بدون نظر
 
وزیر نیرو عنوان کرد؛
افزایش ۱۱ برابری ظرفیت نیرو گاههای کشور
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ در ۲:۲۲ ب.ظ
 
وزیر نیرو گفت: در شرایطی که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون جمعبت کشور از ۳۵ به ۸۰ میلیون نفر افزایش یافته با این وجود ظرفیت نیروگاههای ما نیز ۱۱ برابر شده است.

به گزارش تابان تربت، رضا اردکانیان صبح امروز در جلسه شورای اداری تربت حیدریه اظهار داشت: در بخش خطوط انتقال برق نیز ظرفیت ما بیش از 11 برابر و در بخش پست های برق ظرفیت ما بیش از 14 برابر شده است.

 

وزیر نیرو افزود: 458 طرح بزرگ در بخش‌های مختلف آب و فاضلاب  و برق در خراسان رضوی با هزینه‌ای بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان در دست اجرا است، علاوه بر این، 6 طرح بزرگ امروز و فردا  نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود

 

وی گفت: همچنین روستاهای صاحب برق ما از 4 هزار به بیش از 57 هزار روستا افزایش یافته و در بخش بهره برداری از آب و فاضلاب و شبکه آب شرب روستایی تعداد روستاهای بهره مند از 2 میلیون نفر به 17 میلیون نفر رسیده که ارایه این خدمات با هدف افزایش رضامندی مردم انجام شده است.

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه نیز گفت: به دلیل خشکسالی های پیاپی چند ده ساله در این منطقه، نیازمند برنامه های مدیریتی نوین استفاده بهینه از منابع آب هستیم.

 

علی رستمی افزود: همچنین پیشنهاد ما ایجاد کارگزاری بورس آب برای مبادله می باشد زیرا معتقد هستیم می تواند زمینه رفع مشکلات منطقه را فراهم بیاورد و با توجه به اینکه تجربه موفق بورس زعفران را داریم، می توانیم از این تجربه خوب برای ایجاد کارگزاری بورس آب استفاده کنیم.

 

وی همچنین اظهار داشت: ما نیازمند افزایش اعتبارات در حوزه تعادل بخشی منابع آب هستیم زیرا سفره های آب زیرزمینی ما دچار مشکل هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست