بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
افق روشنی برای تکمیل مجتمع فرهنگی تربت حیدریه دیده نمی شود
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۹ در ۸:۵۸ ق.ظ
 
علی رستمی گفت: متاسفانه افق روشن و مشخصی در مورد پروژه مجتمع فرهنگی پیشکوه و اینکه چه زمانی راه اندازی خواهد شد، دیده نمی شود.

به گزارش تابان تربت؛ در حالی که ۸ سال از شروع عملیات ساخت مجتمع فرهنگی پیشکوه تربت حیدریه می گذرد، اما در سال آخر حیات دولت، ادبیات نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان در خصوص سرنوشت این پروژه، امیدوار کننده نیست.

علی رستمی،فرماندار تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: اگر بتوانیم ۲۰ میلیارد تومان تخصیص بگیریم می توانیم امیدوار باشیم که در سال آینده بخش هایی از این مجموعه، تکمیل شود.

وی خاطر نشان کرد: واقعیت این است که تربت حیدریه علی رغم داشتن سرمایه های فرهنگی و شخصیت های برجسته ادبی و هنری از لحاظ زیرساخت های فرهنگی فقیر و بسیار ضعیف است.

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: عملیات ساختمانی مجتمع فرهنگی پیشکوه با ۴۵۰۰ مترمربع زیربنا از ۸ سال پیش آغاز شده و امروز چیزی حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و با محاسبه قیمت های ساخت فعلی حدود ۲۵‌ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن نیاز است.

رستمی اذعان داشت: تردید دارم ما بتوانیم از منابع شهرستانی این مبلغ را تامین کنیم، هرچند سازمان برنامه و بودجه ۵‌ میلیارد تومان را اول سال تخصیص داد که بخشی از آن به دیون پیمانکار دادیم و بخشی هم از آن پول به عملیات فعلی در حال ساخت اختصاص پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: با قول نماینده مجلس در حاشیه سفر‌ معاون سازمان برنامه و بودجه کشور به شهرستان قرار شد اعتباری برای پروژه در نظر گرفته شود تا بخش هایی از این مجتمع راه اندازی شود.

سالها از آغاز ساخت مجتمع فرهنگی پیشکوه می‌گذرد و این پروژه نیمه تمام همچنان به آینه دق برای هنرمندان و مردم تربت حیدریه تبدیل شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لزوم حمایت قانونی از آمران به معروف و ناهیان از منکر نام نویسی ۷۱۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا در تربت حیدریه قرارگاهی از جنس حاج قاسم توزیع بیش از ۷۰۰ جعبه نوغان بین نوغانداران خراسان بی‌نیازسازی کشور از واردات کاغذ با سرمایه‌گذاری در منابع سنگ تربت حیدریه/ سود بانکی اصلی‌ترین مانع تولید است هشتمین پایانه صادراتی نفت کشور در تربت حیدریه به بهره برداری رسید ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس غیورمردانه حماسه آفرید پروژه احداث سینما امید در تربت حیدریه همچنان بلاتکلیف است جوانانی که تهدید و آسیب‌های محله‌شان را به دور از هیاهو به فرصت تبدیل کردند ۱۴۴۰ خودرو عمومی در تربت حیدریه رایگان دوگانه‌سوز شدند تاکید فرماندار بر ساماندهی ورودی های شهر تربت حیدریه عمر ساختمان‌ های تربت‌ حیدریه حداقل ۴۰ سال است