بدون نظر
 
از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی؛
افتتاح نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۶ در ۷:۳۷ ب.ظ
 
نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی، صنایع دستی و شناخت طوایف و اقوام ایرانی در دانشگاه تربت حیدریه دایر شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ در این نمایشگاه که عصر امروز با حضور مسوولان افتتاخ شد از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی راه آهن و انواع لباس اقوام و طوایف ایرانی برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

 

مسوول برپایی این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت دانشگاه و میراث فرهنگی تربت حیدریه دایر شده و از امروز بمدت سه روز از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید عموم دایر شده است.

 

وی هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه را معرفی توانمندی های باستان شناسی ایران عنوان کرد وافزود: شناسایی توانمندی های ایران باستان و همچنین صنایع دستی و فرهنگ و هنر اقوام و طوایف ایرانی در حال و گذشته در این نمایشگاه به معرض عموم گذاشته شده است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه از انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه و میراث فرهنگی در پنج حوزه باستان شناسی، برپایی تورهای گردشگری، معرفی توانمتدی های فرهنگی و تاریخی خبر داد.

 

در ۷ مرکز دانشگاهی تربت حیدریه بالغ بر ۱۲ هزار دانشجو تحصیل می کنند که ۱۵۰۰ دانشجوی آن در دانشگاه عالی تا مقطع کارشناسی ارشد فعالیت علمی پژوهشی دارند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با جنگ روانی بدنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام است ورودی ۶۰ هزار پرونده به حوزه قضایی تربت حیدریه نماز عید سعید فطر تربت حیدریه در محل مسجد جامع برگزار می شود فسیل های ۶۵ میلیون ساله در تربت حیدریه رونمایی شدتد مجمع مشورتی نماد برون سپاری و مشارکت جوانان در تصمیم گیری و تصمیم سازی های کشور است محوطه تاریخی تازه کشف شده در تربت حیدریه به سایت گردشگری تبدیل می شود راه بلدان محلی تربت حیدریه آموزش می بینند امت اسلامی در آینده ای نزدیک نابودی رژیم غاصب صهیونیستی را جشن خواهد گرفت/جریان مقاومت آمال نظام سلطه را در هم پیچیده است وحدت امت اسلامی و اعلام تشکیل جریان مقاومت در جهان مهمترین پیام روز جهانی قدس است/شعار نیل تا فرات به بقای صهیونیست ها تنزل یافت/شلیک چندین موشک تن نتانیاهو را به لرزه انداخت راهپیمایی روز جهانی قدس، دفاع از امنیت و منافع ملی است امام خمینی(ره) مسیر تاریخ را تغییر داد تراز بازرگانی خارجی گمرکات خراسان رضوی ۲۷۸ میلیون دلار اعلام شد