بدون نظر
 
دبیر سابق اتحادیه بین المللی امت واحده اسلامی:
اعدام شیخ نمر منجر به ناآرامی های شدید در عربستان می شود/جنگ اصلی یمن در عرصه بین المللی و رسانه ای در حال وقوع است
تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱:۱۶ ب.ظ
 
دبیر سابق اتحادیه بین المللی امت واحده اسلامی اعدام آیت الله النمر توسط دادگاه عربستان را یک بلوف رسانه ای و سیاسی دانست و افزود: اعدام آیت الله النمر منجر به ناآرامی های شدید در شبه جزیره عربستان خواهد شد.

رضوی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار تابان تربت اظهار کرد: دولت تروریستی ال سعود وارد جنگ طولانی شده و تاثیرات خود را در این مدت ۴۵ روز بر پیکره اقتصادی و اجتماعی عربستان نشان داده و اعلام اعدام آیت الله النمر موج و بلوف رسانه ای است که ال سعود به راه انداخته تا مقداری از این فشارها کاهش یابد.

 

وی در ادامه دو نگاه کلی را متوجه بحران یمن دانست و بیان کرد: نگاه اول جنگ برخاسته از نزاع در مسائل مذهبی و طایفه ای است که جنبش انصار الله و حوثی های یمن به دلیل گرایش به جمهوری اسلامی ایران در برابر عربستانی قرار گرفته که نماینده وهابیون افراطی منطقه است.

 

رضوی اذعان کرد: نگاه دوم بحران یمن، تعارض میان اراده ملتهای منطقه با منافع امریکاست که ال سعود بعنوان نماینده و حافظ منافع جبهه استکبار این موضوع را در اشکال و حوزه های مختلف در کشورهای مثل لبنان و سوریه و یمن دنبال می کند.

 

وی تحرکات آمریکائی ها را ناشی از قدرت گرفتن حوثی ها و انصار الله در یمن دانست و گفت: با توجه به منطقه استراتژیک کشور یمن در خاورمیانه و شرایط تغییر دهنده در تعاملات منطقه، آمریکائی ها را بر آن داشته تا از دولت نوپای آل سعود حمایت فکری و تسلیحاتی داشته باشد.

 

رضوی اظهار کرد: انصار الله و نیروهای مردمی یمن در جنگ با ال سعود پیروز میدان هستند و آن اتفاقی که در حال وقوع است جنگ بین المللی و رسانه ای است که تمام بحران یمن و کشتار بی گناهان را در بایکوت و سانسور خبری رسانه ها قرار گرفته است.

 

کارشناس مسائل جهان اسلام تصریح کرد: شاهد جنگ شدید رسانه ای در بحران یمن هستیم و متاسفانه در این جنگ بد عمل کردیم و از ظرفیت ها و پتانسیل های رسانه ای در راستای جنگ رسانه ای با جبهه استکبار استفاده صحیح نشده است.

 

رضوی سخنان برخی خطبا و مسئولان کشوری و لشکری را در خصوص بحران یمن گل به خودی عنوان کرد و افزود: برخی بیانات شخصیت های برجسته ومسئولین، آگاهانه یا نا آگاهانه موجب دامن زدن در جنگ رسانه ای علیه مردم یمن شده، تا جائی که تیتر این سخنان بدون کم و کاستی در رسانه های معاند منتشر شد.

 

دبیر سابق اتحادیه بین المللی امت واحده اسلامی اذعان کرد: مخاطب اول ما در جنگ رسانه ای دشمن، جهان اسلام است و عربستان و برخی دولتهای ارتجاع عرب در صدد جا انداختن این تفکر هستند که ایران بدنبال تشکیل هلال شیعی و ترویج شیعه است، حال آنکه تمام همت نظام ایران بر اتحاد امت واحده اسلامی است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا