بدون نظر
 
یادداشت:
اقتصاد مقاومتی یک واقعیت اقتصادی و راهبردی است
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۳۹ ق.ظ
 
باید این نگاه را به جامعه منتقل کنیم که اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست و بلکه واقعیت اقتصادی، کاربردی و ریشه ای در عمل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، فکر اقتصاد مقاومتی اندیشه ای هوشمندانه ای  است که با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب می تواند نجات بخش اقتصاد و رشد شکوفائی در تولید ملی و قطع وابستگی اقتصادی در سخت ترین شرایط تحریمهای دشمن باشد.

 

اقتصاد مقاومتی مکمل جهاد اقتصادی است که شکوفائی آن باعث تولید داخل در برابر اقتصاد متزلزل خارج می شود.

 

ضعف اقتصادی ایران در وابستگی به نفت راه حل تحریم را پیش پای غرب قرار داده و به همین منظور رهبر انقلاب بارها بر ضوررت  دستیابی به اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت تاکید فرمودند.

 

اگر دولتها تاکنون به همان میزانی که به مصرف کننده توجه داشتند  به حمایت از تولیدکنندگان بر می خواستند، امروز خیلی از دغدغه های اقتصادی کشور گریبان مردم را نمی گرفت.

 

بیکاری و فقدان رونق اقتصادی به مانند یک بیماری مزمن در این کشور نهادینه شده و گریبان بسیاری از مردم را می فشارد و می طلبد همه دستگاههای مسئول با حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در بخش خصوصی، بخش زیادی از این بیماری را مداوا کنند.

 

برخی مسئولین در قوا، گاهاً راهبردهای مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را با نگاه سیاسی دنبال می کنند و این موضوع با آن اهداف تعیین شده از سوی رهبری فاصله زیاد دارد.

 

باید با بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی بالقوه و برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت و با تکیه بر منابع عظیم نیروی انسانی متعهد ومتخصص اقتصاد کشور را ایمن و پایدار کرد.

 

راه صحیح اداره امور اقتصادی کشور، با تلاش مجاهدانه مدیران و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و همچنین اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی در جامعه امکان پذیر است.

 

اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور فقط با مدیریت جهادی مسئولین و کارگزاران نظام و عزم و اراده ملی در سبک زندگی اسلامی محقق می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد