بدون نظر
 
افزایش حقوق معلمان به نظام رتبه‌بندی ربطی ندارد
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۶:۲۸ ب.ظ
 
رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: دولت قبل از عید مصوبه‌ای برای افزایش حقوق معلمان داشت و اسمش را نظام رتبه‌بندی گذاشت. این جفا به معلم است؛ ما می‌گوییم دولت دستت درد نکند که افزایش حقوق دادی اما این ربطی به نظام رتبه‌بندی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در سخنانی اظهار داشت:‌ یقیناً در اسناد بالادستی از جمله سند تحول داریم که معلم موثرترین عنصر در هدایت فرهنگی و نظام تعلیم و تربیت کشور است.

زاهدی با اشاره به سند تحول بنیادین گفت: خوب بود سند تحول بنیادین در همان اوایل انقلاب تدوین و اجرایی می‌شد چرا که اگر آن زمان اجرایی شده بود بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش را از نظر ساختاری، مدیریتی و برنامه‌ریزی و نظام تعلیم و تربیت نداشتیم.

وی ادامه داد:‌ اکثریت قریب به اتفاق مسئولان به خصوص مسئولان حوزه مالی و اداری و سازمان برنامه‌ای و بودجه، نگاهشان به آموزش و پرورش، نگاه یک بنگاه هزینه‌ای و مصرف‌کننده است.

وی با تأکید بر اینکه پولی که در آموزش و پرورش می‌گذاریم سرمایه‌گذاری است نه هزینه‌ای، گفت: ما به آموزش و پرورش جفا کرده‌ایم؛ دولت، مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی که نیامدیم سند را از ابتدای انقلاب مورد توجه قرار دهیم و باید سند را آنگونه عملیاتی کنیم که هر کس وارد آموزش و پرورش شد افتخار کند، معلم است.

زاهدی ادامه داد: ما باید کاری کنیم که برای ورود به آموزش  و پرورش رقابت سنگینی به خصوص بین جوانان ما باشد.

وی با طرح این سوال که آیا جایگاه یک استاد دانشگاه از جهت منزلت اجتماعی را معلم دارد، گفت: جای تأسف است؛ چرا منزلت اجتماعی معلم نباید از استاد دانشگاه برتر باشد؛ برای اینکه می‌گوییم مهمترین عنصر در تأمین منابع انسانی کشور، معلم است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: دولت قبل از عید مصوبه‌ای برای افزایش حقوق معلمان داشت و اسمش را نظام رتبه‌بندی گذاشت این جفا به معلم است؛ ما می‌گوییم دولت دستت درد نکند که افزایش حقوق دادی اما این ربطی به نظام رتبه‌بندی ندارد.

وی در مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره علمی ـ پژوهشی بسیج فرهنگیان افزود: باید منزلت اجتماعی معلم بالا برود و از دولت محترم و وزیر آموزش و پرورش انتظار داریم مردانه، عالمانه و آگاهانه نسبت به اجرایی شدن این سند و به ویژه نظام رتبه‌بندی معلمان به صحنه بیایند.

زاهدی گفت: نباید معلم را در قالب و چارچوبی مانند سایر دستگاه‌ها در قانون خدمات کشوری ببینیم و باید نظامی که برای آموزش و پرورش مطرح می‌شود شبیه دانشگاه باشد و معلم باید جدا از قانون خدمات کشوری شود یعنی به شکلی رفتار کنیم که همه به معلم بودن خود افتخار کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد