بدون نظر
 
از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی؛
افتتاح نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۶ در ۷:۳۷ ب.ظ
 
نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی، صنایع دستی و شناخت طوایف و اقوام ایرانی در دانشگاه تربت حیدریه دایر شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ در این نمایشگاه که عصر امروز با حضور مسوولان افتتاخ شد از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی راه آهن و انواع لباس اقوام و طوایف ایرانی برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

 

مسوول برپایی این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت دانشگاه و میراث فرهنگی تربت حیدریه دایر شده و از امروز بمدت سه روز از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید عموم دایر شده است.

 

وی هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه را معرفی توانمندی های باستان شناسی ایران عنوان کرد وافزود: شناسایی توانمندی های ایران باستان و همچنین صنایع دستی و فرهنگ و هنر اقوام و طوایف ایرانی در حال و گذشته در این نمایشگاه به معرض عموم گذاشته شده است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه از انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه و میراث فرهنگی در پنج حوزه باستان شناسی، برپایی تورهای گردشگری، معرفی توانمتدی های فرهنگی و تاریخی خبر داد.

 

در ۷ مرکز دانشگاهی تربت حیدریه بالغ بر ۱۲ هزار دانشجو تحصیل می کنند که ۱۵۰۰ دانشجوی آن در دانشگاه عالی تا مقطع کارشناسی ارشد فعالیت علمی پژوهشی دارند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
ادامه فعالیت پروژه زعفرانیه از توان شهرداری خارج است مدگرایی بزرگترین آسیب برای جامعه مداحان است اعزام ۷۰۰ تفر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشتغال دانش بنیان اولویت نخست کمیته امداد/هدف گذاری ۳ هزار نیروگاه خورشیدی برای سال آینده در خراسان رضوی فعالیت های فرهنگی آستان قدس رضوی ریشه دار و عمیق است هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد