بدون نظر
 
عضو هیئت علمی دانشگاه مطرح کرد؛
اعمال نفوذ ذی نفعان برای به حاشیه بردن تحقیقات علمی خطرات تشعشات مخابراتی/نمی توان منکر اثرات مخرب تشعشعات الکترو مغناطیسی شد
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۵۷ ق.ظ
 
حسین رضایی عضو هیئت علمی دانشگاه و دانش آموخته رشته مخابرات گفت: شرکت هایی که از کنار صنعت نصب دکل های مخابراتی، منفعت زیادی می‌برند متاسفانه با اعمال نفوذ باعث می شوند که مسیر نتایج تحقیقات علمی که منجر به محک و میزان تخریب این امواج می شود منحرف شده و این مسئله به حاشیه برده شود.

حسین رضایی عضو هیئت علمی دانشگاه در گفتگو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: به طور کلی نمی شود منکر اثرات مخرب تشعشعات اللکترو مغناطیسی شد اما این تشعشعات باعث برکاتی هم است، از جمله ارتباطاتی که بین انسانها در عصر حاضر شکل گرفته و در گذشته وجود همین امکانات جزء آمال و آرزوهای بشر بوده است.

وی تصریح کرد: حالا به هر شکل این تشعشعات شکل گرفته و تبعات خود را دارد و به صورت ملموس می توانید ببیند که در دل این تشعشعات اثراتی نهفته است، مثلا در یک مایکروفر از این تشعشعات استفاده می شود و توسط آن گوشت در زمانی کوتاه پخته می شود و براحتی می توان فهمید که اثراتی دارد.

رضایی خاطر نشان کرد: تفاوتی بین پهنای باند و توان تشعشعات و بازه فرکانسی مورد استفاده وجود دارد و ماهیت همه اینها یکی است و هر کدام روی یک بافتی اثر می‌گذارند و عوارض خاص خودش را دارد.

این دانش آموخته رشته مخابرات اظهار داشت: ما اگر روی امواج صوتی آکوستیکی متمرکز شویم می بینیم که یک سنگ را در کلیه یک انسان توسط این امواج خورد می کنیم و امواج الکترو مغناطیسی هم اثرات مخربی را در محدوده فرکانسی‌ خود دارد.

اعمال نفوذ ذی نفعان برای به حاشیه بردن تحقیقات علمی سنجش خطرات در دنیا

این استاد دانشگاه خاطر نشان می کند: نه در شهرهای کشورمان ایران بلکه در کشورهای صنعتی دنیا، شرکت هایی که از کنار این صنعت، منفعت زیادی می‌برند متاسفانه با اعمال نفوذ باعث می شوند که مسیر نتایج تحقیقات علمی که منجر به محک و میزان تخریب این امواج می شود منحرف شده و این مسئله به حاشیه برده می شود.

رعایت فاصله ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری مصالحه بین منفعت و ضرر دکل ها

دکتر رضایی دانش آموخته رشته مخابرات در پاسخ به سئوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه چه راهکاری برای کمتر ضرر دیدن از این امواج و بهره مندی از مزایای آن وجود دارد می افزاید: رعایت فاصله ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری با دکل های مخابراتی اپراتورهای تلفن همراه در واقع می تواند مصالحه ای بین مزایا و اثرات مثبت آن و اثرات مخرب برای سلامتی انسان باشد.

طی هفته اخیر جمعی از شهروندان تربت حیدریه در پیامی های مردمی با ابراز نگرانی از دکل های در حال نصب در محله های مختلف این شهر نوشته اند: از زمانی که زمزمه نصب آنتن در چند قدمی خانه های ما شنیده شده به هر دری زدیم تا صدای ما را بشنوند و این خیال ناصواب و خطرناک را از سر دور کنند، اما هیچ فایده ای نداشت. بارها گفتیم که در این خانه ها بعضا بیمارانی زندگی می کنند که جان بی دفاعشان طاقت امواج سهمگین این آنتن ها را در چند قدمی شان ندارد، اما ظاهرا گوشی برای شنیدن نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد ظرفیت بیمارستانهای تربت حیدریه تقریبا تکمیل شده است / ۳۲ بستری کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته پاسخگویی سامانه کارت هوشمند سوخت تربت‌حیدریه به ۳۵۰۰ شهروند چرخه معیوب مدیریت پسماند و مافیای طلای کثیف در تربت حیدریه ۳ هزار هکتار از مزارع بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت چغندر قند رفته است کسانی که مدیریت اجرایی کشور را عهده دار می شوند از تجربه تلخ دولت دوازدهم استفاده کنند احداث ۲۸۹ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه طرح صیانت آغاز قانونمند شدن فضای مجازی برای حمایت از کاربران است در این دولت معلوم شد اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد/ دیگران از این تجربه استفاده کنند تلاش دولت روحانی برای حذف بودجه زیارت/ هزینه اسکان زائران در مشهد ۴۵ درصد افزایش یافت مرمت و بهسازی ۱۶۰ منزل مسکونی نیازمندان توسط گروههای جهادی بسیج تولید سالانه ۷۰ تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ