بدون نظر
 
اعلام نرخ خرید تضمینی انرژی‌های تجدیدپذیر تا چند روز آینده
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۴ در ۶:۲۶ ب.ظ
 
معاون وزیر نیرو گفت: نرخ خرید تضمنی انرژی‌ها تجدیدپذیر توسط وزیر نیرو تا هفته آینده ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق در حاشیه دیدار گابریل معاون صدراعظم وزیر اقتصاد و انرژی کشور آلمان با حمید چیت‌چیان معاون وزیر نیروی ایران گفت: در این نشست مذاکراتی برای توسعه روابط در زمینه‌های آب و برق صورت گرفته و زمینه‌های همکاری آن مشخص شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این جلسات در آینده ادامه دارد و در این زمینه نشست‌هایی برگزار خواهد شد.

فلاحتیان افزود: در این جلسات موضوعاتی در خصوص صرفه‌جویی آب و برق، افزایش راندمان نیروگاه‌ها، افزایش بهره‌وری، بهبود شرایط فنی و آموزشی در قالب کمیسیون ایران و آلمان مطرح شده است.

معاون وزیر نیرو با اشاره به توافق 1+5 با ایران اظهار داشت: بعد از این موفقیت ما شاهد استقبال شرکت‌های آلمانی برای سرمایه‌گذاری در ایران هستیم که این استقبال درنهایت به گسترش روابط در زمینه‌های مختلف خواهد رسید.

وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر کشور آلمان از کشورهای دیگر، علی‌الخصوص کشورهای اروپایی تقاضا برای ورود به بازارهای ایران وجود دارد.

معاون وزیر نیرو عنوان کرد: با تعدادی از شرکت‌های آلمانی از دیرباز روابط تگاتنگی داشتیم که در طی سال‌های گذشته به دلیل تحریم کمرنگ بوده که با توجه به شرایط جدید شاهد حضور پررنگ‌تر آنها در قالب قراردادهای جدیدی هستیم.

فلاحتیان بیان کرد: برنامه ما برای گسترش انرژی‌های تجدیدپذیر طی پنج سال اخیر 5 هزار مگاوات است که کشور آلمان به عنوان پیشرو در انرژی‌های نو می‌تواند در این زمینه همکاری داشته باشد.

وی اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه نیروگاه‌ها 37 هزار مگاوات طی پنج سال آینده است که در این زمینه آلمان می‌تواند همکاری داشته باشد.

وی در خصوص روند سرمایه‌گذاری‌ها گفت: روند سرمایه‌گذاری‌ها با روش‌های مختلفی می‌توان تخمین زد که بر همین اساس در حال حاضر نمی‌توانیم رقم مشخصی را عنوان کنیم.

فلاحتیان در ادامه بیان داشت: تمام این سرمایه‌گذاری‌ها با هدف  بهبود شرایط داخلی و توجه به ساخت داخل صورت می‌پذیرد.

معاون وزیر نیرو در پایان خاطر نشان کرد: نرخ خرید تضمینی انرژی‌ها تجدیدپذیر تا هفته آینده توسط  وزیر نیرو ابلاغ خواهد شد و کسانی‌ که از محصولات ساخت داخل اعم از نیروگاه‌های بادی و خورشیدی استفاده کنند، 15 درصد نرخ خرید تضمین برق از آنها بیشتر ازمحصولات خارجی خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است