بدون نظر
 
یادداشت:
اقتصاد مقاومتی یک واقعیت اقتصادی و راهبردی است
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۳۹ ق.ظ
 
باید این نگاه را به جامعه منتقل کنیم که اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست و بلکه واقعیت اقتصادی، کاربردی و ریشه ای در عمل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، فکر اقتصاد مقاومتی اندیشه ای هوشمندانه ای  است که با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب می تواند نجات بخش اقتصاد و رشد شکوفائی در تولید ملی و قطع وابستگی اقتصادی در سخت ترین شرایط تحریمهای دشمن باشد.

 

اقتصاد مقاومتی مکمل جهاد اقتصادی است که شکوفائی آن باعث تولید داخل در برابر اقتصاد متزلزل خارج می شود.

 

ضعف اقتصادی ایران در وابستگی به نفت راه حل تحریم را پیش پای غرب قرار داده و به همین منظور رهبر انقلاب بارها بر ضوررت  دستیابی به اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت تاکید فرمودند.

 

اگر دولتها تاکنون به همان میزانی که به مصرف کننده توجه داشتند  به حمایت از تولیدکنندگان بر می خواستند، امروز خیلی از دغدغه های اقتصادی کشور گریبان مردم را نمی گرفت.

 

بیکاری و فقدان رونق اقتصادی به مانند یک بیماری مزمن در این کشور نهادینه شده و گریبان بسیاری از مردم را می فشارد و می طلبد همه دستگاههای مسئول با حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در بخش خصوصی، بخش زیادی از این بیماری را مداوا کنند.

 

برخی مسئولین در قوا، گاهاً راهبردهای مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را با نگاه سیاسی دنبال می کنند و این موضوع با آن اهداف تعیین شده از سوی رهبری فاصله زیاد دارد.

 

باید با بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی بالقوه و برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت و با تکیه بر منابع عظیم نیروی انسانی متعهد ومتخصص اقتصاد کشور را ایمن و پایدار کرد.

 

راه صحیح اداره امور اقتصادی کشور، با تلاش مجاهدانه مدیران و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و همچنین اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی در جامعه امکان پذیر است.

 

اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور فقط با مدیریت جهادی مسئولین و کارگزاران نظام و عزم و اراده ملی در سبک زندگی اسلامی محقق می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است