بدون نظر
 
رئیس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ عنوان کرد؛
افزایش سطح زیر کشت گندم دیم در جلگه رخ تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۳۷ ق.ظ
 
مهدی شیبانی گفت: ️بارش های خوب در سال زراعی جاری باعث افزایش سطح زیرکشت گندم دیم در این بخش شده که این رقم نسبت به سال گذشته از 4700 هکتار به 5700 هکتار در سال زراعی جاری افزایش داشته است.

مهدی شیبانی، رئیس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: ️بارش های خوب در سال زراعی جاری باعث افزایش سطح زیرکشت گندم دیم در این بخش شده که این رقم نسبت به سال گذشته از 4700 هکتار به 5700 هکتار در سال زراعی جاری افزایش داشته است.

وی افزود:️ پیش بینی می شود در سال زراعی جاری 4200 تن گندم از سطح مزارع دیم بخش رخ برداشت شود که درآمد خوبی نصیب کشاورزان می کند.

شیبانی خاطر نشان کرد: همچنین بارشهای فراوان سال جاری سبب افزایش30 درصدی عملکرد محصول در واحد سطح می شود و در صورت تداوم بارندگی ها میانگین برداشت گندم به حدود 0/8 تا 1 تن در هر هکتار برسد.

رئیس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ اظهار کرد: در پی بارشهای امسال مناسب بهاری سطح زیر کشت محصول کلزای دیم درمنطقه رخ در حدود 20 ‌هکتار نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

توزیع 2030 تن کود بهاره بین کشاورزان بخش رخ

رئیس مرکز جهاد کشاورزی جلگه رخ با بیان اینکه بخش رخ با دارا بودن 5000 هزار بهره بردار در بخش کشاورزی بعنوان قطب اول کشاورزی شهرستان تربت حیدریه محسوب می شود و بیش از 90 درصد ساکنان این منطقه از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش میکنند افزود: نظارت بر روند توزیع کودهای شیمیایی و نهاده ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

شیبانی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1399 تا امروز 1980 تن کود شیمیایی از نوع ازته و 50 تن پتاسه در بین کشاورزان این بخش توزیع شده است گفت: متاسفانه امسال به علت وجود ویروس کرونا، توزیع کود از حساسیت زیادی برخوردار بود و تمام تلاش کارگزاری ها توزیع کود با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی بوده است.

جلگه رخ تربت حیدریه با 47 پارچه آبادی و 26 هزار جمعیت با سطح زیرکشت حدود 20000 هکتار زراعت آبی ودیم و 800 هکتار باغ، نیازمند برنامه ریزی درست و دقیق جهت توزیع به موقع بین کشاورزان است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه