بدون نظر
 
افت قیمت سهام پدیده به یک پنجم ارزش واقعی
تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۴ در ۶:۵۵ ب.ظ
 
اخبار بانک: قیمت سهام مجموعه پدیده شاندیز در مشهد به یک پنجم ارزش واقعی آن نزول پیدا کرده است.از سوی دیگر طبق گفته مدیر عامل این پروژه بررسی های انجام شده بر روی اسناد این شرکت مثبت بوده است.

به گزارش «اخبار بانک»، مشاهدات میدانی خبرنگار ما حکایت از سقوط آزاد قیمت سهام پدیده در بازار آزاد در طی چند ماه اخیر دارد.

بر این اساس چند روز پیش خبرنگار ما به جهت تهیه گزارش میدانی و همچنین خرید سهام مجموعه پدیده به دفتر خرید و فروش سهام واقع در شهر رویایی پدیده مراجعه کرد.

در این دفتر افرادی هستند که با ورود خریدار و فروشنده دست به کار شده و اقدام به بازار گرمی سهام می کنند.

البته ذکر این نکته ضروری است که مسئولان و کارمندان مجموعه پدیده دخالتی در خرید و فروش سهام نداشته و تنها کار نقل و انتقال سهام را انجام می دهد.

تماس تلفنی با مجموعه نیز حکایت از توجیه کارمندان در رابطه با عدم ارائه نرخ روز خرید و فروش شده بین سهامداران را دارد.

با پرسش خبرنگار ما مبنی بر نرخ سهام دلالی جلو آمده و عنوان می کند سهام به قیمت ۲۴۰۰ تومان می فروشد و ۲۳۰۰ تومان نیز خریداری می کند.

این در حالی است که آخرین نرخ سهام این مجموعه پیش از ورود دادستانی مشهد ۱۲ هزار ۷۲ تومان بوده و پس از آن خرید و فروش و افزایش قیمتی وجود نداشته است.

این نرخ مربوط به نیمه دوم سال ۹۳ می باشد و خبرنگار ما متعجب از اعلام فروش سهام توسط سهامداران و نه خود شرکت به قیمت ۲۴۰۰ تومان دلیل این کاهش قابل ملاحظه را پرس و جو می کند.

پاسخ دلالان این است که به جهت جلوگیری از خرید و فروش و افزایش قیمت توسط شرکت، سهام در رکود به سر می برد.

خبرنگار ما پس از پرسش قیمت از تعدادی دیگر از دلالان با دلالی روبرو می شود که قیمت فروش ۲۳۰۰ تومان را عنوان می کند و این یعنی کاهش ارزش سهام ۱۲ هزار تومان به یک پنجم ارزش واقعی آن!

حال تصور کنید سهامدارای که ارزش سهام وی در سال گذشته حدود ۱۲ هزار تومان بوده در صورت نیاز به پول باید سهام خود را با ۸۰ درصد ضرر بفروشد!

خوب است مسئولان و همچنین دستگاه های مسئول هر چه سریع تر وضعیت این مجموعه سرمایه گذاری عظیم را مشخص کرده و بیش از این اجازه زیان دهی به سهامداران را ندهند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
تراژدی غمناک مردم تربت حیدریه در قبال تلویزیون/وقتی که توپ سهل انگاری بین شرکت ارتباطات زیر ساخت و صدا و سیما پاسکاری می شود ارسال محموله ۲۵ تنی کمک های غیر نقدی بسیجیان تربت حیدریه به سیل زدگان منطق مقاومت انقلاب اسلامی را به این اقتدار رسانده، نه مذاکره و سازش رفتار دوگانه شورای شهر تربت حیدریه مقابل سازمان سینمایی کشور شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد