بدون نظر
 
اقامه نماز وحدت اهل تسنن و تشیع در کویت
تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۴ در ۶:۵۶ ب.ظ
 
شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت و جمعی از مسئولان ارشد این کشور نماز جمعه امروز را در مسجد اعظم خواندند.

مراسم نمازجمعه مشترک بین شهروندان شیعه و اهل سنت کویت امروز با حضور امیر این کشور در مسجد اعظم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دولتی کویت، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت و جمعی از مسئولان ارشد این کشور نماز جمعه امروز را در مسجد اعظم خواندند.

شیخ نواف الصباح ولیعهد ، مرزوق الغانم رئیس مجلس امت ، شیخ ناصر الصباح وزیر امور دفتر امیری ، شیخ محمد الصباح وزیر کشور و تعداد دیگری از مسئولان ارشد کویت در نماز جمعه حضور داشتند.

ولید العلی پیش نماز مسجد اعظم کویت خطبه های نماز جمعه را ایراد کرد که این خطبه ها در همه هزار و 400 مسجد این کشور پخش شد.

تدابیر شدید امنیتی در اطراف مسجد اعظم کویت اتخاذ شده بود و نمازگزاران در نزدیکی مسجد توسط نیروهای امنیتی و هنگام ورود به آن نیز توسط نگهبانان بازرسی می شدند.

نماز جمعه کویت برای تأکید بر وحدت ملی با حضور امیر این کشور برگزار شد. هدف از برگزاری این نماز جمعه همچنین تاکید بر این نکته بود که پیروان مذاهب همه مسلمان هستند و تسامح و محبت پیوند دهنده آنها است و همه در برابر خالق متعال سجده می کنند و قلب های آنها با محبت و برادری به یکدیگر پیوند می خورد.

یعقوب الصانع وزیر دادگستری و وزیر اداره اوقاف و امور اسلامی کویت پیشتر گفته بود: خطبه نماز جمعه، واحد خواهد بود و همه اقشار ملت کویت را در برخواهد گرفت. این خطبه نماز جمعه با عنوان “خداوندا این سرزمین را از امنیت برخوردار فرما” در مسجد اعظم کویت و همه مساجد بنا به دستور شیخ جابر المبارک نخست وزیر کویت برگزار خواهد شد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی خود در مسجد اعظم کویت افزود: ابتکار عمل امیر کویت برای برگزاری مراسم عزاداری شهدای مسجد امام صادق (ع) در مسجد اعظم(بزرگترین مسجد کویت) نماد وحدت ملی و ظرف ایمانی است که همه تفاوتها در آن ذوب می شود و این شعار واحد طنین انداز می شود که “کویت برای همه کویتی ها است”.

چندی پیش حمله انتحاری به نمازگزاران مسجد امام صادق (ع) کویت 27 شهید و 227 زخمی برجای گذاشت.

بزرگترین مسجد کویت در سال 1986 در نزدیک ساحل خلیج فارس در شهر کویت احداث شد و شمار نمازگزاران در صحن های آن در جریان مناسبت ها تا 170 هزار نفر می رسد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست چشم زعفرانکاران به خرید حمایتی روشن