بدون نظر
 
دبیر سابق اتحادیه بین المللی امت واحده اسلامی:
اعدام شیخ نمر منجر به ناآرامی های شدید در عربستان می شود/جنگ اصلی یمن در عرصه بین المللی و رسانه ای در حال وقوع است
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۱۶ ب.ظ
 
دبیر سابق اتحادیه بین المللی امت واحده اسلامی اعدام آیت الله النمر توسط دادگاه عربستان را یک بلوف رسانه ای و سیاسی دانست و افزود: اعدام آیت الله النمر منجر به ناآرامی های شدید در شبه جزیره عربستان خواهد شد.

رضوی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار تابان تربت اظهار کرد: دولت تروریستی ال سعود وارد جنگ طولانی شده و تاثیرات خود را در این مدت ۴۵ روز بر پیکره اقتصادی و اجتماعی عربستان نشان داده و اعلام اعدام آیت الله النمر موج و بلوف رسانه ای است که ال سعود به راه انداخته تا مقداری از این فشارها کاهش یابد.

 

وی در ادامه دو نگاه کلی را متوجه بحران یمن دانست و بیان کرد: نگاه اول جنگ برخاسته از نزاع در مسائل مذهبی و طایفه ای است که جنبش انصار الله و حوثی های یمن به دلیل گرایش به جمهوری اسلامی ایران در برابر عربستانی قرار گرفته که نماینده وهابیون افراطی منطقه است.

 

رضوی اذعان کرد: نگاه دوم بحران یمن، تعارض میان اراده ملتهای منطقه با منافع امریکاست که ال سعود بعنوان نماینده و حافظ منافع جبهه استکبار این موضوع را در اشکال و حوزه های مختلف در کشورهای مثل لبنان و سوریه و یمن دنبال می کند.

 

وی تحرکات آمریکائی ها را ناشی از قدرت گرفتن حوثی ها و انصار الله در یمن دانست و گفت: با توجه به منطقه استراتژیک کشور یمن در خاورمیانه و شرایط تغییر دهنده در تعاملات منطقه، آمریکائی ها را بر آن داشته تا از دولت نوپای آل سعود حمایت فکری و تسلیحاتی داشته باشد.

 

رضوی اظهار کرد: انصار الله و نیروهای مردمی یمن در جنگ با ال سعود پیروز میدان هستند و آن اتفاقی که در حال وقوع است جنگ بین المللی و رسانه ای است که تمام بحران یمن و کشتار بی گناهان را در بایکوت و سانسور خبری رسانه ها قرار گرفته است.

 

کارشناس مسائل جهان اسلام تصریح کرد: شاهد جنگ شدید رسانه ای در بحران یمن هستیم و متاسفانه در این جنگ بد عمل کردیم و از ظرفیت ها و پتانسیل های رسانه ای در راستای جنگ رسانه ای با جبهه استکبار استفاده صحیح نشده است.

 

رضوی سخنان برخی خطبا و مسئولان کشوری و لشکری را در خصوص بحران یمن گل به خودی عنوان کرد و افزود: برخی بیانات شخصیت های برجسته ومسئولین، آگاهانه یا نا آگاهانه موجب دامن زدن در جنگ رسانه ای علیه مردم یمن شده، تا جائی که تیتر این سخنان بدون کم و کاستی در رسانه های معاند منتشر شد.

 

دبیر سابق اتحادیه بین المللی امت واحده اسلامی اذعان کرد: مخاطب اول ما در جنگ رسانه ای دشمن، جهان اسلام است و عربستان و برخی دولتهای ارتجاع عرب در صدد جا انداختن این تفکر هستند که ایران بدنبال تشکیل هلال شیعی و ترویج شیعه است، حال آنکه تمام همت نظام ایران بر اتحاد امت واحده اسلامی است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود