بدون نظر
 
مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی خبر داد؛
اعزام ۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر از خراسان رضوی به مناسک حج/زائران با خرید کالاهای داخلی ثواب حج تمتع را تکمیل کنند
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۰ ق.ظ
 
مدیر کل سازمان حج و زیارت خراسان رضوی گفت: امسال 10 هزار و 915 نفر از خراسان رضوی در قالب 79 کاروان از 28 تیرماه عازم مناسک حج می شوند.

جواد شاد در حاشیه برگزاری همایش حج تمتع در تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: امسال ۷۹ کاروان با ظرفیت ۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر از خراسان رضوی از ۲۸ تیرماه عازم مناسک حج هستند که ۴۴ کاروان از زائران مدینه قبل و ۳۵ کاروان مدینه بعد اعزام می شوند.

 

وی با بیان اینکه تمام مدارک لازم جهت صدور ویزا از زائران اخذ شده، افزود: برای زائران تا قبل از سفر به بیت الله الحرام باید ۱۰ جلسه توجیهی و آموزشی برگزار شود که تاکنون بیش از ۶۰ درصد جلسات در شهرهای مختلف استان برگزار شده است.

 

مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی به موضوع جلسات آموزشی اشاره کرد و افزود: آنچه که زائران در این همایش ها و جلسات باید بدانند حول محور مناسک حج، سیستم های حمل و نقل،هتل ها،  تغذیه، بهداشت و درمان و همچنین قوانین و مقررات کشور میزبان است.

 

شاد اضافه کرد: برخورد عربستان با زائران سراسر دنیا یکسان است و تاکنون هیج محدودیتی برای جمهوری اسلامی ابلاغ نشده و از زائران می خواهیم تا با سعه صدر و رعایت قوانین و مقررات کشور عربستان یاری رسان خادمان خود در سازمان حج و زیارت باشند.

 

زائران با خرید کالاهای داخلی ثواب حج تمتع خود را تکمیل کنند

 

مدیر کل سازمان حج و زیارت خراسان رضوی با تاکید بر عملیاتی کردن شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، از زائران سرزمین وحی خواست تا با خرید کالاهای داخلی ضمن کمک به چرخه تولید کشور و احیای مراکز تولید و کارخانجات و کمک به اشتغالزایی ثواب حج تمتع خود را تکمیل کنند.

 

وی بیان کرد: طبق توافق انجام گرفته سازمان حج و زیارت با برخی از شرکت ها قرار است تا کالاهایی بعنوان سوغات با قیمت مناسب در معرض دید زائران قرار بگیرد، بعلاوه آنکه بسیج سازندگی سپاه به برپایی نمایشگاهها و بازارچه های سوغات نیز ورود پیدا خواهد کرد.

 

امسال ۴۲ کاروان با جمعیت پنج هزار و ۸۸۵ حج گزارمشهد و ۳۷کاروان با پنج هزار و ۳۰ نفر حج گزار دیگر شهرستان های استان هستند که با هشت فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ عربستان و ۳۲ فروند ایرباس ۳۰۰-۳۰۰ انتقال می یابند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود