بدون نظر
 
مدیرکل حج و زیارت خراسان رضوی خبر داد؛
اعزام ۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر از خراسان رضوی به مناسک حج/زائران با خرید کالاهای داخلی ثواب حج تمتع را تکمیل کنند
تاریخ انتشار : ۰۶ تیر ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۰ ق.ظ
 
مدیر کل سازمان حج و زیارت خراسان رضوی گفت: امسال 10 هزار و 915 نفر از خراسان رضوی در قالب 79 کاروان از 28 تیرماه عازم مناسک حج می شوند.

جواد شاد در حاشیه برگزاری همایش حج تمتع در تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: امسال ۷۹ کاروان با ظرفیت ۱۰ هزار و ۹۱۵ نفر از خراسان رضوی از ۲۸ تیرماه عازم مناسک حج هستند که ۴۴ کاروان از زائران مدینه قبل و ۳۵ کاروان مدینه بعد اعزام می شوند.

 

وی با بیان اینکه تمام مدارک لازم جهت صدور ویزا از زائران اخذ شده، افزود: برای زائران تا قبل از سفر به بیت الله الحرام باید ۱۰ جلسه توجیهی و آموزشی برگزار شود که تاکنون بیش از ۶۰ درصد جلسات در شهرهای مختلف استان برگزار شده است.

 

مدیر کل حج و زیارت خراسان رضوی به موضوع جلسات آموزشی اشاره کرد و افزود: آنچه که زائران در این همایش ها و جلسات باید بدانند حول محور مناسک حج، سیستم های حمل و نقل،هتل ها،  تغذیه، بهداشت و درمان و همچنین قوانین و مقررات کشور میزبان است.

 

شاد اضافه کرد: برخورد عربستان با زائران سراسر دنیا یکسان است و تاکنون هیج محدودیتی برای جمهوری اسلامی ابلاغ نشده و از زائران می خواهیم تا با سعه صدر و رعایت قوانین و مقررات کشور عربستان یاری رسان خادمان خود در سازمان حج و زیارت باشند.

 

زائران با خرید کالاهای داخلی ثواب حج تمتع خود را تکمیل کنند

 

مدیر کل سازمان حج و زیارت خراسان رضوی با تاکید بر عملیاتی کردن شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، از زائران سرزمین وحی خواست تا با خرید کالاهای داخلی ضمن کمک به چرخه تولید کشور و احیای مراکز تولید و کارخانجات و کمک به اشتغالزایی ثواب حج تمتع خود را تکمیل کنند.

 

وی بیان کرد: طبق توافق انجام گرفته سازمان حج و زیارت با برخی از شرکت ها قرار است تا کالاهایی بعنوان سوغات با قیمت مناسب در معرض دید زائران قرار بگیرد، بعلاوه آنکه بسیج سازندگی سپاه به برپایی نمایشگاهها و بازارچه های سوغات نیز ورود پیدا خواهد کرد.

 

امسال ۴۲ کاروان با جمعیت پنج هزار و ۸۸۵ حج گزارمشهد و ۳۷کاروان با پنج هزار و ۳۰ نفر حج گزار دیگر شهرستان های استان هستند که با هشت فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ عربستان و ۳۲ فروند ایرباس ۳۰۰-۳۰۰ انتقال می یابند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از اقدامات شتاب زده مواقع بحران در فضای مجازی پرهیز شود بازدید ۱۲۰ هزار زائر و مسافر از جاذبه های تاریخی و گردشگری تربت حیدریه محور تربت حیدریه به نیشابور مسدود شد جهاد اقتصادی نیازمند فرهنگ سازی است روستای زیبای کامه علیا در مسیر زائران و مسافران نوروزی مشهدالرضا(ع)+تصاویر بهره برداری از چهارمین پایگاه شهری اورژانس در تربت حیدریه «کوه شصت دره» صنوبر تفرجگاه بهاری تربت حیدریه جبهه مقاومت محاسبات آمریکا در منطقه را برهم زد/موشک های نقطه زن انقلاب اسلامی تن آمریکا و اسرائیل را می لرزاند/بخش مهمی از مشکلات کشور نتیجه سوء مدیریت هاست مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند