بدون نظر
 
از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی؛
افتتاح نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۶ در ۷:۳۷ ب.ظ
 
نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی، صنایع دستی و شناخت طوایف و اقوام ایرانی در دانشگاه تربت حیدریه دایر شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ در این نمایشگاه که عصر امروز با حضور مسوولان افتتاخ شد از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی راه آهن و انواع لباس اقوام و طوایف ایرانی برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

 

مسوول برپایی این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت دانشگاه و میراث فرهنگی تربت حیدریه دایر شده و از امروز بمدت سه روز از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید عموم دایر شده است.

 

وی هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه را معرفی توانمندی های باستان شناسی ایران عنوان کرد وافزود: شناسایی توانمندی های ایران باستان و همچنین صنایع دستی و فرهنگ و هنر اقوام و طوایف ایرانی در حال و گذشته در این نمایشگاه به معرض عموم گذاشته شده است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه از انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه و میراث فرهنگی در پنج حوزه باستان شناسی، برپایی تورهای گردشگری، معرفی توانمتدی های فرهنگی و تاریخی خبر داد.

 

در ۷ مرکز دانشگاهی تربت حیدریه بالغ بر ۱۲ هزار دانشجو تحصیل می کنند که ۱۵۰۰ دانشجوی آن در دانشگاه عالی تا مقطع کارشناسی ارشد فعالیت علمی پژوهشی دارند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است