بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه عنوان کرد؛
افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود
تاریخ انتشار : ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۱:۵۶ ق.ظ
 
معاون استاندار و فرماندارشهرستان تربت حیدریه گفت: همزمان با هفته دولت 92 پروژه با هزینه بری 81 میلیارد و 400 میلیون تومان در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی، فرماندار تربت حیدریه صبح امروز بمناسبت هفته دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اولویت نخست کاری مجموعه دولت و دستگاههای اجرایی تعامل و هماهنگی در راستای حفظ وحدت و آرامش سیاسی در شهرستان است که به لطف الهی این مهم محقق شده است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط سال گذشته و تشدید تحریم های ظالمانه در گام دوم اولویت را بر مبنای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم قرار دادیم نه قیمت ها، لذا با توجه به اینکه منطقه توزیع فرآورده های نفتی شرق و جنوب کشور و همچنین نقطه ذخیره استراتژیک کالاهای اساسی استان محسوب می شویم با وجود همه این تحریم ها کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداشتیم و قیمت گذاری ها را نیز مدیریت کردیم.

 

سه معین اقتصادی شهرستان در مسیر مثلث اقتصادی

فرماندار تربت حیدریه به طرح مثلث اقتصادی اشاره کرد و افزود: شهرستان را به 5 اقلیم اقتصادی شامل؛ شهر، بخش مرکزی، جلگه رخ، بایگ و کدکن تقسیم کردیم و در گام نخست با همکاری بخشداران و دهیاران پایش جدیدی برای مباحث کارآفرینی، اموزشی و حوزه توانمندی هر منطقه آغاز کردیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 3 معین اقتصادی در مسیر مثلث افتصادی حرکت می کنند، افزود: سعی شده تا پروزه های بر زمین مانده شهرستان به مرحله اجرا برسد و بر همین اساس با تسریع در حل مشکلات کارخانه فولاد رخ و نیروگاه سیکل ترکیبی راشد یک جهشی در این حوزه داشته باشیم، لذا امروز مشکلی در این دو طرح نداریم و منتظر طی زمان برای تکمیل آن هستیم.

 

مجموعه آبی آبشار طبق تایمر زمانی تعیین شده باید به بهره برداری برسد

رستمی در بخشی دیگر به خواسته مردم تربت حیدریه مبنی بر افتتاح مجموعه آبی آبشار اشاره کرد و گفت: برای ساخت این مجموعه، سرمایه گذار تایمر زمانی نصب کرده و متعهد شده این پروژه را با اعتبار 26 میلیارد تومان طی 18 تا 25 ماه به بهره برداری برساند

 

وی به پروژه جمع اوری فاضلاب نیز اشاره کرد و افزود: تربت حیدریه از معدود شهرهای کشور است که برای پروژه فاضلاب آن بخش خصوصی ورود پیدا کرده و هرچند از روند کار پیمانکار رضایت نداریم اما ترجیح می دهیم با همین رویه و دست به عصا پروژه را به پیش ببریم.

 

فرماندار تربت حیدریه بیان کرد: در این پروژه سرمایه گذار در سه حوزه تصفیه خانه، اجرای 50 درصد پروژه فاضلاب شهر و همچنین اجرای پروژه های تامین منابع آبی مبلغ 300 میلیون تومان را نیز متعهد شده است.

 

رستمی زیر ساخت های توسعه در شهرستان را نیاز اساسی عنوان کرد و گفت: در حوزه مخابرات و ارتباطات در خراسان رضوی مقام نخست را داریم و با انتقال خط تقویتی گاز از دیزباد نیشابور به تربت حیدریه  ضمن  اینکه تا 50 سال آینده نیاز بخش صنعت و مصارف خانگی تامین می شود، شش روستای باقیمانده شهرستان از نعمت گاز برخوردار و در ادامه مسیر شهرهای جنوبی استان از این خط تقویتی بهره مند خواهند شد.

 

مرکز تعمیر و نگهداری لکوموتیو و ریل شرق کشور در تربت حیدریه به زودی راه اندازی می شود

فرمادار تربت حیدریه در پاسخ به سئوال خبرنگار مبنی بر اینکه چه اقداماتی برای اداره کل شدن راه آهن تربت حیدریه انجام شده، گفت: با توجه به ظرفیت ها و زیر ساخت های موجود رایزنی ها برای اداره کل شدن تربت حیدریه ادامه دارد اما به دلیل اینکه مقامات راه آهن اعتقادی به دخیل کردن تقسیمات کشوری برای تعیین اداره کل ندارند، هنوز پاسخی از سوی مسئولان بالادستی دریافت نکردیم.

 

وی بیان کرد: در حال حاضر قرار است زیر ساخت های مرتبط با تعمیرات لکوموتیو، واگن و ریل در تربت حیدریه راه اندازی شود و در جلسات متعدد و بازدید های میدانی ان انجام گرفته است.

 

رستمی بیان کرد: مسوولان راه آهن درخواست 30 هکتار زمین برای احداث این مرکز را داشتند که در تلاشیم با جانمایی مناسب و راه اندازی این پروژه بتوانیم حتی از سایر نقاط کشور تعمیرات لکوموتیو، واگن و ریل را در تربت حیدریه انجام دهیم.

 

فرماندار تربت حیدریه در خصوص راه دسترسی و احداث بولوار راه آهن گفت: به جهت نبود اعتبار و عدم استقبال سرمایه گذار چشم انداز مناسبی برای احداث بولوار راه آهن نداریم.

 

افتتاح و کلنگ زنی 92 پروژه در هفته دولت

معاون استاندار و فرماندارشهرستان تربت حیدریه گفت: همزمان با هفته دولت 92 پروژه با هزینه بری 81 میلیارد و 400 میلیون تومان در این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

 

رستمی تصریح کرد: در هفته دولت 84 پروژه عمرانی با اعتبار 46 میلیارد و 300 میلیون تومان افتتاح و 8 پروژه با اعتبار 35 میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

 

وی بیشترین این پروژه ها را به ترتیب در بخش های کشاورزی با 18، بنیاد مسکن 16، شهرداری و شرکت برق هر کدام با 9 و 8 پروژه عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صدا و سیما از داخل تامین می شود/۳ هزار نقطه کور در کشور شناسایی شده است اینفوگرافی/نظرات اعضای شورای شهر تربت حیدریه در خصوص شفافیت آرا مطالبه کنید تا با شفاف سازی، آرای مصلحتی آشکار شود انتقاد از عدم توجه به کنترل و پیشگیری از آسیب فضای مجازی/ امروز آسیب در خانه‌ها از طریق فضای مجازی بسیار خطرناک‌تر از محیط بیرون است رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر