بدون نظر
 
یادداشت:
اقتصاد مقاومتی یک واقعیت اقتصادی و راهبردی است
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۴ در ۹:۳۹ ق.ظ
 
باید این نگاه را به جامعه منتقل کنیم که اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست و بلکه واقعیت اقتصادی، کاربردی و ریشه ای در عمل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، فکر اقتصاد مقاومتی اندیشه ای هوشمندانه ای  است که با تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب می تواند نجات بخش اقتصاد و رشد شکوفائی در تولید ملی و قطع وابستگی اقتصادی در سخت ترین شرایط تحریمهای دشمن باشد.

 

اقتصاد مقاومتی مکمل جهاد اقتصادی است که شکوفائی آن باعث تولید داخل در برابر اقتصاد متزلزل خارج می شود.

 

ضعف اقتصادی ایران در وابستگی به نفت راه حل تحریم را پیش پای غرب قرار داده و به همین منظور رهبر انقلاب بارها بر ضوررت  دستیابی به اقتصاد مقاومتی و عدم وابستگی به نفت تاکید فرمودند.

 

اگر دولتها تاکنون به همان میزانی که به مصرف کننده توجه داشتند  به حمایت از تولیدکنندگان بر می خواستند، امروز خیلی از دغدغه های اقتصادی کشور گریبان مردم را نمی گرفت.

 

بیکاری و فقدان رونق اقتصادی به مانند یک بیماری مزمن در این کشور نهادینه شده و گریبان بسیاری از مردم را می فشارد و می طلبد همه دستگاههای مسئول با حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در بخش خصوصی، بخش زیادی از این بیماری را مداوا کنند.

 

برخی مسئولین در قوا، گاهاً راهبردهای مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری را با نگاه سیاسی دنبال می کنند و این موضوع با آن اهداف تعیین شده از سوی رهبری فاصله زیاد دارد.

 

باید با بهره گیری از ظرفیت های اقتصادی بالقوه و برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت و با تکیه بر منابع عظیم نیروی انسانی متعهد ومتخصص اقتصاد کشور را ایمن و پایدار کرد.

 

راه صحیح اداره امور اقتصادی کشور، با تلاش مجاهدانه مدیران و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و همچنین اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی اسلامی در جامعه امکان پذیر است.

 

اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور فقط با مدیریت جهادی مسئولین و کارگزاران نظام و عزم و اراده ملی در سبک زندگی اسلامی محقق می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت موشک‌ های شلیک شده به عین‌الاسد محصول دانایی نیروی انسانی کشور بود/به کسانی که خلع سلاح نیروهای مسلح را دنبال می کنند به چشم خائن نگاه کنید