بدون نظر
 
یادداشت:
اقتصاد مقاومتی یک واقعیت اقتصادی و راهبردی است
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۳۹ ق.ظ
 
باید این نگاه را به جامعه منتقل کنیم که اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست و بلکه واقعیت اقتصادی، کاربردی و ریشه ای در عمل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، فکر اقتصاد مقاومتی اندیشه ای هوشمندانه ای  است که با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب می تواند نجات بخش اقتصاد و رشد شکوفائی در تولید ملی و قطع وابستگی اقتصادی در سخت ترین شرایط تحریمهای دشمن باشد.

 

اقتصاد مقاومتی مکمل جهاد اقتصادی است که شکوفائی آن باعث تولید داخل در برابر اقتصاد متزلزل خارج می شود.

 

ضعف اقتصادی ایران در وابستگی به نفت راه حل تحریم را پیش پای غرب قرار داده و به همین منظور رهبر انقلاب بارها بر ضوررت  دستیابی به اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت تاکید فرمودند.

 

اگر دولتها تاکنون به همان میزانی که به مصرف کننده توجه داشتند  به حمایت از تولیدکنندگان بر می خواستند، امروز خیلی از دغدغه های اقتصادی کشور گریبان مردم را نمی گرفت.

 

بیکاری و فقدان رونق اقتصادی به مانند یک بیماری مزمن در این کشور نهادینه شده و گریبان بسیاری از مردم را می فشارد و می طلبد همه دستگاههای مسئول با حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در بخش خصوصی، بخش زیادی از این بیماری را مداوا کنند.

 

برخی مسئولین در قوا، گاهاً راهبردهای مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را با نگاه سیاسی دنبال می کنند و این موضوع با آن اهداف تعیین شده از سوی رهبری فاصله زیاد دارد.

 

باید با بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی بالقوه و برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت و با تکیه بر منابع عظیم نیروی انسانی متعهد ومتخصص اقتصاد کشور را ایمن و پایدار کرد.

 

راه صحیح اداره امور اقتصادی کشور، با تلاش مجاهدانه مدیران و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و همچنین اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی در جامعه امکان پذیر است.

 

اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور فقط با مدیریت جهادی مسئولین و کارگزاران نظام و عزم و اراده ملی در سبک زندگی اسلامی محقق می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حوزه آبخیز داری تربت حیدریه،نیازمند ۴۰۰ میلیارد اعتبار است والیبال نشسته تربت‌ حیدریه برای شرکت در لیگ یک میلیارد ریال نیاز دارد قرارگاه فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی شهر نسر تربت حیدریه افتتاح شد روحیه ایثار و شهادت را در بین جامعه همگانی کنید از تعطیلی ساخت مجتمع فولاد رخ تربت حیدریه تا ۲/۵ میلیون تنی گندله ای که از این شهرستان به خوزستان می رود نذر هشتم تبلور ظرفیت اجتماعی مساجد خراسان رضوی است آزادی ۱۰ زندانی نیازمند به همت خیرین تربت حیدریه فرمانده کل سپاه: دشمن تصور می‌کرد تحریم‌ها ملت ایران را می‌شکند/ در مقابل تحریم، پیشرفت کردیم ارتباط و مراوده والدین با حوزه علمیه در رشد فرزندان تاثیر گذار است ۳۰ درصد واحدهای مسکن مهر تربت حیدریه فاقد متقاضی است روند افزایش مبتلایان به کرونا در تربت حیدریه نگران کننده است حرکت لاک پشتی اینترنت در روستاهای جلگه رخ