بدون نظر
 
از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی؛
افتتاح نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی در دانشگاه تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۶ در ۷:۳۷ ب.ظ
 
نمایشگاه توانمندی های باستان شناسی، صنایع دستی و شناخت طوایف و اقوام ایرانی در دانشگاه تربت حیدریه دایر شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ در این نمایشگاه که عصر امروز با حضور مسوولان افتتاخ شد از بزرگترین قفل رمزی ایران تا نخستین چراغ سوزن بانی راه آهن و انواع لباس اقوام و طوایف ایرانی برای علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

 

مسوول برپایی این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: این نمایشگاه به همت دانشگاه و میراث فرهنگی تربت حیدریه دایر شده و از امروز بمدت سه روز از ساعت ۹ تا ۱۷ برای بازدید عموم دایر شده است.

 

وی هدف اصلی از برپایی این نمایشگاه را معرفی توانمندی های باستان شناسی ایران عنوان کرد وافزود: شناسایی توانمندی های ایران باستان و همچنین صنایع دستی و فرهنگ و هنر اقوام و طوایف ایرانی در حال و گذشته در این نمایشگاه به معرض عموم گذاشته شده است.

 

رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه از انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه و میراث فرهنگی در پنج حوزه باستان شناسی، برپایی تورهای گردشگری، معرفی توانمتدی های فرهنگی و تاریخی خبر داد.

 

در ۷ مرکز دانشگاهی تربت حیدریه بالغ بر ۱۲ هزار دانشجو تحصیل می کنند که ۱۵۰۰ دانشجوی آن در دانشگاه عالی تا مقطع کارشناسی ارشد فعالیت علمی پژوهشی دارند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است