوز در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری کشور حضور دارد و به همین دلیل نتوانستیم حوزه اقتصاد را نیز فتح کنیم.

 

تفکر لیبرال برای سال ۹۸ سیاه نمایی می کتد

زنگنه اظهار کرد: این تفکر در ۴۰ سال گذشته بر اقتصاد ایران با عناوین مختلفی همچون وزیر، معاون، وکیل و مدیر حاکم بوده واکنون جالب است که این افراد با ثروت های هزار میلیاردی بدست اورده از کشور در مطبوعاتشان اقتصاد کشور را نقد می کنند کما اینکه همه این نقادی ها به خودشان بر می گردد.

 

وی افزود: امروز تفکر لیبرال برای سال ۹۸ سیاه نمایی می کتد و دائم می گوید سال ۹۸ سال تحریم هاست و کما ابنکه تحریمی شدیدتر از وضع موجود آمریکا دیگر نمی تواند اعمال کند و چنانچه تا پایان فصل بهار مردم کشور مقاومت کنند بزرگترین پیروزی را جشن خواهیم گرفت.

 

زنگنه گفت: در حال حاضر دموکرات ها با ترامپ به مشکل خورده اند و در کنگره نیز اختلافات زیادی بوجود آمده و ضمن آنکه به انتخابات آمریکا هم نزدیک می شویم.

 

مدیریت غیر انقلابی بحران سال ۹۷ را بوجود آورد

استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: تمام شاخص های اقتصادی نشان می دهد که شرایط سال ۹۸ از سال ۹۷ سخت تر نیست و کما اینکه آن بحران سال ۹۷ را مدیریت غیر انقلابی برای کشور و مردم رقم زد.

 

وی افزود: در هیچ جای دنیا مسوولان کشور ۷۰ تن ذخیره طلا و همچنین ذخایر ارزی را حراج نمی کنند و متاسفانه مسوولان کشور در سال ۹۷ آگاهانه یا غیر آگاهانه این اقدام را انجام دادند و ان شاالله این افراد خیانت نکردند و ناکارآمد بودتد.

 

این تحلیلگر مسایل اقتصادی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با آرمان ها و اهداف خود به پیش می رود و برای اینکه بدانیم در مسیر صحیح حرکت می کند باید بررسی شود که آیا دشمنان و اپوزوسیون با ما موافق است یا مخالف؟

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!